Mac

Jak zapisać obraz ze schowka na macOS

Schowek macOS jest tak samo zdolny jak schowek w dowolnym innym systemie operacyjnym. Może kopiować różne rzeczy; tekst, obrazy i pliki. Obrazy można skopiować z dowolnej aplikacji, która może Ci je pokazać, i możesz je wkleić w notatce, dokumencie lub wiadomości. Jeśli chcesz zapisać obraz jako obraz, możesz użyć aplikacji Preview. Aplikacja Preview to nie tylko przeglądarka plików; możesz go użyć do utworzenia nowego pliku, w tym przypadku możesz użyć go do zapisania obrazu schowka na macOS.

Zapisz obraz ze schowka

Najpierw skopiuj obraz do schowka. Możesz to zrobić w przeglądarce. Kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję kopiowania obrazu z menu kontekstowego.

Upewnij się, że nie skopiujesz niczego innego do schowka, dopóki nie zapiszesz tego obrazu. Otwórz podgląd w Spotlight lub Launchpad. Ponieważ nie dałeś mu pliku do otwarcia, wyświetli się okno dialogowe wyboru pliku. Przejdź do paska menu i wybierz Plik> Nowy ze schowka.

Otworzy się aplikacja Preview, a obraz w schowku zostanie automatycznie wklejony. Zasadniczo utworzyłeś nowy plik, który należy zapisać. Przejdź do pliku i wybierz opcję zapisu. Ponieważ jest to wersja zapoznawcza, można go użyć do zapisania obrazu w dowolnym obsługiwanym formacie i obsługuje on kilka z nich. Jakość obrazu nie ucierpi, jeśli nie zapiszesz go w formacie skompresowanym i nie obniżysz jego jakości. Rozmiar obrazu będzie taki sam jak oryginalny obraz, który skopiowałeś. Rozmiar obszaru roboczego jest ustawiany automatycznie od momentu utworzenia pliku ze schowka.

Preview to dość zaawansowana przeglądarka plików. Zwykle niczego takiego nie znajdziesz w komputerowych systemach operacyjnych. Istnieją przeglądarki plików innych firm, ale potrzebujesz ich wielu, aby mieć wszystkie funkcje dostępne w wersji zapoznawczej. Jedynym problemem jest to, że przy tak wielu funkcjach użytkownicy zwykle zapominają lub zakładają, że aplikacja nie pozwoli im utworzyć nowego pliku.

macOS nie ma aplikacji do rysowania lub rysowania, takiej jak Paint, która jest aplikacją dla systemu Windows do wklejania obrazów lub zrzutów ekranu. Ma podgląd, który nie daje otwartego, pustego płótna do rysowania, ale robi o wiele więcej.

x