Jak ukryć sugerowaną nakładkę wideo w filmach YouTube

Udostępnij teraz w social media:

YouTube pozwala użytkownikom promować swoje filmy, dodając sugerowane filmy jako nakładki na ten, który aktualnie oglądasz. Ta nakładka składa się z 2-3 filmów i linku do subskrybowania oglądanego kanału. Większość kanałów dba o to, aby sugerowane treści nie blokowały żadnej części filmu. Możesz zobaczyć przykład tego, odwiedzając oficjalny kanał SNL, gdzie koniec filmu zawiera materiał, którego niekoniecznie potrzebujesz / nie chcesz oglądać i nad którym pojawia się sugerowana nakładka wideo. Jednak nie wszystkie kanały to robią i często część filmu jest zasłonięta przez sugerowaną nakładkę wideo. Oto, jak możesz ukryć nakładkę.

Aby ukryć sugerowaną nakładkę wideo w filmach YouTube, potrzebujesz dodatku lub rozszerzenia, które może blokować elementy strony internetowej. Istnieją rozszerzenia, które mogą to zrobić, ale najbardziej niezawodnym jest Adblock Plus. Jedyną wadą korzystania z tego rozszerzenia jest to, że będziesz musiał uruchomić rozszerzenie w YouTube, tj. Nie możesz już umieszczać YouTube na liście aplikacji z białej listy.

  Jak włączyć ciemny motyw na YouTube

Ukryj sugerowaną nakładkę wideo

Zainstaluj Adblock Plus w swojej przeglądarce. Jest dostępny zarówno dla przeglądarki Chrome, jak i Firefox. Upewnij się, że rozszerzenie jest włączone, aby mogło blokować reklamy w YouTube. Odwiedź film YouTube, o którym wiesz, że jest wyświetlany nakładka wideo. Odtwórz lub pomiń do przodu, aż pojawi się nakładka, a następnie wstrzymaj wideo.

Kliknij ikonę Adblock plus obok paska adresu URL i wybierz opcję Blokuj element z menu, które zostanie otwarte. Po kliknięciu „Zablokuj element” będziesz mógł wybrać jeden element do zablokowania. Przesuń kursor myszy na jeden z sugerowanych filmów.

Żółte podświetlenie wskaże, że zostanie wybrany.

  Jak włączyć strumieniowe przesyłanie dźwięku wysokiej jakości w YouTube Music

Kliknij go, a otworzy się nowe okno z prośbą o dodanie nowej reguły. Kliknij Dodaj i powtórz to dla wszystkich sugerowanych filmów w nakładce. Będziesz musiał powtórzyć ten krok kilka razy, ponieważ nakładka wideo ma kilka elementów; tytuł, kontener wideo, klatka wideo itp.

Jeśli zrobisz to dobrze, wystarczy, że zrobisz to raz. Zablokuj wszystkie elementy, a nigdy więcej nie zobaczysz nakładki na żadnym filmie. Gdy skończysz, odtwórz wideo od początku do końca i sprawdź, czy jakiekolwiek inne elementy sugerowanego filmu nie są widoczne u góry. Jeśli tak, wstrzymaj je i zablokuj element za pomocą Adblock plus.

Powinno to być łatwiejsze do zrobienia; Wygląda na to, że YouTube nie ma żadnych reguł dotyczących wyświetlania proponowanych filmów. Każdy może dodać nakładkę, a użytkownicy oglądający wideo nie mogą ich nawet odrzucić.

  Jak skonfigurować alert kanału na żywo w YouTube dla kanału

x