Jak sprawdzić, czy film ma zmienną liczbę klatek na sekundę w systemie Windows 10

Aplikacje do nagrywania ekranu pozwalają użytkownikom wybrać liczbę klatek na sekundę dla nagrania i generalnie nie mają oni problemów z nagrywaniem z tą szybkością. Jeśli jest to niska liczba klatek na sekundę, np. 25 lub 30, jest bardzo mało prawdopodobne, że liczba klatek na sekundę spadnie. To powiedziawszy, wciąż może się zdarzyć. Zwykle dzieje się tak, gdy nagrywasz coś, co ma negatywny wpływ na Twój procesor graficzny, np. Gdy grasz i nagrywasz grę, twój GPU może próbować dać ci więcej FPS w twojej grze, ale ogranicz go w nagraniu. Jeśli podejrzewasz, że liczba klatek na sekundę wideo spadła w pewnym momencie podczas nagrywania, możesz użyć FFMPEG, aby to sprawdzić.

Zainstaluj FFMPEG

FFMPEG to narzędzie wiersza polecenia i niewiele trzeba go instalować. Jeśli często go używasz, dobrym pomysłem jest dodanie ŚCIEŻKI. Omówiliśmy cały proces i skonfigurowanie go do użycia nie zajmie więcej niż dziesięć minut.

Sprawdź zmienną szybkość klatek

Otwórz Eksploratora plików i przejdź do folderu zawierającego wideo, dla którego chcesz sprawdzić liczbę klatek na sekundę. Na pasku lokalizacji wpisz „cmd” i naciśnij klawisz Enter.

Otworzy się okno wiersza polecenia skierowane na ten folder. Możesz teraz uruchomić następujące polecenie, aby sprawdzić zmienność liczby klatek na sekundę. Upewnij się, że zmieniłeś video_Name.mp4 na rzeczywistą nazwę i rozszerzenie filmu.

Komenda

ffmpeg -i video_Name.mp4 -vf vfrdet -f null -

Przykład

ffmpeg -i DASH_720.mp4 -vf vfrdet -f null -

Jeśli chodzi o wyniki, nie będą w liczbach całkowitych, informując, czy szybkość klatek spadła z 25 do 15 w pewnym momencie. Zamiast tego zobaczysz wartość VFR, która powie ci, czy jest jakaś wariancja. Jeśli wartość wynosi 0,000, aż do liczby obsługiwanych miejsc po przecinku, nie ma wariancji szybkości klatek w filmie.

Jeśli nie jest to zero, oznacza to pewną wariancję liczby klatek na sekundę, ale nie powie Ci, które części filmu mają niższą lub większą liczbę klatek na sekundę. Zamiast tego zobaczysz coś w rodzaju poniższych informacji.

(Parsed_vfrdet_0 @ 0x56518fa3f380) VFR:0.400005 (15185/22777) min: 1801 max: 3604)

0.400005 wskazuje, że około 40% wideo ma zmienną szybkość klatek. Następująca po nim liczba to liczba ramek o zmiennej szybkości (15185) i liczba o stałej szybkości (22777). Razem będą stanowić całkowitą liczbę klatek w filmie.

Zmiana liczby klatek na sekundę nie zawsze jest łatwa do zauważenia, a jeśli nie możesz wizualnie stwierdzić, gdzie spada liczba klatek na sekundę w filmie, możesz spróbować podzielić go na mniejsze segmenty i uruchomić polecenie na każdym segmencie, aby zobaczyć, który z nich ma zmienność.

x