Jak sprawdzić, czy Twoje połączenie internetowe jest wystarczająco szybkie do gier i serwisu Netflix


Jeśli musisz pobrać bardzo duży plik, najlepszym sposobem na to jest pozostawienie tego w nocy. Nie tylko uzyskasz maksymalną prędkość, ponieważ wszyscy śpią, ale także nie będziesz musiał przerywać wszystkiego, co robisz, tylko po to, aby pobieranie zakończyło się szybciej. Tej samej sztuczki nie można oczywiście użyć, gdy chcesz zagrać w grę lub oglądać Netflix. Nie tylko potrzebujesz czegoś więcej niż tylko dość dużej prędkości pobierania, aby płynnie grać w gry, ale także potrzebujesz małego opóźnienia. Wiele internetowych usług testujących prędkość Internetu oprócz szybkości wysyłania i pobierania sprawdza również opóźnienie połączenia internetowego, ale SourceForge ma nowe narzędzie do sprawdzania szybkości Internetu, które ma sens na podstawie tych danych i informuje, czy połączenie jest odpowiednie do gier i oglądanie Netlix, Hulu lub przesyłanie strumieniowe na żywo do Twitcha.

Odwiedź łącze na dole, upewnij się, że nikt nie korzysta z połączenia internetowego i że nie masz w toku przesyłania ani pobierania, a następnie kliknij przycisk Testuj teraz. Test trwa kilka minut.

Internet Speed ​​Test sourceforge

Po zakończeniu testu możesz wyświetlić wyniki każdego przeprowadzonego testu. Najedź kursorem na znak zapytania obok testu, aby dowiedzieć się, jaki jest dobry lub zły odczyt, lub po prostu przewiń w dół i sprawdź zakładki „Obsługiwane usługi” i „Usługi niezalecane”. Na karcie „Usługi niezalecane” dowiesz się, czy połączenie jest wystarczająco dobre, aby oglądać Netflix lub grać w gry.

Test szybkości Internetu

Powinniśmy wspomnieć, że wyniki mogą od czasu do czasu się różnić, jeśli połączenie jest szczególnie niestabilne. Jeśli podejrzewasz, że połączenie działa lepiej o określonych porach dnia w porównaniu z innymi, możesz przetestować je również w tym czasie. Podejrzewamy, że tylko prędkości pobierania i wysyłania mogą się poprawić, a opóźnienie i utrata pakietów mogą pozostać mniej więcej takie same, ale warto spróbować.

Odwiedź stronę Source Forge Internet Speed ​​Test Tool