Jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twoją wiadomość na LinkedIn

Czy możesz stwierdzić, czy ktoś przeczytał Twoją wiadomość na LinkedIn? Czy istnieje sposób na sprawdzenie, czy ktoś Cię zablokował? A może istnieje sposób, aby zagwarantować, że otworzą twoją wiadomość?

Chociaż LinkedIn nie przypomina innych serwisów społecznościowych, ma funkcję przesyłania wiadomości. Można argumentować, że funkcja przesyłania wiadomości LinkedIn jest krytyczna ze względu na charakter witryny. Brak odpowiedzi na wiadomość w odpowiednim czasie może mieć regres finansowy lub kosztować odbiorcę niesamowitą okazję.

Z tego artykułu dowiesz się, jak włączać i wyłączać potwierdzenia przeczytania oraz jak sprawdzić, czy inna osoba przeczytała Twoje wiadomości.

Włączanie/wyłączanie potwierdzeń odczytu

To, czy ktoś przeczytał Twoją wiadomość na LinkedIn, zależy od Twoich ustawień prywatności. Istnieje określone ustawienie dla potwierdzeń przeczytania, ale musisz je włączyć przed wysłaniem wiadomości, aby zadziałało. Dzięki temu dowiesz się, kiedy odbiorca otworzył wiadomość i prawdopodobnie ją przeczytał.

Aby włączyć potwierdzenia przeczytania na LinkedIn, wykonaj następujące czynności:

 • Otwórz aplikację i dotknij ikony swojego profilu w lewym górnym rogu
 • Wybierz Ustawienia.
 • Wybierz kartę Komunikacja po prawej stronie
 • Wybierz Potwierdzenia przeczytania i wskaźniki pisania i przełącz na Włączone.

Wszystkie wiadomości, które wyślesz od teraz, wygenerują potwierdzenie przeczytania, które poinformuje Cię, kiedy odbiorca je przeczytał. Oczywiście możesz wyłączyć tę opcję, jeśli wolisz anonimowość.

Jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twoją wiadomość

Zawsze lubimy wyjaśniać ustawienia prywatności przed przejściem do potwierdzeń odczytu, ponieważ wyjaśnia to, dlaczego możesz ich nie widzieć. Jeśli nie widzisz, czy ktoś przeczytał Twoją wiadomość, prawdopodobnie wyłączył tę funkcję.

Zakładając, że odbiorca ma włączone potwierdzenia, zobaczysz bardzo małą wersję jego zdjęcia profilowego w lewym dolnym rogu wiadomości.

Jeśli nie widzisz ikony profilu, oznacza to, że użytkownik ma wyłączone potwierdzenia lub nie otworzył jeszcze Twojej wiadomości. Tylko czas pokaże, który z tych czynników jest prawdziwy. Zakładając, że ktoś nie odpowie od razu, może być tak, że jest zbyt zajęty, więc daj mu trochę czasu. Kultura LinkedIn jest skupiona na profesjonalizmie, więc nie żywij urazy, jeśli ktoś nie zareaguje od razu.

Czy istnieje sposób na sprawdzenie, czy ktoś Cię zablokował?

Blokowanie nie jest tak powszechne lub tak potrzebne na LinkedIn, jak w innych miejscach, ale się zdarza. Zwykle są to zbyt entuzjastyczni marketerzy lub nowicjusze platformy, którzy nie wiedzą, jak skutecznie z niej korzystać lub doceniają, że publiczność jest zupełnie inna niż Facebook.

Istnieją sposoby, aby stwierdzić, czy zostałeś zablokowany na LinkedIn, ale nie otrzymasz bezpośredniego powiadomienia, jeśli tak się stanie.

Jeśli jesteś zablokowany:

 • Nie będziesz już widzieć ich profilu.
 • Nie będziesz już mógł wysyłać im wiadomości.
 • Nie będziesz już widzieć ich postów ani aktualizacji.
 • Nie będziesz już połączony.
 • Nie będziesz ich już widzieć w sekcji „Kto oglądał Twój profil”.
 • Nie będziesz ich już widzieć w sugestiach „Osoby, które możesz znać” lub „Osoby też oglądane”.

Otrzymywanie odpowiedzi

Nie możesz zagwarantować działań innych, ale możesz zrobić wszystko, aby na nich wpłynąć. Jeśli korzystasz z LinkedIn w celach marketingowych, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zwiększyć szanse, że ktoś otworzy Twoją wiadomość i będzie chciał robić z Tobą interesy.

Uzupełnij swój profil na LinkedIn

Twój profil LinkedIn to Twoje CV online, niezależnie od tego, czy szukasz pracy, czy nie. Musisz poświęcić dużo czasu na pełne uzupełnienie swojego profilu i aktualizowanie go. Powinien odzwierciedlać wszystkie zmiany w Twoim życiu zawodowym, obejmować wszystkie Twoje kwalifikacje, umiejętności i wszystko, co Cię wyróżnia.

Dodaj też obraz dobrej jakości. Wyglądaj profesjonalnie, wyglądaj elegancko, ale pamiętaj, aby się uśmiechać i wyglądać na przystępnego. To nie jest Tinder, ale nadal chcesz, aby ludzie się z Tobą kontaktowali.

Kontaktuj się z innymi i bądź aktywny na LinkedIn

Ludzie znacznie częściej czytają coś od aktywnego członka, którego widzieli wcześniej. Jeśli jesteś obecny na LinkedIn i często wchodzisz w interakcję lub publikujesz, masz znacznie większą szansę na przeczytanie niż osoba, której odbiorca nigdy nie widział ani o której nie słyszał.

Plus, to jest cały sens LinkedIn. Aby wchodzić w interakcje z innymi profesjonalistami, pomagać sobie nawzajem i uczyć się kilku rzeczy.

Wkład bez oczekiwań

LinkedIn wymaga innego podejścia niż inne sieci społecznościowe, a część tego dotyczy treści, które publikujesz. Publiczność jest inna, ich upodobania i antypatie są różne, a ich czas jest znacznie bardziej ograniczony niż w innych sieciach. Wszelkie treści, które publikujesz, powinny być na wysokim poziomie i uwzględniać typ odbiorców. Powinien być również publikowany bez oczekiwania. Jeśli treść jest dobra, przyjdą.

Staraj się, aby Twoje wiadomości były krótkie i na temat

Wszyscy są zajęci i każdy ma wiele wymagań dotyczących swojego czasu. Dotyczy to zwłaszcza LinkedIn. Większość ludzi będzie miała do niego dostęp z pracy do pracy i nie będzie miała na to zbyt wiele czasu. Pisząc wiadomość, staraj się, aby była zwięzła i rzeczowa.

Jeśli zajmujesz się marketingiem, krótka wiadomość z linkiem do strony docelowej lub strony internetowej zawierającej więcej informacji pozwoli czytelnikowi przeczytać więcej w wolnym czasie. Ta taktyka bez presji będzie rezonować znacznie lepiej niż wielokrotne wezwania do działania i prośby o natychmiastową informację zwrotną lub interakcję.

Łączenie na LinkedIn

Platforma służy głównie do rozwijania Twojej profesjonalnej sieci. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na odpowiedzi.

 • Dodaj połączenia — jeśli kierujesz się do potencjalnego pracodawcy lub klienta, spróbuj najpierw połączyć się z jednym z ich połączeń. Być może uczęszczałeś na tę samą uczelnię lub pracowałeś w tej samej branży, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz godny zaufania, jeśli masz wzajemny związek.
 • Komentarz — śledź interesujące Cię hashtagi i publikuj komentarze pod postami innych osób. Co więcej, komentuj inteligentne lub pomocne informacje pod postami celu.

LinkedIn otworzy wiele nowych możliwości dla tych, którzy chcieliby wypromować swój biznes lub siebie. Pamiętaj tylko – profesjonalizm wygrywa z tą usługą mediów społecznościowych.