Jak udostępniać i oglądać prywatne filmy z YouTube

  • Możesz bezpłatnie udostępniać filmy w serwisie YouTube prywatnie, przesyłając je, ustawiając je jako prywatne i dodając adresy e-mail odbiorców.
  • Aby obejrzeć prywatny film na YouTube, otwórz powiadomienie e-mail i kliknij obraz, aby uzyskać do niego dostęp.
  • Chociaż Dysk Google to doskonała opcja do przechowywania filmów w celu prywatnego udostępniania, prywatne udostępnianie w YouTube jest bezpłatne i łatwe do kontrolowania.

Kiedy większość ludzi myśli o możliwościach prywatnego udostępniania filmów, zazwyczaj przychodzą na myśl rozwiązania do przechowywania danych, takie jak Dysk Google. Czy wiesz jednak, że możesz bezpłatnie udostępniać filmy w serwisie YouTube prywatnie? Co więcej, możesz to zrobić bez ryzyka, że ​​zobaczą je niechciani odbiorcy.

Instrukcje i zrzuty ekranu zawarte w tym samouczku dotyczą przesyłania filmów za pośrednictwem przeglądarki internetowej na komputerze, ale te same kroki będą miały zastosowanie również na urządzeniach mobilnych, aczkolwiek z różnymi lokalizacjami dla każdego ustawienia.

1. Prześlij swój film do YouTube

Najpierw prześlij swój film do YouTube, przechodząc do prawego górnego rogu dowolnej strony YouTube i wybierając ikonę aparatu. Następnie kliknij Prześlij wideo i wybierz lub przeciągnij i upuść plik. Dostosuj opis filmu, tagi i inne ustawienia według potrzeb.

2. Ustaw film jako prywatny

Aby ustawić swój film jako prywatny, wybierz menu rozwijane Widoczność po prawej stronie ekranu. W menu Zapisz lub opublikuj wybierz opcję Prywatne.

3. Dodaj adresy e-mail odbiorców

Gdy film zostanie ustawiony jako prywatny, poniżej ustawienia Udostępnij prywatnie pojawi się niebieski monit. Kliknij na nią i dodaj adresy e-mail wszystkich wybranych odbiorców.

Kliknij Gotowe. Powinieneś zobaczyć adresy e-mail odbiorców w ustawieniu Prywatne. Naciśnij Zapisz, aby potwierdzić wszystkie ustawienia i udostępnić wideo prywatnie.

Film będzie widoczny tylko dla wymienionych odbiorców prywatnych. W szczególności ci odbiorcy muszą być zalogowani w serwisie YouTube przy użyciu konkretnych adresów e-mail wymienionych na liście Udostępnij prywatnie.

Jak otworzyć i obejrzeć prywatny film na YouTube

Jeśli ktoś wyśle ​​Ci prywatny film na YouTube, jak uzyskać do niego dostęp? Najpierw upewnij się, że wysłali go na właściwy adres e-mail. W Twojej skrzynce odbiorczej powinien pojawić się e-mail podobny do poniższego obrazka.

Otwórz tę wiadomość e-mail, a zobaczysz komunikat podobny do zrzutu ekranu poniżej.

Jeśli uważasz, że wiadomość e-mail powinna dotrzeć do Ciebie, ale nie możesz jej znaleźć, sprawdź sekcje Spam, Kosz i Archiwum. Dodatkowo spróbuj użyć paska wyszukiwania w swoim kliencie pocztowym; wystarczy wyszukać YouTube.

Kliknij obraz w treści wiadomości e-mail, aby uzyskać dostęp do prywatnego filmu. Jeśli wszystko zadziałało poprawnie, powinieneś móc obejrzeć film na YouTube. Zauważ na zrzucie ekranu poniżej, że komentarze są wyłączone, ponieważ film jest prywatny.

Ta metoda jest nieco uciążliwa zarówno dla przesyłającego, jak i odbiorcy, ale zapewnia prywatność, ponieważ dostęp do pliku wideo mają tylko dozwolone adresy e-mail.

Możesz rozważyć umieszczenie swojego filmu wideo na liście niepublicznej, aby ułatwić udostępnianie linków, każda osoba mająca link może nadal udostępniać go niezamierzonym odbiorcom, dzięki czemu udostępnianie prywatne jest najbezpieczniejsze.

Kiedy udostępnianie plików w chmurze jest lepsze

Dysk Google lub inna dedykowana platforma do hostingu plików to najwyższej jakości sposób na udostępnianie filmów w celu prywatnego udostępniania, a ponadto jest całkiem wygodny dzięki funkcjom takim jak tworzenie bezpośrednich łączy umożliwiających dostęp do plików. Na Dysku odbiorcy będą mieli dostęp do oryginalnego, nieskompresowanego pliku, podczas gdy YouTube zazwyczaj kompresuje go w celu lepszego odtwarzania strumieniowego.

To powiedziawszy, nieskompresowane pliki wideo są duże i większość ludzi szybko zapełni 15 GB bezpłatnego miejsca na dysku i będzie potrzebować dodatkowej płatnej przestrzeni dyskowej. Jeśli używasz Dysku Google do udostępniania nieskompresowanych filmów, upewnij się, że dokładnie wiesz, kto ma dostęp do Twoich plików na Dysku Google.

Jednak z dostępnych opcji udostępniania filmów na małą skalę, dla większości wystarczające jest udostępnianie prywatne na YouTube, ponieważ jest ono całkowicie bezpłatne i łatwe do kontrolowania. Natomiast udostępnianie za pośrednictwem Dysku Google jest najlepsze dla utrzymania jakości nieskompresowanych plików.