Jak przyspieszyć wideo na iPhonie i iPadzie?

Prawdopodobnie kręcisz wiele filmów ze swojego iPhone’a, a nawet iPada i myślę, że odniesiesz się do tego, gdy powiem, że czasami trzeba przyspieszyć film, aby pasował do roli lub historii na Instagramie, a może chcesz tylko zmniejszyć rozmiar, aby go wysłać. Bez względu na powód, dobrą wiadomością jest to, że możesz łatwo przyspieszyć wideo na iPhonie i iPadzie. Oto jak to zrobić.

3 sposoby na przyspieszenie wideo na iPhonie i iPadzie (2022)

Chociaż aplikacja Zdjęcia stockowe jest więcej niż zdolna do podstawowych potrzeb związanych z edycją zdjęć i edycją wideo, istnieją pewne ograniczenia. Tak więc, jeśli chcesz przyspieszyć normalne wideo do dwukrotnej lub nawet 12-krotnej prędkości, mamy Cię w tym artykule. Jak zawsze, możesz skorzystać z poniższego spisu treści, aby przejść do sekcji najbardziej odpowiadającej Twoim potrzebom.

Przyspiesz odtwarzanie wideo w zwolnionym tempie za pomocą aplikacji Zdjęcia na iPhonie i iPadzie

Jeśli chcesz przekonwertować wideo w zwolnionym tempie do normalnej prędkości, z przyjemnością dowiesz się, że tak naprawdę nie potrzebujesz do tego żadnych aplikacji innych firm. Aplikacja Zdjęcia stockowe zawiera wszystkie potrzebne narzędzia. Sprawdź, jak możesz przyspieszyć nagrywanie wideo w zwolnionym tempie na iPhonie.

 • Otwórz Zdjęcia na iPhonie i przejdź do filmu w zwolnionym tempie, który chcesz przyspieszyć. Tutaj dotknij „Edytuj” w prawym górnym rogu.

 • Tuż pod osią czasu zobaczysz wskaźnik prędkości. Linie, które są blisko siebie, wskazują obszary o normalnej prędkości, a linie oddalone od siebie (jak zaznaczono na zrzucie ekranu) wskazują część wideo, która jest w zwolnionym tempie.

 • Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć pionowy pasek na dowolnym końcu sekcji w zwolnionym tempie, tak aby wszystkie pionowe linie zbliżyły się do siebie.

 • Teraz dotknij „Gotowe” i to wszystko; Twój film zostanie zapisany z normalną prędkością.

Otóż ​​to! Pomyślnie dostosowałeś prędkość wideo na urządzeniu z systemem iOS. Później, jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie i chcesz ponownie przekonwertować ten klip wideo na wideo w zwolnionym tempie, otwórz wideo i dotknij opcji Edytuj w prawym górnym rogu. Następnie naciśnij Przywróć w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz Przywróć oryginał.

Przyspiesz wideo za pomocą iMovie na iPhonie i iPadzie

Niestety, chociaż aplikacja Zdjęcia pozwala przyspieszyć filmy w zwolnionym tempie, nie można jej użyć do przyspieszenia normalnych filmów (24FPS/25FPS/30FPS/60FPS). Właśnie tam pojawia się aplikacja Apple iMovie (instalacja); ta aplikacja pozwoli Ci przyspieszyć normalne filmy nawet dwukrotnie.

1. Otwórz iMovie na iPhonie lub iPadzie, a następnie dotknij przycisku „+”, aby rozpocząć nowy projekt.

2. Teraz wybierz opcję Film na ekranie „Nowy projekt”. Następnie dotknij opcji Media w lewym górnym rogu ekranu.

3. Następnie stuknij Wideo, a następnie wybierz folder, w którym znajduje się Twoje wideo. Jeśli chcesz dostroić prędkość wideo w zwolnionym tempie, wybierz folder w zwolnionym tempie.

4. Wybierz wideo, które chcesz edytować, a następnie dotknij opcji „Utwórz film”, która pojawi się na dole.

5. Mając projekt otwarty w iMovie, stuknij klip wideo na osi czasu, aby uzyskać dostęp do narzędzi edycji. Następnie dotknij edytora prędkości (wygląda jak ikona zegara) na dole. Na każdym końcu klipu pojawi się teraz żółty pasek z uchwytami zasięgu.

Wskazówka dla profesjonalistów:

 • Jeśli chcesz utworzyć zakresy w klipie, przeciągnij żółty uchwyt zakresu. Następnie stuknij w Dodaj w inspektorze, aby utworzyć kolejny zakres.

6. Kontrolki prędkości pokazują zestaw linii z ikoną żółwia po lewej stronie reprezentującą spowolnienie, podczas gdy ikona królika po prawej stronie wskazuje prędkość. Powinieneś zobaczyć prędkość (tj. 1x) wideo tuż obok ikony królika.

 • Następnie przeciągnij suwak w prawo, aby zwiększyć prędkość wideo. Aby zmniejszyć prędkość klipu wideo, przeciągnij suwak w lewo.
 • Podczas przeciągania suwaka pod klipem pojawi się względna prędkość. Podczas gdy 2x oznacza dwukrotność szybkości standardowej (1x), 1/2x to połowa szybkości normalnej.

Wskazówka dla profesjonalistów:

 • Aby utworzyć dodatkowe zakresy, po prostu dotknij klipu wideo poza wybranym zakresem. Alternatywnie możesz także dotknąć „Dodaj” w inspektorze, aby utworzyć granicę zakresu w pozycji głowicy odtwarzania.
 • Możesz przeciągnąć żółte uchwyty zakresu, aby dostosować zakres, a następnie dostosować prędkość zakresu za pomocą suwaka.
 • Pamiętaj, że każdy utworzony zakres jest reprezentowany przez pionową białą linię, która pojawia się na dole klipu.
 • Jeśli popełnisz błąd lub chcesz zacząć od zera, naciśnij przycisk Resetuj w inspektorze. Po edycji wideo stuknij w dowolne miejsce poza inspektorem, aby je odrzucić.

7. Na koniec dotknij Gotowe, aby potwierdzić zmiany.

Wskazówka dla profesjonalistów:

 • iMovie ma na celu zachowanie tempa klipów audio, które są spowolnione lub przyspieszone.
 • Aby zmienić to zachowanie, naciśnij przycisk Ustawienia projektu, a następnie dotknij, aby włączyć „Prędkość zmienia wysokość tonu”.
 • Zapewnia, że ​​nagrany głos jest wyższy, gdy prędkość jest zwiększona i na odwrót.

Najlepsze aplikacje innych firm do regulacji prędkości wideo na iPhonie i iPadzie

Podczas gdy App Store jest wypełniony mnóstwem edytorów prędkości wideo, nie wszystkie z nich oferują skuteczny sposób dostosowywania prędkości. Po wypróbowaniu kilku aplikacji wymieniłem trzy godne uwagi opcje. Oprócz możliwości przyspieszenia lub spowolnienia klipów wideo, umożliwiają one również ulepszanie klipów za pomocą różnych filtrów i efektów.

1. Edytor wideo w zwolnionym tempie

„Edytor wideo w zwolnionym tempie” jest łatwy w użyciu i działa niezawodnie, umożliwiając przyspieszenie lub spowolnienie klipów wideo na iPhonie lub iPadzie. Możesz go użyć, aby zwiększyć prędkość wideo do 2x i zmniejszyć ją do 1/4. W zależności od potrzeb możesz zastosować zmiany prędkości do wielu sekcji swoich klipów wideo. Co więcej, aplikacja automatycznie dostraja wysokość dźwięku i pozwala zapisać wideo w pełnej rozdzielczości.

Zainstaluj: (bezpłatnie, wersja premium jest dostępna za 4,99 USD/miesiąc)

2. Edytor prędkości wideo Powolny i szybki

Innym prostym, ale bardzo wydajnym edytorem prędkości wideo, który powinieneś wypróbować, jest „VideoSpeed”. Możesz go użyć do podzielenia klipów wideo na wiele krótkich klipów, a następnie ustawić preferowaną prędkość dla każdego klipu. Pozwala przyspieszyć wideo do 8 razy szybciej i -8 razy wolniej. Dzięki dostępności kilku kształtów nakładek, efektów filtrów i muzyki w tle, VideoSpeed ​​umożliwia również upiększanie klipów.

Zainstaluj: (bezpłatnie, wersja premium jest dostępna za 4,99 USD/miesiąc)

3. Edytor wideo SloMo

SloMo Video Editor to bogaty w funkcje edytor prędkości wideo dla iPhone’a i iPada, który pozwala dostosować prędkość wideo za pomocą żądanej kontroli. Prawdopodobnie największą atrakcją tego edytora wideo jest możliwość edycji wideo z prędkością do 240 fps lub 12x szybciej / wolniej. Co więcej, oferuje również elastyczność w dostosowywaniu szybkości klipu wideo z określonych klatek. Połącz to z całkiem solidną biblioteką utworów muzycznych, a także różnorodnymi filtrami i wydaje się, że jest dobrze wyposażony, aby być przydatnym zasobem do tworzenia krótkich klipów wideo do krótkich filmów na YouTube, TikTok i Reels.

Zainstaluj: (3-dniowy bezpłatny okres próbny, 9,99 USD/miesiąc)

Łatwe przyspieszanie lub zwalnianie wideo na iPhonie

W ten sposób możesz dostosować prędkość klipów wideo na urządzeniu z systemem iOS/iPadOS. Jak powiedziałem powyżej, aplikacja do zdjęć stockowych i iMovie są w stanie sprostać podstawowemu zapotrzebowaniu. Jeśli jednak chcesz dostosować prędkość z lepszą kontrolą, aplikacje innych firm mogą być bardziej odpowiednie dla Twoich potrzeb. W każdym razie daj nam znać preferowaną metodę, a także podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej.