Jak sprzedać laptopa, telefon lub tablet za jak najwiecej

Więc zdecydowałeś się zamienić tę starą elektronikę na gotówkę. Ale jeśli próbujesz zamienić emerytowany telefon lub laptopa w duże pieniądze, będziesz musiał włożyć trochę smaru do łokcia.

Jeśli chcesz pieniędzy, sprzedaj

Jeśli chcesz zarobić duzo za stary telefon lub laptop, musisz go sprzedać samodzielnie. Oznacza to, że zamierzasz włożyć dodatkowy wysiłek. Tak, są strony takie jak Gazelle, które mogą wykonać za Ciebie pracę, ale w ten sposób zabierają sporą część Twoich zysków.

Jest wiele miejsc, w których można odsprzedać stare urządzenie, ale wszystkie działają w ten sam sposób. Wystawiasz swój produkt ze zdjęciem, opisem i ceną. Niektóre z tych witryn umożliwiają tworzenie ogólnokrajowych lub globalnych wykazów, ale większość z nich koncentruje się na wykazach lokalnych. Ogólnie rzecz biorąc, strony internetowe oferujące lokalne wykazy są bardzo łatwe w użyciu i wykonaniu, ale nie zawsze są dobre do maksymalizacji zysków.

eBay – Ogólnokrajowe lub globalne. Łatwy w użyciu.
Swappa – Podobnie jak eBay, ale łatwiejszy w użyciu.
Amazonka – w całym kraju. Najlepsze do nowych produktów.
Craigslist – Lokalne
LetGo – Lokalne
Facebook Marketplace – Lokalne
Offerup -Lokalny

i nasze allegro 🙂

Ale nie możesz po prostu rzucić niskiego nakładu pracy na produkt i oczekiwać, że zarobisz dużo pieniędzy. Musisz dbać o to, aby Twoja aukcja była jak najbardziej przejrzysta, szczegółowa i profesjonalna. W ten sposób potencjalni kupujący wydadzą pieniądze na Twój stary telefon lub laptop bez cienia wahania lub niepokoju.

Pomyśl o tym w ten sposób: jesteś sprzedawcą, więc Twoim zadaniem jest sprzedać swoje urządzenie. Kupujący ma za zadanie kupować i powinien pełnić tę rolę, jakby to była druga natura. Jeśli kupujący ma jakiekolwiek pytania lub zastrzeżenia dotyczące Twojej aukcji, oznacza to, że sprzedając mu swój produkt nie wykonałeś dobrej roboty.

Musisz upewnić się, że zdjęcia, opis i cena Twojego produktu mogą być atrakcyjne i informować potencjalnych kupujących. Może to być trudne i czasochłonne, ale przeprowadzimy Cię przez to krok po kroku.

Sformatuj swoje dane i sprawdź, czy coś jest zepsute

Nie sprzedawaj telefonu ani laptopa pełnego osobistych zdjęć i danych logowania Google. To głupi pomysł. Poświęć chwilę na sformatowanie telefonu, laptopa lub tabletu przed sprzedażą. Jest to łatwy krok i daje możliwość sprawdzenia, czy urządzenie nadal działa.

Nadal możesz sprzedać zepsute urządzenie za przyzwoitą kwotę, ale działające urządzenie zawsze przyniesie Ci więcej gotówki. Sprawdź, czy nie ma nic złego w wyświetlaczu, czy bateria będzie się nadal ładować i czy wszystkie przyciski działają. Możesz udać się do warsztatu naprawczego, aby rozwiązać wszelkie problemy – lub nie. Niektórzy kupią zepsutą elektronikę.

Formatowanie zepsutego urządzenia może być trudne, ale nadal jest to ważny krok. Jeśli wyświetlacz telefonu jest uszkodzony, rozważ naprawę, a następnie sformatowanie urządzenia. Naprawa zwiększy wartość Twojego telefonu i będziesz mógł wyczyścić swoje dane. Alternatywnie możesz użyć oprogramowania takiego jak LockWiper aby sformatować uszkodzony telefon z komputera.

x