Jak sprawdzić, które aplikacje zużywają najwięcej baterii w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:


Windows 10 jest wyposażony w funkcję oszczędzania baterii, która zmniejsza aktywność aplikacji w tle, między innymi, gdy jest włączona. Ta funkcja jest przeznaczona zarówno dla tabletów Surface, jak i laptopów z systemem Windows 10 i umożliwia oszczędzanie baterii. Możesz ustawić, aby włączał się automatycznie, gdy poziom naładowania baterii spadnie do określonego procentu. Tryb oszczędzania baterii domyślnie wyłącza całą aktywność aplikacji w tle, ale pozwala dodawać wyjątki. Podczas dodawania wyjątków dobrze jest wiedzieć, ile baterii zużywa aplikacja, zanim pozwolisz jej działać w tle. System Windows 10 jest wyposażony we wbudowane narzędzie do sprawdzania zużycia baterii dla poszczególnych aplikacji. Oto, gdzie możesz to znaleźć.

  Co to jest kompilacja Redstone dla systemu Windows 10

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień System i wybierz kartę Oszczędzanie baterii. Zobaczysz tutaj dwie sekcje; Przegląd, który pokazuje, ile baterii jest naładowane i ile czasu na niej zostało, a także Oszczędzanie baterii, które pozwala dostosować funkcję i ustawić limit ładowania, aby ją aktywować.

W sekcji Przegląd dostępna jest opcja „Użycie baterii”. Kliknij to.

Tutaj będziesz mógł zobaczyć, ile baterii zostało zużytych przez wyświetlacz systemu, tj. Ekran, sam system i Wi-Fi. Poniżej znajduje się lista wszystkich aplikacji, z których korzystałeś, i ilość zużywanej przez nie baterii. Skorzystaj z tych informacji, aby zdecydować, które aplikacje będą działać w tle.

wykorzystanie baterii win10

Dwie inne statystyki, które należy wziąć pod uwagę, to wartości procentowe „W użyciu” i „W tle”. Informują Cię, jaka część całkowitej baterii została zużyta przez aplikacje działające w tle, a ile przez aplikacje, z których aktywnie korzystałeś. Jeśli zużycie w tle jest niskie, nie ma sensu uniemożliwić ważnej aplikacji działania w tle w trybie oszczędzania baterii.

  Jak korzystać z szybkiej pary Bluetooth w systemie Windows 10

x