Jak skopiować muzykę na telefon z Androidem

Nie musisz porzucać swojej kolekcji muzycznej będąc w drodze. Usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Spotify, są świetne, ale nie powinieneś płacić za muzykę, którą już posiadasz. Jeśli chcesz przenieść swoją muzykę na urządzenie z Androidem, oto jak to zrobić.

Przesyłanie plików przez kabel USB

Najłatwiejszą metodą przesyłania muzyki na urządzenie z systemem Android jest podłączenie go do komputera za pomocą kabla USB. Następnie możesz zarządzać swoją kolekcją za pomocą aplikacji muzycznej, takiej jak Fonograf gdy pliki znajdą się w telefonie.

Podłącz urządzenie do komputera i poczekaj, aż się pojawi. W systemie Windows powinien pojawić się w sekcji „Urządzenia i dyski” w Eksploratorze plików.

Użytkownicy macOS będą musieli używać Transfer plików w systemie Android. Pobierz i zainstaluj na komputerze Mac, a następnie podłącz urządzenie z systemem Android. Będziesz wtedy mógł przeglądać zawartość swojego urządzenia z Androidem i kopiować pliki muzyczne bezpośrednio do niego.

Android czasami domyślnie przełącza się w tryb ładowania, który uniemożliwia dostęp do systemu plików urządzenia z Androidem przez USB. Jeśli komputer nie wykrył urządzenia z systemem Android, sprawdź, czy ustawienie USB jest prawidłowe.

Opcje połączenia USB z systemem Android

Twoje urządzenie może zapytać Cię, co chcesz zrobić z połączeniem USB po jego podłączeniu, zamiast decydować o tym automatycznie, korzystając z opcji takich jak „Przesyłanie plików”. Może mieć nieco inne brzmienie na Twoim urządzeniu, ale jeśli tak się stanie, wybierz tę opcję. Po odebraniu go przez komputer możesz rozpocząć przenoszenie plików.

Teraz otwórz folder z muzyką i zacznij przeciągać elementy na urządzenie z Androidem, na którym chcesz przechowywać swoją kolekcję muzyki. Ten proces może zająć trochę czasu w zależności od liczby plików, które zdecydujesz się przesłać.

Przesyłanie plików z systemu Windows do urządzenia z systemem Android w Eksploratorze plików

Przesyłanie za pomocą pamięci flash

Możesz także użyć pamięci flash USB, aby przenieść pliki muzyczne z komputera na urządzenie. Możesz użyć pliku Pamięć flash USB-C (jeśli Twoje urządzenie z Androidem korzysta z USB-C) lub użyj pliku Przejściówka USB-C OTG (On The Go) aby umożliwić podłączenie standardowego dysku flash USB.

Twój wewnętrzny menedżer plików w systemie Android może się różnić, ale po podłączeniu pamięci USB zapewni Ci opcję (na pasku powiadomień) przeglądania plików. Jeśli tak się nie stanie, znajdź aplikację menedżera plików na urządzeniu (lub pobierz ją najpierw, na przykład Asus File Manager) i zlokalizuj dysk USB.

Większość menedżerów plików obsługuje bezpośrednie przenoszenie plików lub kopiowanie ich, aby oryginalne pliki pozostały nienaruszone.

w Moje pliki Samsung app, możesz na przykład wybrać plik lub folder znajdujący się w podłączonej pamięci USB i wybrać „Przenieś” lub „Kopiuj” u dołu.

Możliwość kopiowania lub przenoszenia plików z USB za pomocą Samsung My Files

Wybierz pliki muzyczne (lub folder zawierający twoje pliki) i zdecyduj, czy chcesz je skopiować, czy przenieść. Przenieś z pamięci USB do pamięci wewnętrznej lub karty SD, a następnie wklej lub przenieś tam pliki.

Potwierdzenie kopiowania w aplikacji Samsung My Files

Twoje pliki muzyczne zostaną następnie zapisane na Twoim urządzeniu, dzięki czemu będziesz mieć do nich dostęp w dowolnej aplikacji muzycznej.

Prześlij na Dysk Google

Dzięki 15 GB bezpłatnego miejsca na Dysku Google jest najłatwiejszym sposobem synchronizowania kolekcji muzyki na wszystkich urządzeniach, w tym na Androidzie i komputerze.

Aplikacja Dysk Google na Androida nie pozwala na pobieranie całych folderów bezpośrednio na urządzenie z Androidem. Jeśli nie chcesz pobierać plików jeden po drugim, folder po folderze, najłatwiejszą metodą jest użycie CloudBeats.

Korzystanie z aplikacji muzycznej innej firmy na Androida umożliwia pobieranie plików na urządzenie bezpośrednio od dostawców pamięci masowej w chmurze, w tym z Dysku Google i Dropbox. Możesz użyć alternatyw, takich jak CloudPlayer zamiast.

Zacznij od przesłania swojej muzyki do Dysk Google w internecie. Kliknij „Nowy” w lewym górnym rogu i wybierz „Prześlij plik”, aby przesłać pliki pojedynczo lub „Prześlij folder”, aby przesłać swoją kolekcję muzyki za jednym razem.

Opcje przesyłania plików lub folderów internetowych na Dysk Google

Jeśli wolisz, możesz użyć Kopia zapasowa i synchronizacja Google synchronizować pliki z komputera. Pobierz instalator, otwórz go po zakończeniu instalacji, a następnie kliknij „Rozpocznij”. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Google.

Ekran logowania na Dysk Google na PC

Po zalogowaniu się wybierz foldery muzyczne, które chcesz zsynchronizować z Dyskiem Google, klikając „Wybierz folder”, a następnie kliknij „Dalej”.

Dysk Google Backup PC Wybierz ekran folderu

W następnym kroku potwierdź, że chcesz zsynchronizować Dysk Google z komputerem i kliknij „Start”. Twoje istniejące pliki z Dysku Google zaczną się pobierać na komputer, a kolekcja muzyki zostanie przesłana na Dysk Google.

Gdy pliki będą gotowe, zainstaluj CloudBeats na swoim urządzeniu z Androidem, otwórz go i przesuń palcem w lewo do „Pliki”.

Cloudbeats Android Music App Autoryzacja Dysku Google

Kliknij „Dodaj chmurę” i wybierz Dysk Google. Zostaniesz zapytany, czy chcesz zezwolić CloudBeats na dostęp do Twojego konta Google – wybierz „Zezwalaj”.

Zobaczysz wtedy swoje pliki i foldery z Dysku Google w CloudBeats. Znajdź folder zawierający Twoją kolekcję muzyki, naciśnij przycisk menu (trzy pionowe kropki) i kliknij „Pobierz”.

Opcja pobierania folderu na Dysku Google Cloudbeats

Pliki zostaną zsynchronizowane z Twoim urządzeniem. Możesz odtwarzać swoją kolekcję muzyki w CloudBeats lub, jeśli wolisz, po pobraniu plików możesz je odtwarzać za pośrednictwem Muzyki Google Play lub innej aplikacji muzycznej na Androida.

Prześlij do Dropbox

Jeśli wolisz jak najbardziej trzymać się z dala od ekosystemu Google, ale podoba Ci się pomysł rozwiązania chmurowego dla Twojej kolekcji muzycznej, możesz zamiast tego skorzystać z usługi takiej jak Dropbox.

Dropbox oferuje bezpłatnie 2 GB miejsca – wystarczy na setki utworów. Pobieranie całych folderów za pomocą Dropbox wymaga subskrypcji Dropbox Plus, więc podobnie jak w przypadku Dysku Google zalecamy używanie Dropbox z aplikacją taką jak CloudBeats chyba że jesteś gotów zapłacić za członkostwo.

Przesyłanie plików do Dropbox jest łatwe. Udaj się do Witryna Dropbox, zaloguj się i kliknij „Prześlij pliki” lub „Prześlij folder” po prawej stronie.

Przesyłanie plików lub folderów w interfejsie internetowym Dropbox

Jeśli planujesz regularnie synchronizować pliki, łatwiejsze może być zainstalowanie Dropbox na komputerze. Pobierz i zainstaluj Dropbox i zaloguj się na swoje konto.

Przesyłanie plików do Dropbox w Menedżerze plików systemu Windows

Po zainstalowaniu i zalogowaniu się możesz rozpocząć przenoszenie swojej kolekcji do folderu w głównym folderze Dropbox. Możesz też zmienić lokalizację folderu Dropbox, aby dopasować go do folderu, którego aktualnie używasz z kolekcją muzyki.

Użytkownicy systemu Windows mogą znaleźć swój folder Dropbox, przechodząc do „C: Usersyour-usernameDropbox” lub wybierając „Dropbox” na lewym pasku bocznym Eksploratora plików Windows.

Przesłanie kolekcji może zająć trochę czasu. Po zakończeniu możesz użyć CloudBeats do odtwarzania muzyki na urządzeniu z Androidem.

Otwórz aplikację CloudBeats, przewiń w lewo do „Pliki” i kliknij „Dodaj chmurę”.

Aplikacja Cloudbeats na Androida pokazująca opcje uwierzytelniania Dropbox

Wybierz „Dropbox”, a następnie zaloguj się przy użyciu danych logowania do Dropbox. Zostaniesz zapytany, czy chcesz przyznać CloudBeats dostęp do plików i folderów w Dropbox, więc kliknij „Zezwól”.

Twoje foldery Dropbox powinny wtedy pojawić się w aplikacji. Znajdź folder zawierający Twoją kolekcję muzyki, kliknij opcję menu obok folderu i kliknij „Pobierz”.

Clloudbeats Opcja pobierania folderu Dropbox

Po kliknięciu Pobierz pliki muzyczne zaczną się pobierać, gotowe do odtwarzania offline w CloudBeats lub preferowanej aplikacji muzycznej.

Przesyłaj bezprzewodowo za pomocą Airdroid

Jeśli nie masz pod ręką kabla USB, możesz użyć AirDroid zamiast tego przesyłać pliki między komputerem a urządzeniem z systemem Android.

Zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu z Androidem i zarejestruj konto AirDroid (lub zaloguj się, jeśli już je masz). Będziesz wtedy musiał pobierz klienta AirDroid dla Twojego komputera.

AirDroid obsługuje systemy Windows i macOS, ale ma również rozszerzenie interfejs sieciowy aby umożliwić przesyłanie plików za pomocą przeglądarki. Po pobraniu zaloguj się na to samo konto AirDroid, co na urządzeniu z Androidem.

Ekran logowania Airdroid na PC

Gdy zalogujesz się na obu urządzeniach, powinieneś zobaczyć swoje urządzenie z Androidem na liście „Moje urządzenia” na swoim komputerze. Jeśli tak, kliknij „Pliki” w menu bocznym.

Opcja plików PC Airdroid

Kliknij „Karta SD” lub „Zewnętrzna karta SD”. „Karta SD” oznacza w tym przypadku pamięć wewnętrzną, podczas gdy „Zewnętrzna karta SD” oznacza zewnętrzną kartę SD. Kliknij prawym przyciskiem myszy w obszarze folderów i utwórz nowy folder, wybierając „Nowy folder”.

Airdroid PC Utwórz nową opcję folderu

Zmień nazwę na coś oczywistego, np. „Muzyka” lub „Kolekcja muzyki”.

Przesyłanie plików między komputerem a Airdroidem

Otwórz Menedżera plików systemu Windows, wybierz pliki (choć nie foldery, jeśli masz tylko bezpłatną wersję AirDroid) i zacznij przeciągać je do folderu utworzonego w AirDroid.

AirDroid następnie bezprzewodowo prześle te pliki na urządzenie z Androidem. Po zakończeniu możesz uzyskać do nich dostęp w dowolnej aplikacji muzycznej.

Prześlij do Muzyki Google Play

Google lubi utrzymywać Cię w kontakcie z usługami Google, a wcześniej zalecaliśmy Muzykę Google Play jako dobry sposób na synchronizację kolekcji muzyki z urządzeniem z Androidem.

Uwaga: Muzyka Google Play zostanie wycofana i „ostatecznie” zastąpiona przez YouTube Music w najbliższej przyszłości.

Na razie możesz jednak korzystać z Menedżer muzyki Google Play aby skorzystać z tego bezpłatnego miejsca na 100 000 utworów. To narzędzie przeskanuje komputer, sprawdzając wspólne foldery (takie jak te, których używa iTunes) lub dowolne foldery, które osobiście wybrałeś na pliki muzyczne.

Ekran konfiguracji wstępnego skanowania Menedżera muzyki Google Play

Gdy Menedżer muzyki przeskanuje te foldery, rozpocznie przesyłanie plików do Muzyki Google Play. Będziesz wtedy mieć dostęp do swojej kolekcji muzyki za pośrednictwem aplikacji Google Play Music na smartfonie lub za pośrednictwem komputera za pośrednictwem Witryna Muzyki Google Play.

Nie musisz czekać, aby oglądać przesyłaną muzykę, ponieważ Menedżer muzyki rozpocznie przesyłanie natychmiast.

Menedżer muzyki Google Play z przesyłaniem muzyki

Po przesłaniu pliki będą dostępne w aplikacji Muzyka Google Play.

Pamiętaj, że informacje o tym, co stanie się z Twoją kolekcją, gdy Google wyłącza Muzykę Play, nie są obecnie dostępne. Firma prawdopodobnie ogłosi, czy Twoje pliki zostaną przeniesione z Tobą do YouTube Music, kiedy zostanie ogłoszona data zakończenia Muzyki Google Play.