Jak skonfigurować inteligentny garaż

Jak często zadawałeś sobie pytanie: „czy zamknąłem drzwi garażu?” Dzięki inteligentnemu garażowi nie będziesz musiał się zastanawiać. To tylko jeden z wielu powodów, dla których warto wprowadzić technologię inteligentnego domu również do garażu.

Zacznij od inteligentnego otwierania drzwi garażowych

Pudełko Garadget z laserem, wtyczką i śrubokrętem.

O ile nie masz wiaty, jest bardzo prawdopodobne, że Twój garaż ma drzwi garażowe i na szczęście nie brakuje opcji, które sprawią, że Twój otwieracz do drzwi będzie inteligentny. I to też jest dobre, ponieważ będziesz mieć dużo spokoju, gdy przejdziesz na inteligentny otwieracz. Jeśli nie pamiętasz, czy na przykład zamknąłeś drzwi garażu, będziesz mógł wyciągnąć telefon i sprawdzić. Zapomniałaś? Możesz je wtedy też zamknąć.

W zależności od kupowanego inteligentnego otwierania drzwi garażowych możesz nawet zamknąć go za pomocą Alexy lub Google Home. Pamiętaj tylko, że ze względów bezpieczeństwa większość inteligentnych urządzeń do otwierania drzwi garażowych nie pozwala na ich głosowe otwieranie. Niektóre inteligentne głośniki mogą słyszeć polecenia przez zamknięte okno. Nie chciałbyś, aby ktoś wykrzykiwał polecenie otwarcia drzwi garażu i włamania do domu.

Masz dwie podstawowe opcje inteligentnych urządzeń do otwierania drzwi garażowych: dodaj urządzenie do istniejącego głupiego mechanizmu otwierania drzwi garażowych, aby uczynić go inteligentnym, lub wymień swój mechanizm otwierania drzwi na taki, który jest już inteligentny. Dodanie inteligentnego urządzenia do istniejącego otwieracza jest łatwiejszą i tańszą opcją. Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie jest to droga, którą powinieneś iść, chyba że masz konkretny powód do wymiany całego otwieracza (na przykład chcesz cichszego modelu).

Większość inteligentnych otwieraczy do drzwi garażowych działa poprzez umieszczenie czujnika na drzwiach, który mierzy aktualne pochylenie lub wycelowanie lasera, który uderza w drzwi, gdy są w pozycji zamkniętej. Następnie naśladują bezprzewodowy mechanizm otwierania drzwi garażowych, wysyłając sygnał otwarcia i zamknięcia.

Chociaż do wyboru jest wiele dodatków do urządzeń inteligentnych, to, który z nich wybierzesz, będzie częściowo zależał od tego, kto wykonał istniejący mechanizm otwierania drzwi garażowych.

Jeśli masz otwieracz do drzwi garażowych Chamberlain, być może będziesz musiał go użyć Centrum Chamberlaina. Firma korzysta z zastrzeżonego protokołu, który uniemożliwia wielu innym inteligentnym urządzeniom bezproblemową obsługę mechanizmu otwierania drzwi Chamberlain.

Jeśli nie masz Chamberlaina, masz wiele opcji, począwszy od Nexx do Garadget.

A jeśli chcesz, zawsze możesz kupić otwieracz do drzwi garażowych, np Otwieracz Ryobi, który jest wyposażony w technologię inteligentnego domu. Jest droższy i trudniejszy do zainstalowania. Ale jeśli Twój istniejący mechanizm otwierania drzwi garażowych jest starszy, nowy może przynieść dodatkowe korzyści, takie jak cichszy mechanizm otwierania lub lepsze oświetlenie.

Połącz kamerę z czujnikiem, aby zobaczyć, kto tam jest

Kamery Wyze Cam Pan i Wyze Cam

Chociaż coraz trudniej jest sfałszować sygnały do ​​drzwi garażowych, nadal jest to możliwe. To, że komuś udało się otworzyć drzwi do garażu, nie oznacza, że ​​należą. A co jeśli zapomniałeś sprawdzić, czy nie zamknąłeś drzwi garażu?

Pomocna może być kamera i system czujników. Parując plik Czujnik podczerwieni Wyze z Wyze Cam, możesz otrzymać powiadomienie za każdym razem, gdy ktoś wejdzie do Twojego garażu (lub gdy czujnik wykryje inny ruch). Możesz także skonfigurować procedurę, która rozpoczyna nagrywanie wideo, gdy czujnik wykryje ruch. Czujnik podczerwieni jest mały i przyklei się bezpośrednio do otwierania drzwi garażowych. Wystarczy miejsce na schowanie aparatu.

Inną droższą opcją jest Nest Cam. Chociaż nie korzystasz z dedykowanego czujnika ruchu, możesz subskrybować Nest Aware dla inteligentnych alertów ruchu i powiadomień o znajomych twarzach.

Jeśli nie jesteś pewien, czy ufasz swojemu inteligentnemu mechanizmowi otwierania drzwi garażowych, który wykryje, że zamknąłeś drzwi, kamera jest kolejnym potwierdzeniem. Możesz otworzyć kanał i przekonać się sam.

Dodaj inteligentny zamek do innych drzwi

Zamek Schlage Encode Wi-Fi na zielonych drzwiach.

Niezależnie od tego, czy Twój garaż jest dołączony do domu, czy nie, możesz skorzystać z inteligentnego zamka w jego drzwiach. Jest to nie tylko kolejna bariera wejścia, aby powstrzymać niechcianych ludzi, ale także kolejny element, który ułatwia Twój dzień. Nie pamiętam, czy zamknąłeś drzwi? W porządku; możesz zablokować go z poziomu aplikacji lub poprosić Asystenta Google lub Alexę o zablokowanie drzwi. Dzięki rutynom możesz automatycznie zamykać drzwi codziennie rano i wieczorem.

Inteligentne zamki są również świetne, ponieważ zmniejszają liczbę kluczy, które musisz nosić. Jeśli twój pęku kluczy zawiera kilkanaście kluczy, miło jest zrzucić klucze do domu na rzecz inteligentnego zamka.

Inteligentne zamki wykorzystują wiele różnych standardów bezprzewodowych, od Z-Wave i Zigbee po Wi-Fi. Jeśli masz już centrum inteligentnego domu, najbardziej sensowny jest zamek Z-wave lub Zigbee. Inaczej, Zamek Wi-Fi Schlage’a będzie współpracować bezpośrednio z Alexą i Asystentem Google. Dobrą wiadomością jest to, że inteligentne zamki są łatwe do zainstalowania.

Użyj inteligentnych wtyczek i świateł, aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej

Cztery żarówki Wyze z rzędu.

Na pewno otwieracz do drzwi garażowych automatycznie wyłącza wbudowane światło, ale co z innymi światłami w garażu? A jeśli używasz garażu jako warsztatu, prawdopodobnie wszystkie Twoje akumulatory do narzędzi bezprzewodowych mają dom w garażu i są przez cały czas podłączone do prądu. Nawet gdy akumulatory nie są aktywnie ładowane, ładowarki same pobierają energię, aby pozostać aktywnymi, mierzą temperaturę akumulatora i jego aktualny poziom naładowania oraz podświetlają lampki wskaźnika poziomu naładowania.

Z tych powodów Twój garaż może zużywać więcej energii niż wiesz. Jak często zostawiałeś włączone światło w garażu przez cały dzień? Inteligentne światła zajmie się tym. Możesz na przykład zaplanować ich wyłączanie się każdego ranka. A jeśli regularnie wracasz do domu z pracy po zmroku, możesz nawet zaplanować ich włączenie na kilka minut przed przyjazdem.

Jeśli używasz czujnika podczerwieni Wyze do rozpoczęcia nagrywania wideo, możesz go również włączyć Żarówki Wyze. Możesz nawet ograniczyć regułę do określonych pór dnia (chociaż w takim przypadku będziesz potrzebować jednej reguły do ​​nagrywania wideo i innej do świateł).

Inteligentne wtyczki mogą również oszczędzać energię elektryczną. Chociaż chcesz, aby akumulatory bezprzewodowe były ładowane wtedy, gdy ich potrzebujesz, prawdopodobnie nie potrzebujesz ich codziennie przez cały dzień. Baterie dobrze sobie radzą, utrzymując ładunek, gdy nie są używane. Oznacza to, że możesz zaplanować inteligentna wtyczka wyłączać gniazdko co drugi dzień. Lub, jeśli jesteś weekendowym wojownikiem projektu, możesz zostawić inteligentną wtyczkę na cały tydzień i włączyć ją na noc w piątek.

Od jakiej inteligentnej technologii garażowej powinieneś zacząć?

To, jaką inteligentną technologię dodasz do swojego garażu, zależy od tego, jak wykorzystasz przestrzeń. Jeśli to Twój warsztat lub magazyn, możesz skupić się na inteligentnych światłach i wtyczkach. Ale jeśli jest to główne miejsce wejścia do domu, skup się na technologii, która zapewnia spokój i bezpieczeństwo. Przynajmniej będzie to jedna rzecz mniej, o którą musisz się martwić, gdy będziesz jechał do pracy.