Udostępnij teraz w social media:


Windows 10 jest wyposażony w funkcję oszczędzania baterii, która zmniejsza aktywność aplikacji w tle, między innymi, gdy jest włączona. Ta funkcja jest przeznaczona zarówno dla tabletów Surface, jak i laptopów z systemem Windows 10 i umożliwia oszczędzanie baterii. Możesz ustawić, aby włączał się automatycznie, gdy poziom naładowania baterii spadnie do określonego procentu. Tryb oszczędzania baterii domyślnie wyłącza całą aktywność aplikacji w tle, ale pozwala dodawać wyjątki. Podczas dodawania wyjątków dobrze jest wiedzieć, ile baterii zużywa aplikacja, zanim pozwolisz jej działać w tle. System Windows 10 jest wyposażony we wbudowane narzędzie do sprawdzania zużycia baterii dla poszczególnych aplikacji. Oto, gdzie możesz to znaleźć.

Sprawdź -   Jak ustawić niestandardową orientację paska zadań dla wielu wyświetlaczy w systemie Windows 10

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień System i wybierz kartę Oszczędzanie baterii. Zobaczysz tutaj dwie sekcje; Przegląd, który pokazuje, ile baterii jest naładowane i ile czasu na niej zostało, a także Oszczędzanie baterii, które pozwala dostosować funkcję i ustawić limit ładowania, aby ją aktywować.

W sekcji Przegląd dostępna jest opcja „Użycie baterii”. Kliknij to.

Tutaj będziesz mógł zobaczyć, ile baterii zostało zużytych przez wyświetlacz systemu, tj. Ekran, sam system i Wi-Fi. Poniżej znajduje się lista wszystkich aplikacji, z których korzystałeś, i ilość zużywanej przez nie baterii. Skorzystaj z tych informacji, aby zdecydować, które aplikacje będą działać w tle.

wykorzystanie baterii win10

Dwie inne statystyki, które należy wziąć pod uwagę, to wartości procentowe „W użyciu” i „W tle”. Informują Cię, jaka część całkowitej baterii została zużyta przez aplikacje działające w tle, a ile przez aplikacje, z których aktywnie korzystałeś. Jeśli zużycie w tle jest niskie, nie ma sensu uniemożliwić ważnej aplikacji działania w tle w trybie oszczędzania baterii.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw Neo-to GTK w systemie Linux