Jak znaleźć muzykę zatwierdzoną przez Twitch do przesyłania strumieniowego

Twitch.tv nawiązał współpracę z Audible Magic do skanowania zapisanych strumieni i klipów w poszukiwaniu treści chronionych prawem autorskim. W przeszłości firma ignorowała głównie muzykę w tle, ale teraz rozprawia się ze streamerami, którzy naruszają Ustawa Digital Millennium Copyright Act (DMCA). Przyjrzyjmy się, co to oznacza i jakiej muzyki możesz użyć.

Co to oznacza dla streamerów Twitcha

8 czerwca 2020 roku oficjalne konto Twitch Support na Twitterze wydał oświadczenie o napływie powiadomień o usunięciu. Poprosił streamerów o usunięcie wszystkich klipów wideo, które mogłyby potencjalnie zawierać treści chronione prawem autorskim zgodnie z przepisami DMCA.

? W tym tygodniu nastąpił nagły napływ żądań usunięcia treści na podstawie ustawy DMCA dotyczących klipów z podkładem muzycznym z lat 2017-19. Jeśli nie masz pewności co do praw do dźwięku w poprzednich transmisjach, radzimy usunąć te klipy. Wiemy, że wielu z was ma duże archiwa i staramy się to ułatwić.

– Wsparcie Twitch (@TwitchSupport) 8 czerwca 2020 r

Na Twitch.tv obowiązuje ogólna zasada dotycząca korzystania z muzyki w strumieniach: jeśli odtwarzasz muzykę, na którą nie masz odpowiedniej licencji, prawny właściciel może ukarać Cię. Obejmuje to wszystko w Spotify, YouTube, radiu i tak dalej.

Podobnie jak wszystkie hosty treści cyfrowych, Twitch działa zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych z 1998 r., Ustawą Digital Millennium Copyright Act lub DMCA. Jednak Twitch korzysta również z klauzuli „bezpiecznej przystani” DMCA. Chroni to platformy hostingu treści przed odpowiedzialnością za naruszenia praw autorskich przez osoby na ich stronach, o ile niezwłocznie odpowiadają one na żądania usunięcia treści złożone przez właścicieli praw.

Twitch i inne platformy streamingowe są prawnie zobowiązane do usunięcia wszelkich treści przypuszczalnie naruszających prawa i powiadomienia osoby, która je opublikowała.

Pełne ujawnienie wytycznych Twitcha dotyczących powiadomień na podstawie ustawy Digital Millennium Copyright Act można znaleźć na swojej stronie internetowej.

Streamerzy na Twitchu otrzymują trzy ostrzeżenia za naruszenie praw autorskich, zanim ich konto zostanie ostatecznie zbanowane. Osoby, które uważają, że ich treści zostały przez pomyłkę oznaczone, mogą zakwestionować tę decyzję, przesyłając roszczenie wzajemne za pośrednictwem pomocy technicznej Twitcha.

Gdy streamer wysyła roszczenie wzajemne, gospodarz (w tym przypadku Twitch) jest zobowiązany do ręcznego rozpatrzenia skargi, powiadomienia właściciela praw (w tym przypadku wydawcy muzyki) i potencjalnie przywrócenia kwestionowanej treści.

To obowiązek Twitcha zgodnie z prawem. W praktyce jednak platformy hostingowe (najbardziej znane, YouTube) na ogół nie zawracają sobie głowy sprawdzaniem sprzeciwu. Powiadomienie o usunięciu treści na podstawie ustawy DMCA jest zwykle ostateczne, nawet jeśli zostało wysłane przez pomyłkę.

Więcej informacji na temat atrakcyjnego wyciszonego dźwięku można znaleźć pod adresem Strona pomocy Twitcha.

Twitch i Audible Magic

Twitch współpracował z Audible Magic wdrożyć system, który będzie automatycznie usuwał nieautoryzowane pliki audio stron trzecich z filmów na żądanie (VOD). VOD to archiwum treści, które były wcześniej transmitowane na żywo w serwisie Twitch, znane również jako „Klipy”, „Najciekawsze” i „Wcześniejsze transmisje”.

Firma ma nadzieję, że to ochroni zarówno nadawców, jak i właścicieli praw autorskich. Jednak ta technologia nie skanuje transmisji na żywo.

Wytyczne Twitcha dotyczące treści audio nie uległy zmianie – lista tego, co jest, a co nie jest dozwolone, znajduje się w firmie witryna z wytycznymi dla społeczności. Niezależnie od tego dodanie automatycznego procesu skanowania i usuwania może spowodować nieoczekiwane usunięcie starszych VODów. Nie odzwierciedla to zmiany zasad, ale raczej zmianę w egzekwowaniu.

Muzyka, której możesz używać w strumieniach Twitcha

Mężczyzna grający w gry wideo na ultraszerokim monitorze w słuchawkach.

Po prostu możesz używać dowolnej muzyki, którą posiadasz lub masz licencję na używanie podczas transmisji na Twitchu. Posiadanie licencji na odtwarzanie muzyki dla własnej przyjemności (na przykład konto Spotify) nie oznacza, że ​​masz licencję na nadawanie tej muzyki w swoim strumieniu.

Amazon Music zapewnia muzykę bezpieczną dla DMCA do strumieniowych transmisji i VODów, na których generowane są przychody. Możesz go używać na Twitchu, YouTube, Mixerze lub Facebooku bez martwienia się o ostrzeżenia o treści lub wyciszoną zawartość.

Poniżej znajduje się kilka innych programów muzycznych bezpiecznych dla DMCA:

Precel: Wyselekcjonowany katalog muzyki, na którą masz licencję przeznaczoną do użytku podczas przesyłania strumieniowego.
Monstercat: Możesz zasubskrybować Gold Plan firmy za 5,00 USD miesięcznie, aby strumieniować jej muzykę na swoim kanale. Możesz przeczytać więcej o licencjonowaniu na Strona z FAQ Monstercat.
Anjunabeats: Twitch odwołuje się do tej witryny w swoim przewodnik instalacji w sekcji „Zwiastun kanału”.

Muzyka, której nie możesz używać w strumieniach Twitcha

Możesz sprawdzić pełną listę muzyki, której nie możesz używać na Twitchu strona z wytycznymi dla społeczności. Poniżej znajduje się kilka przykładów filmów, które prawdopodobnie spowodowałyby pewne problemy:

Transmisja w stylu radiowym: Strumień Twitch lub VOD, które koncentrują się na odtwarzaniu muzyki, której nie posiadasz, nie są objęte licencją na udostępnianie na Twitchu.
Występ synchronizujący ruchy warg: pantomimowanie, śpiewanie lub udawanie, że śpiewasz muzykę, której nie posiadasz, nie jest objęte licencją na udostępnianie jej na Twitchu.
Okładka piosenki: wykonanie dowolnej piosenki należącej do kogoś innego, z wyjątkiem występu na żywo w Twoim strumieniu Twitch. Jeśli wykonujesz cover utworu podczas transmisji na żywo, postaraj się wykonać go tak, jak został napisany przez autora. Twórz wszystkie elementy audio samodzielnie, bez włączania utworów instrumentalnych, nagrań ani żadnych innych elementów stworzonych lub będących własnością innych.

Jeśli dopiero zaczynasz streamować na Twitchu, ustalenie, której muzyki możesz, a której nie możesz używać w transmisji, może być trudne. Ale jeśli zastosujesz się do wytycznych Twitcha, możesz zapobiec wyciszeniu lub, co gorsza, zablokowaniu treści na platformie.