Udostępnij teraz w social media:

Wiadomości tekstowe w końcu ewoluują dla użytkowników Androida. Użytkownicy iPhone'ów od dawna korzystają z iMessage, który jest lepszym sposobem na przesyłanie wiadomości. Same potwierdzenia odczytu są pomocne, a Android nie miał do tej pory nic do porównania. Google w końcu udostępniło RCS wszystkim użytkownikom. W przypadku niektórych osób posiadających kartę SIM od operatora obsługującego RCS funkcja ta może być już włączona. Początkowo był związany ze wsparciem operatora, ale teraz Google udostępnia go wszystkim. Wprowadzenie ma się zakończyć w ciągu roku, ale Lifehacker ma metodę możesz użyć do ręcznego włączenia przesyłania wiadomości RCS na Androidzie. Może, ale nie musi, ale proces jest prosty i nie wymaga zrootowanego urządzenia.

Aplikacje

Aby ręcznie włączyć obsługę wiadomości RCS na Androidzie, potrzebujesz kilku aplikacji do wykonania zadania.

  1. Wiadomości Google jest standardową aplikacją do przesyłania wiadomości na większości urządzeń z Androidem, ale jeśli Twój telefon jej nie ma, śmiało i zainstaluj go ze sklepu Google Play.
  2. Usługi przewoźnika to kolejna aplikacja stockowa, która powinna już być na twoim urządzeniu z Androidem, ale jeśli nie, możesz ją zdobyć ze sklepu Google Play.
  3. Launcher aktywności jest jedyną aplikacją innej firmy na liście aplikacji, której potrzebujesz, aby ręcznie włączyć wiadomości RCS na Androidzie. Jest dostępny w dniu sklep Google Play.

Ustawienia urządzenia

Do telefonu z Androidem musi być włożona karta SIM. Po zainstalowaniu aplikacji wymienionych w poprzedniej sekcji wyłącz Wi-Fi.

Włącz wiadomości RCS

Najpierw sprawdź, czy wiadomości RCS są dostępne dla Twojego urządzenia. Jeśli jest już dostępny, możesz go od razu skonfigurować. Otwórz aplikację Wiadomości i dotknij przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Przejdź do Ustawienia> Funkcje czatu. Jeśli funkcja jest dostępna, zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, a funkcja zostanie skonfigurowana. Aktywacja może zająć trochę czasu.

Sprawdź -   Jak wyciszyć inne osoby w Google Meet

Jeśli wiadomości RCS nie są jeszcze dostępne, musisz je ręcznie włączyć. Otwórz aplikację Activity Launcher. Zobaczysz długą listę aplikacji. Rozwiń aplikację Wiadomości i poszukaj Ustaw flagę RCS. Dotknij tego.

Zobaczysz tutaj różne pola. Stuknij w ACS URL pole. Wyświetli kilka różnych adresów URL, które możesz wybrać. Wybierz "http://rcs-acs-prod-us.sandbox.google.com„. Stuknij Zastosuj, a następnie zamknij aplikację Wiadomości.

Otwórz aplikację Ustawienia na telefonie z Androidem i przejdź do wszystkich aplikacji. Poszukaj usług przewoźnika i wybierz Pamięć. Wybierz „Wyczyść dane”.

Następnie ponownie otwórz aplikację Activity Launcher. Rozwiń Wiadomości i dotknij Ustaw flagę RCS. Tym razem dotknij Wzór OTP. Ponownie menu rozwijane pokaże co najmniej jedną opcję automatycznego wypełniania. Wybierz 'Twój sMessenger sverification scode sis sG – ( d {6})”I kliknij Zastosuj ponownie. Wymuś zamknięcie aplikacji Wiadomości.

Sprawdź -   Jak zresetować wszystkie uprawnienia aplikacji na iOS

Otwórz ponownie aplikację Ustawienia na telefonie z Androidem i przejdź do wszystkich aplikacji. Wybierz Usługi przewoźnika i w obszarze Pamięć stuknij Wyczyść dane. W tym momencie dobrym pomysłem jest zrestartowanie telefonu.

Otwórz aplikację Wiadomości, a zobaczysz opcję jej aktualizacji. Śmiało i dotknij go.

Aktualizacja może zająć dużo czasu. Jeśli to się nigdy nie skończy, możliwe, że nie można włączyć obsługi wiadomości RCS w telefonie. Możesz poczekać kilka miesięcy i spróbować ponownie tej sztuczki.