Skrypty powłoki są zwykle pisane i uruchamiane w systemach Linux, ale w systemie Mac są prawie tak samo jak w domu, jak w systemie Linux. Możesz napisać skrypt Shell na macOS i możesz go uruchomić łatwo, znacznie łatwiej niż na systemie Windows 10. W rzeczywistości w systemie macOS skrypt powłoki prawdopodobnie uruchomi się i osiągnie to, co zostało napisane w systemie Windows 10, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że zawiedzie. Oto jak uruchomić skrypt Shell lub .sh na macOS.

Testuj skrypt powłoki

Aby to przetestować, potrzebujesz skryptu powłoki, który możesz uruchomić. Możesz użyć jednego, który masz pod ręką, lub możesz użyć przykładowego skryptu poniżej. Otwórz edytor tekstu, np. TextEdit i wklej w nim następujące. Zapisz plik z rozszerzeniem .sh.

#!/bin/bash echo "Stay Home"

Uruchom skrypt Shell na macOS

Otwórz terminal na macOS. Użyj polecenia cd, aby przejść do folderu, w którym znajduje się skrypt. Lokalizacja w poniższym poleceniu jest tylko przykładem. Pamiętaj, aby zmienić go na folder, w którym znajduje się skrypt.

cd ~/Downloads

Gdy znajdziesz się w folderze, musisz zezwolić skryptowi na uruchomienie. Użyj poniższej komendy, ale zastąp przykładową nazwę rzeczywistą nazwą skryptu, na który chcesz zezwolić na uruchomienie.

chmod +x test_script.sh

Po udzieleniu uprawnienia do uruchamiania skryptu użyj poniższej komendy, aby go uruchomić. Pamiętaj, aby zmienić nazwę skryptu przed uruchomieniem polecenia.

sh test_script.sh

Dlaczego skrypty powłoki są łatwiejsze do uruchomienia w systemie macOS

Skrypty powłoki są łatwiejsze do uruchomienia w systemie macOS w porównaniu do systemu Windows 10, ponieważ system macOS jest oparty na systemie UNIX. Jest to coś, co system ma wspólnego z systemem Linux. Polecenia powłoki będą działać bezproblemowo i będziesz mógł korzystać z kilku wybranych aplikacji Linux-owych, ale możesz skorzystać z ich wersji macOS, jeśli są one dostępne.

Sprawdź -   Jak ukryć swój adres IP na Androidzie: 3 łatwe rozwiązania

Przykładowy skrypt, który daliśmy do przetestowania tego procesu, po prostu wyświetli tekst w terminalu, ale skrypt, który chcesz uruchomić, zrobi coś innego i może wymagać innych aplikacji / narzędzi zainstalowanych na komputerze Mac, zanim będzie mógł działać. Jeśli jesteś biegły w pisaniu skryptów powłoki, zawsze możesz zmodyfikować skrypt, który masz, i poinstruować go, aby korzystał z aplikacji lub narzędzi zainstalowanych już na komputerze Mac.