Jak sprawdzić szybkość rozładowania baterii w systemie Windows 10

Windows 10 może śledzić zużycie energii przez aplikacje na laptopie. Śledzi to użycie tylko wtedy, gdy laptop działa na baterii. Windows 10 zgłasza zużycie baterii jako procent całkowitej pojemności, ale nie mówi, ile ładunków traci. Aby zobaczyć, jak długo wytrzyma bateria w godzinach i minutach, najedź kursorem na ikonę baterii w zasobniku systemowym. Jeśli chcesz zobaczyć wskaźnik rozładowania baterii pod względem mocy / mocy na laptopie z systemem Windows 10, musisz użyć aplikacji innych firm. Oto dwie świetne opcje do wypróbowania.

Bateria Pon

Bateria Pon to świetna, bezpłatna aplikacja, która pozwala wybrać, kiedy monitorować ładowanie akumulatora i szybkość rozładowywania. Pobierz aplikacjęi uruchom go. Kliknij przycisk Start, aby rozpocząć monitorowanie szybkości rozładowywania baterii. Zobaczysz wykres pokazujący rozładowanie akumulatora. W prawym górnym rogu widać szybkość rozładowania w miliwatach. Jeśli spojrzysz na kolumnę po prawej stronie, zobaczysz pole dla stawki rozładowania. To pokaże, ile czasu pozostało przy aktualnej szybkości rozładowania.

BatteryInfoView

BatteryInfoView to kolejne bezpłatne narzędzie do monitorowania baterii. Nie ma takiego wykresu jak BatteryMon i nie można dowolnie włączać / wyłączać monitorowania. Pobieranie i uruchom aplikację i poszukaj pola ładowania / rozładowania, które pokaże w miliwatach, ile rozładowuje akumulator. Znak ujemny oznacza, że ​​się rozładowuje, a po podłączeniu laptopa zniknie.

Zrozumienie wskaźników rozładowania

Szybkość rozładowania baterii jest ważna, gdy próbujesz określić jej stan. Starsze akumulatory są mniej naładowane, ale nadal się rozładowują w zależności od użytkowania. Uszkodzony akumulator rozładuje się znacznie szybciej, niezależnie od jego wieku. Szybkość rozładowania zmieni się również w zależności od tego, do czego używasz laptopa. Jeśli pracujesz nad prostym dokumentem, bateria nie rozładuje się tak szybko, ale jeśli oglądasz film lub masz otwartą przeglądarkę z mnóstwem zakładek, bateria rozładuje się znacznie szybciej.

Jeśli uważasz, że bateria wyczerpuje się zbyt szybko, możesz spróbować wymienić ją lub sprawdzić, do czego używasz urządzenia na zasilaniu bateryjnym. Pamiętaj, aby spojrzeć na szybkość rozładowania jako jeden parametr i zbadać wszystkie inne, które określają stan baterii. Obie aplikacje z tej listy mogą również wyświetlać szybkość ładowania baterii, więc weź to również pod uwagę, jeśli masz problemy z baterią.

x