Jak automatycznie wyłączyć Caps Lock po kilku sekundach w systemie Windows 10

Jeśli chcesz pisać dużymi literami, możesz włączyć Caps Lock lub przytrzymać klawisz Shift. Obie opcje działają, ale za pomocą klawisza Shift można także wpisywać znaki dodatkowe na klawiszach nieliterowych. Jest to kwestia osobistych preferencji, jednak istnieje zasadnicza różnica między sposobem działania tych dwóch kluczy. Shift działa tylko tak długo, jak jest wciśnięty. Caps Lock włącza się i wyłącza po naciśnięciu klawisza. Jeśli go włączysz, musisz go również wyłączyć. Oto jak możesz automatycznie wyłączyć Caps Lock po określonej liczbie sekund.

Automatycznie wyłącz Caps Lock

Możesz ustawić, kiedy Caps Lock jest wyłączony za pomocą bezpłatnej małej aplikacji o nazwie CapsUnlocker. Śmiało i Ściągnij i uruchom aplikację. Wskazuje, czy Caps Lock jest włączony, ale nie jest to jego podstawowa funkcja. Kliknij jego ikonę w zasobniku systemowym i wybierz Opcje.

Na ekranie opcji wprowadź czas, przez jaki Caps powinny pozostać włączone, zanim CapsUnlocker je wyłączy. Czas jest wyrażony w sekundach i domyślnie jest ustawiony na 30. Możesz go zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od potrzeb.

Wspomnieliśmy, że aplikacja może wskazywać stan Caps Lock. Robi to, pokazując ikonę w zasobniku systemowym. Ta ikona jest nieco trudna do zrozumienia, a jeśli chcesz coś łatwiejszego do zidentyfikowania, możesz ją zmienić w ustawieniach aplikacji. Aplikację można dodać jako element startowy i można ją włączać / wyłączać na bieżąco za pomocą specjalnego skrótu.

Ogólnie rzecz biorąc, ta aplikacja jest bezpieczna w razie awarii. Jeśli często używasz Caps Lock, ale zapomnisz go wyłączyć po zakończeniu, ta aplikacja jest dla Ciebie. Większość użytkowników ma się dobrze z aplikacją, która mówi im, że Caps Lock jest włączony, ale klawiatury fizyczne, mają klucze, które mogą to zidentyfikować dla użytkowników.

Aplikacja działa bez żadnych problemów i nie wymaga sprytnego obejścia, aby wykonać zadanie. Jeśli klawisz Caps Lock świeci, gdy jest włączony / włączony, wyłączy się, gdy CapsUnlocker się wyłączy. Aplikacja nie oszukuje systemu Windows za pomocą jakiejkolwiek sztuczki.

CapsUnlocker to dość stara aplikacja. W rzeczywistości nie był aktualizowany od dłuższego czasu, z pewnością nie w najnowszej wersji systemu Windows 10. To powiedziawszy, działa bez żadnych problemów w systemie Windows 10 1909.

x