Jak sprawdzić, kto przesłał tweeta dalej?

Kilkadziesiąt lat temu, gdybyś zapytał ludzi, czym jest tweetowanie, prawdopodobnie powiedzieliby, że to dźwięk, który wydaje ptak. W dzisiejszych czasach wygląda na to, że wszyscy i ich pies mają konto na Twitterze.

Twitter to najlepsze narzędzie do udostępniania informacji. Jako miejsce narodzin hashtagu Twitter to miejsce, w którym najświeższe wiadomości, memy i codzienne tyrady żyją obok siebie. Nie ma nic takiego jak uczucie zawrotu głowy, kiedy zostajesz zauważony podczas pierwszego tweeta.

Ale jak sprawdzić, kto Cię retweetował?

W tym artykule podzielimy się wskazówkami na temat sprawdzania, kto udostępnił Twój tweet, w zależności od używanego urządzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak sprawdzić, kto przesłał tweeta na PC?

Rekolekcje to sposób na ponowne opublikowanie tweetów na innych kontach. Wygląda jak zwykły tweet, obok którego znajduje się imię i nazwisko oryginalnego autora oraz nazwa użytkownika, po której znajduje się ikona retweetu (dwie strzałki tworzące kwadrat).

Jeśli uzyskujesz dostęp do Twittera z komputera, oto jak sprawdzić, kto Cię retweetuje. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać te trzy proste kroki:

 • Zaloguj się do swojego konta na Twitterze na swoim komputerze.
 • Na osi czasu „Dom” kliknij kartę „Powiadomienia”.
 • Powinieneś być w stanie zobaczyć tutaj całą swoją aktywność na Twitterze, w tym kto Cię retweetował.
 • Jak sprawdzić, kto przesłał tweeta na iPhonie?

  Oto, jak sprawdzić, kto przesyła dalej tweety za pomocą aplikacji Twitter na iPhone’y.

 • Po pobraniu aplikacji Twitter dotknij ikony (biały ptak na jasnoniebieskim tle).
 • Zaloguj się, a zobaczysz cztery ikony u dołu ekranu. Stuknij ikonę dzwonka.
 • Następny ekran to strona powiadomień, na której możesz sprawdzić swoją aktywność na Twitterze, w tym wszelkie wzmianki lub retweety.
 • Jak sprawdzić, kto przesłał tweeta na Androida?

  Aby zobaczyć, kto dokładnie Cię retweetował, wystarczy wykonać następujące czynności:

 • Zaloguj się do aplikacji.
 • Znajdź ikonę dzwonka u dołu ekranu i dotknij jej.
 • Zostaniesz przeniesiony na swoją stronę powiadomień. Tutaj będziesz mógł zobaczyć całą swoją aktywność na Twitterze, w tym retweety.
 • Dodatkowe często zadawane pytania

  Otrzymałem powiadomienie o ponownym udostępnieniu, ale nie widzę, kto przesłał dalej. Dlaczego to?

  Powodem, dla którego czasami możesz otrzymać powiadomienie o retweetowaniu, ale nie możesz zobaczyć, kto to jest, jest to, że konto, które Cię retweetowało, jest ustawione jako „Prywatne”. Oznacza to, że wszelka aktywność na koncie prywatnym jest widoczna tylko dla ich obserwujących.

  Jak wyłączyć retweety?

  Chociaż nie można wyłączyć wszystkich retweetów ani usunąć ich z osi czasu, możesz wyłączyć retweety, które widzisz na niektórych kontach. Jeśli nie podoba Ci się to, co udostępniają niektórzy użytkownicy Twittera, możesz łatwo wyłączyć tę funkcję. Oto jak:

  Na urządzeniu z systemem iOS:

  1. Przejdź do profilu konta i dotknij ikony koła zębatego.

  2. Wybierz opcję „Wyłącz retweety”.

  Z sieci i urządzeń z systemem Android:

  1. Przejdź do profilu konta i kliknij lub naciśnij ikonę przepełnienia (trzy pionowe kropki).

  2. Wybierz „Wyłącz retweety”.

  Dlaczego niektóre tweety nie mogą być retweetowane?

  Jeśli poprosiłeś o obserwowanie prywatnych kont, nie jest możliwe retweetowanie żadnego z ich tweetów. Z oczywistych powodów właściciel konta nie chce, aby jego tweety były szeroko udostępniane, więc funkcja retweetowania jest wyłączona, gdy korzysta ze swojego konta. Konta te mają ikonę kłódki obok nazwy na Twitterze, co oznacza, że ​​ich tweety są chronione.

  Czy są jakieś ograniczenia co do liczby powtórzeń tweeta?

  Chociaż nie ma ograniczeń co do tego, ile razy ktoś może retweetować, Twitter wyświetla tylko pierwszych 100 kont, które zostały retweetowane. Jeśli chcesz, aby sławna osoba zauważyła, upewnij się, że wejdziesz tam wcześnie i prześlesz swoje rzeczy, zanim zrobią to wszyscy inni.

  Co to jest tweet z cytatem i czym różni się od tweeta?

  Odpowiedź nie brzmi: „Tweet ze znakami cudzysłowu”. Zamiast tego tweet z cytatem to retweet z opcją pozostawienia komentarza, przy jednoczesnym zapewnieniu, że oryginalny tweet jest nadal widoczny. To świetne narzędzie do łączenia się z obserwującymi, ponieważ daje innym użytkownikom Twittera wgląd w Twoje przemyślenia na dany temat. Opcja Cytuj Tweet może również zwiększyć Twoją widoczność na Twitterze, a także przyczynić się do rozwoju sieci.

  Jak usunąć retweet?

  Usuwanie Twoich retweetów to prosty proces. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę retweet w udostępnionym tweecie. Tweet nie będzie już pojawiał się na Twojej osobistej stronie na Twitterze; jednak nie powoduje to usunięcia oryginalnego tweeta. Tylko właściciel konta może to zrobić.

  Mały ptaszek nam mówi

  W przeciwieństwie do innych serwisów społecznościowych, Twitter nie polega na „zaprzyjaźnianiu się”, ale „podążaniu”. Od momentu uruchomienia stał się najlepszym źródłem wiadomości. W dzisiejszych czasach wiadomości docierają do Twittera, zanim dotrą do głównego nurtu wiadomości.

  Dlatego wiedza o tym, jak poruszać się po Twitterze i funkcjach takich jak retweetowanie, jest coraz ważniejsza. Pomaga nam być na bieżąco z najnowszymi trendami i nawiązywać rozmowy z ludźmi z całego świata.

  Czy jesteś zapalonym głośnikiem wysokotonowym? Czy opanowałeś funkcję retweet? Niezależnie od tego, jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie, chętnie skontaktujemy się z Tobą. Podziel się z nami swoją opinią i zostaw komentarz poniżej.