Jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twój tekst na Androidzie

Udostępnij teraz w social media:

W czasach, gdy wszyscy komunikują się za pomocą wiadomości tekstowych, od planów spotkań po spotkania biznesowe, wszystko jest przekazywane za pomocą wiadomości tekstowych. Ponad 83% Amerykanów ma smartfona. Chociaż ta nowa forma komunikacji może zostać zakłócona, gdy wysłana wiadomość nie zostanie dostarczona, a nadawca musi czekać na kontynuację rozmowy. Jaka jest więc różnica między wysłaniem a dostarczeniem tekstu na Androida? A skąd wiesz, że Twoje teksty są czytane? Dzisiaj w tym artykule omówimy, jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twój tekst na Androidzie. Kontynuuj czytanie, aby sprawdzić, czy wiadomość tekstowa została dostarczona na urządzenie z Androidem.

Jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twój tekst na Androidzie

System operacyjny Android wykorzystuje dwa rodzaje formatów wiadomości, a mianowicie SMS i MMS. SMS to skrót od Short Messaging Services, a MMS to skrót od Multimedia Messaging Services. Jeden służy do przekazywania rzeczywistych tekstów i słów, podczas gdy drugi służy do wysyłania wiadomości multimedialnych, takich jak zdjęcia, filmy, pliki GIF i inne wiadomości nietekstowe. Aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twój tekst na Androidzie, czytaj dalej.

Jak sprawdzić, czy wiadomość tekstowa została dostarczona na Androida

Teksty to natychmiastowe, niezawodne i lekkie formy komunikacji, dlatego jest to obecnie jedna z najpopularniejszych form komunikacji. Podczas gdy SMS-y i MMS-y są standardowymi formami wysyłania SMS-ów, telefony z Androidem zaczęły już być używane Wiadomości Google. Ta funkcja umożliwia użytkownikowi eksplorację bardziej elastycznej formy komunikacji, w tym potwierdzeń odczytu.

  Rozszerzenie Zbyt długie, nie przeczytałem dla przeglądarki Chrome Podsumowuje długie artykuły

Jeśli masz włączone potwierdzenia odczytu, możesz zobaczyć, czy ktoś przeczytał Twój tekst na Androidzie. Po otwarciu czatu przez odbiorcę, pod ostatnią wysłaną wiadomością pojawi się informacja, że ​​tekst został przeczytany.

Ale co, jeśli osoba, z którą rozmawiasz, nie odpowiada od dłuższego czasu i nie masz pojęcia, czy ostatnia wiadomość tekstowa została dostarczona, czy nie? Chcesz wiedzieć, czy moja wiadomość została dostarczona na Androida? Oto, jak możesz sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twój tekst na Androidzie.

Uwaga: ponieważ wszystkie telefony z Androidem nie mają tych samych opcji ustawień i różnią się one w zależności od producenta, dlatego należy upewnić się, że ustawienia są prawidłowe. Te kroki zostały wykonane na Xiaomi Redmi Note 9

Metoda 1: za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości

Poniżej przedstawiono kroki.

1. Na telefonie z systemem Android otwórz aplikację Wiadomości.

2. Stuknij ikonę Ustawienia w prawym górnym rogu.

3. Przewiń w dół do Stan dostawy i włącz go.

4. Następnie włącz Dźwięk dostawy.

Metoda 2: poprzez ogólne ustawienia telefonu

Inną metodą są ustawienia telefonu wymienione poniżej.

1. Przejdź do Ustawień telefonu.

2. Przewiń w dół i wybierz Aplikacje.

3. Stuknij w Ustawienia aplikacji systemowych.

4. Przewiń, aby znaleźć Wiadomości i dotknij jej.

5. Włącz Stan dostawy.

6. Na koniec włącz Dźwięk dostawy.

Dzięki tym dwóm metodom będziesz teraz wiedział, czy Twoje wiadomości tekstowe zostały dostarczone, czy nie, i będziesz miał pojęcie, czy odbiorca je otrzymał, czy nie, ponieważ jakkolwiek niefortunnie to brzmi, nie można wiedzieć, czy odbiorca otrzymał tekst albo nie.

Czy teksty na Androida mówią, że zostały dostarczone?

Każdy telefon z Androidem będzie miał funkcję, która pozwoli użytkownikom sprawdzić, czy wiadomość została dostarczona, czy nie. Ta funkcja może być domyślnie wyłączona i aby włączyć ją ręcznie, wykonaj czynności podane powyżej w tym artykule, aby Android sprawdził, czy wiadomość tekstowa została dostarczona, czy nie.

  Oceń skuteczność swojej witryny za pomocą tych 7 narzędzi do oceniania

Jak powstrzymać ludzi przed czytaniem tekstów na Androidzie

Nie ma nic gorszego niż ktoś, kto wtargnął na twoje prywatne czaty. Chcesz zobaczyć, czy ktoś przeczytał Twój tekst na Androidzie? Jeśli masz wrażenie, że ktoś potajemnie przeczytał Twoje prywatne wiadomości, porzuć wszelkie zmartwienia, ponieważ przedstawiamy najlepszy przewodnik dotyczący ukrywania wiadomości na Androidzie.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ukryć swoje teksty, przeczytaj nasz artykuł Jak ukryć wiadomości tekstowe lub SMS-y na Androidzie.

Czy możesz stwierdzić, czy ktoś widział Twój tekst na Androidzie?

Zależy to wyłącznie od modelu telefonu, operatora sieci komórkowej i systemu operacyjnego. W zależności od telefonu zauważysz różnice, takie jak Wysyłanie potwierdzeń odczytu, Potwierdzenia odczytu lub Żądanie potwierdzenia. Jeśli Twój smartfon ma któryś z nich, możesz być w stanie powiedzieć i zobaczyć, czy ktoś przeczytał Twój tekst na Androidzie. Aby otrzymywać powiadomienia, włącz potwierdzenia odczytu w swoich Wiadomościach.

Jeśli nie możesz znaleźć opcji włączania lub wyłączania potwierdzeń odczytu, obawiamy się, że odbieranie wiadomości z potwierdzeniami odczytu może być niemożliwe dla Twojego smartfona.

Różnica między wysłaniem a dostarczeniem w Android Text

Każdy użytkownik Androida rozpoznałby wysłane i dostarczone wyskakujące wiadomości na swoim telefonie. Chociaż Android jest ogólnie bardzo łatwy do naśladowania, czasami wiadomości Wysłane i Dostarczone mogą powodować spore zamieszanie wśród użytkowników Androida. Czy ciebie też to myli? Chcesz poznać prawdziwe znaczenie powiadomień o wysłaniu i dostarczeniu? W takim razie zanurzmy się.

Wysłano
Dostarczony
Wysłane powiadomienie oznacza, że ​​wysłana wiadomość tekstowa została zarejestrowana na telefonie komórkowym odbiorcy w celu dostarczenia.
Dostarczone powiadomienie potwierdzi, że serwer operatora komórkowego pomyślnie dostarczył wiadomość do odbiorcy.
Wysłane powiadomienie nie musi oznaczać, że odbiorca przeczytał wiadomość.
Wiadomość dostarczona zapewnia wysokie prawdopodobieństwo, że odbiorca przeczyta wysłaną wiadomość.
Nadawca otrzyma powiadomienie Wysłane.
Odbiorca i nadawca otrzymują odpowiednio nową wiadomość i powiadomienie o dostarczeniu.

Czy możesz stwierdzić, czy ktoś zablokował Twoje SMS-y na Androidzie?

To zależy od różnych telefonów z systemem Android. Bez problemu każdy użytkownik Androida może wiedzieć, czy jego wiadomość została dostarczona, czy nie, ale jak stwierdzić, czy ktoś zablokował Cię za pomocą wiadomości tekstowej? Cóż, nie ma jasnego sposobu użycia telefonu z Androidem do ustalenia, czy ktoś Cię zablokował, ale nadal możesz coś wymyślić, zauważając powiadomienia tekstowe.

  Czy Twój pakiet Microsoft Office nadal otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń?

Otrzymasz powiadomienia o niedostarczonych wiadomościach lub jeśli spróbujesz zadzwonić do tej osoby, połączenie również się nie powiedzie. Jeśli widzisz te nieudane powiadomienia tekstowe lub nieudane połączenia, odbiorca mógł Cię zablokować. Aby mieć pewność i zobaczyć, czy ktoś przeczytał Twój tekst na Androidzie, najlepiej zapytać go bezpośrednio.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy jestem zablokowany, jeśli wiadomość mówi, że została dostarczona?

Odp. Nie, nie zostałeś zablokowany, jeśli Twoje wiadomości są dostarczane.

Q2. Czy wyciszone wiadomości są wyświetlane jako dostarczone?

Odp. Tak, wyciszone wiadomości wyciszają tylko dźwięk powiadomienia i nie ostrzegają. Twoje wiadomości nadal będą przechodzić i dostarczane.

Q3. Czy telefony z Androidem używają SMS-ów?

Odp. Tak, SMS-y są obsługiwane przez wszystkie smartfony, w tym urządzenia z Androidem i iOS.

***

Mamy nadzieję, że nauczyłeś się, jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twój tekst na Androidzie i jaka jest główna różnica między wysłaniem a dostarczeniem tekstu na Androida. Możesz porzucić wszystkie pytania i dodać swoje sugestie do sekcji komentarzy poniżej. Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.

x