Jak udostępnić hasło WiFi w iOS, między urządzeniami

Udostępnij teraz w social media:

iOS nie pozwala wyświetlić hasła do sieci Wi-Fi, z którą jesteś połączony. To jeden z najstarszych irytujących użytkowników systemu. Jeśli nie znasz hasła do sieci Wi-Fi, z którą jesteś połączony, nie możesz go nikomu udostępnić. Osoby, które nadal jailbreakują swoje iPhone’y, prawie zawsze instalują poprawkę, która pozwala im wyświetlać i udostępniać hasło Wi-Fi.

Apple w końcu rozwiązało ten problem. Możesz teraz udostępniać znajomym hasło Wi-Fi w iOS 11. Możesz go udostępniać między urządzeniami iOS i macOS.

Tylko kontakty

Ta funkcja działa tylko między urządzeniami z systemem iOS, a oba urządzenia muszą mieć system iOS 11 lub między komputerami Mac, pod warunkiem, że oba mają system High Sierra. Jeśli masz znajomego, który korzysta z urządzenia z systemem Android, nadal nie możesz udostępnić mu hasła Wi-Fi.

  Jak wyświetlić siłę sygnału WiFi w systemie Android 8.1

Jest jeszcze jeden drobny warunek dotyczący korzystania z tej funkcji; możesz udostępniać hasło WiFi w iOS 11 tylko kontaktom.

Dodanie kontaktu jest dość łatwe, np. Za pośrednictwem aplikacji Kontakty. Jeśli to nie zadziała, wyślij wiadomość iMessage lub wiadomość tekstową do kontaktu.

Udostępnij hasło WiFi w iOS 11

Upewnij się, że masz połączenie z siecią Wi-Fi, z którą chce się połączyć Twój znajomy. Niech znajomy otworzy aplikację Ustawienia i przejdzie do Wi-Fi. Następnie powinni dotknąć sieci, z którą chcą się połączyć. Po dotknięciu sieci zostaną poproszeni o wprowadzenie hasła.

W tym momencie fizycznie zbliż oba urządzenia. Idealnie powinno działać, jeśli oboje jesteście w tym samym pokoju, ale zauważyliśmy, że na starszych modelach iPhone’a działało trochę wolno.

  Fused pozwala połączyć dwa zdjęcia lub filmy w jeden niesamowity obraz [iOS]

Poczekaj kilka sekund, a na ekranie pojawi się monit o udostępnienie hasła. Zaakceptuj to, a twój znajomy zostanie podłączony do sieci.

Możesz także udostępnić hasło Wi-Fi w iOS 11 do macOS High Sierra. Obowiązują te same zasady; iMac lub MacBook musi być kontaktem.

Aby komputer Mac był kontaktem, musisz go dodać do aplikacji Kontakty, tak samo jak w przypadku iOS. Ponownie, jeśli po prostu dodanie kontaktu nie działa, spróbuj wysłać iMessage.

Hasła są (nadal) niewidoczne

To oczywiście nie jest rozwiązanie, na które liczyła większość ludzi, ponieważ nadal nie możesz wyświetlić hasła WiFi. Zasadniczo jest udostępniany między dwoma zaufanymi urządzeniami i jest ograniczony do urządzeń z systemem iOS i macOS.

  Najlepsze adaptery USB WiFi dla systemu Linux (recenzja) w 2020 r

Gdyby Apple zdecydowało się pokazać hasło, nie byłoby potrzeby posiadania osób w kontaktach, zanim będzie można udostępnić hasło.

Udostępnianie hasła WiFi to nie tylko czynność między telefonami.

Często może być konieczne podłączenie laptopa lub komputera stacjonarnego do sieci Wi-Fi, aw większości przypadków znajomość hasła jest po prostu łatwiejsza.

x