Jak uzyskać dostęp do Dysku Google w podstawowym systemie operacyjnym

Dysk Google jest jednym z wiodących dostawców pamięci masowej w chmurze dostępnym w Internecie i ulubionym wśród użytkowników systemu Linux. Niestety nie ma oficjalnej aplikacji dla platformy Linux, więc użytkownicy opracowali własną.

Jedną z najlepszych aplikacji Dysku Google w systemie Linux jest VGrive. To piękna aplikacja, która upraszcza synchronizację plików z Google na komputerze z systemem Linux. W tym przewodniku omówimy, jak uruchomić go w elementarnym systemie operacyjnym.

Uwaga: ten przewodnik zakłada, że ​​korzystasz z systemu operacyjnego Elementary OS 5.0. Jeśli nie, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak uaktualnić, zanim przejdziesz do poniższego samouczka.

Zainstaluj VGrive w podstawowym systemie operacyjnym

VGrive to elegancka aplikacja do synchronizacji plików Dysku Google z podstawowym systemem operacyjnym. Jednak zanim przejdziemy do korzystania z tej pięknej aplikacji, musimy najpierw zademonstrować, jak zainstalować aplikację w systemie.

Aby rozpocząć instalację, upewnij się, że aplikacja Elementary OS jest całkowicie aktualna (z najnowszymi łatami). Następnie wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać VGrive w swoim systemie.

Centrum aplikacji

Zdecydowanie najszybszym i najłatwiejszym sposobem na zainstalowanie aplikacji VGrive w Elementary OS jest pobranie jej ze sklepu AppCenter w Elementary OS. Aby rozpocząć, otwórz „Aplikacje” i wpisz „AppCenter”. Lub kliknij ikonę sklepu w doku, aby ją otworzyć.

Po otwarciu aplikacji AppCenter na pulpicie przejdź do pola wyszukiwania po prawej stronie i kliknij ją myszą. Następnie wpisz „VGrive” w polu tekstowym i naciśnij Wchodzić uruchomić wyszukiwanie.

Po uruchomieniu wyszukiwania w AppCenter dla „VGrive”, kliknij „VGrive” w wynikach, aby uzyskać dostęp do strony AppCenter.

Na stronie AppCenter VGrive kliknij przycisk „Darmowy”, a pojawi się pole hasła. Wprowadź swoje hasło, a VGrive zainstaluje się w Podstawowym systemie operacyjnym.

Budowanie ze źródła

Uzyskiwanie VGrive na elementarnym systemie operacyjnym najlepiej jest wykonywać za pomocą AppCenter. Jeśli jednak nie masz ochoty robić tego w ten sposób, możesz skompilować oprogramowanie ze źródła zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Uwaga: przeczytaj Strona GitHub dla VGrive aby dowiedzieć się, jakie zależności należy zainstalować, aby zbudować kod źródłowy w celu użycia go w Podstawowym systemie operacyjnym.

Po skonfigurowaniu wszystkich zależności na komputerze z systemem operacyjnym Elementary OS otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze i użyj poniższych poleceń, aby zainstalować VGrive.

git clone https://github.com/bcedu/VGrive.git

Po pobraniu kodu źródłowego dla VGrive na Podstawowy system operacyjny, przejdź do katalogu „VGrive” za pomocą Płyta CD.

cd VGrive

Skonfiguruj środowisko kompilacji za pomocą kompilacja mezonów Komenda.

meson build --prefix=/usr

Przejdź do katalogu „build” za pomocą Płyta CD Komenda.

cd build

Skompiluj oprogramowanie za pomocą ninja Komenda.

ninja

Na koniec zainstaluj za pomocą instalacja ninja.

sudo ninja install

Konfigurowanie VGrive

Konfigurowanie aplikacji VGrive rozpoczyna się od uruchomienia jej na pulpicie. Aby uruchomić VGrive, kliknij „Aplikacje” myszką i wyszukaj „VGrive”. Następnie kliknij ikonę aplikacji, aby uruchomić ją na pulpicie.

Gdy aplikacja VGrive jest otwarta, zobaczysz „Witamy. Rozpocznij synchronizowanie plików z Dysku Google. ”Wybierz przycisk„ Zaloguj się ”na środku ekranu.

Po kliknięciu przycisku „Zaloguj się”, VGrive wyświetli kolejną stronę. Na tej stronie zobaczysz niebieski przycisk z napisem „Zezwól na VGrive”. Kliknij myszą, aby rozpocząć proces logowania.

Po wybraniu opcji „Zezwól na VGrive” uruchomiona zostanie domyślna przeglądarka w systemie podstawowym na stronie logowania Google. Wprowadź dane swojego konta Google i kliknij przycisk „Dalej”.

Po stronie logowania Google poprosi Cię o udzielenie VGrive dostępu do twojego konta Dysk Google. Kliknij przycisk „Zezwól”. Następnie po wybraniu przycisku „Zezwól” skopiuj kod ze strony do schowka i wróć do aplikacji VGrive. W aplikacji VGrive naciśnij Ctrl + V. na klawiaturze, aby wkleić wewnątrz kod uwierzytelniający Google.

Po dodaniu kodu do VGrive zobaczysz stronę o nazwie „Preferencje”. Użyj tej strony, aby dostosować lokalizację folderu synchronizacji w systemie, i kliknij niebieski przycisk „Kontynuuj”. Twoje dane natychmiast zaczną się synchronizować ~ / vGrive.

Dostęp do plików na Dysku w podstawowym systemie operacyjnym

Dostęp do plików na Dysku na komputerze z podstawowym systemem operacyjnym odbywa się za pomocą menedżera plików Pantheon. Aby rozpocząć, kliknij „Aplikacje” i otwórz menu aplikacji. Następnie wpisz „pliki” w polu wyszukiwania i uruchom aplikację „Pliki”.

W aplikacji „Pliki” zlokalizuj folder „vGrive” i kliknij go myszą, aby natychmiast uzyskać dostęp do plików na Dysku Google.

Prześlij pliki

Chcesz przesłać niektóre pliki na Dysk Google z podstawowego systemu operacyjnego? Umieść plik lub folder w katalogu „vGrive”.

x