Jak uruchomić skrypt powłoki lub .sh w systemie macOS

Skrypty powłoki są zwykle pisane i uruchamiane w systemach Linux, ale są prawie tak samo w domu w systemie Mac, jak w systemie Linux. Możesz napisać skrypt powłoki na macOS i możesz go uruchomić łatwo, znacznie łatwiej niż w systemie Windows 10. W rzeczywistości w systemie MacOS skrypt powłoki prawdopodobnie uruchomi się i wykona to, do czego został napisany, w systemie Windows 10, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że zawiedzie. Oto, jak uruchomić skrypt Shell lub .sh w systemie macOS.

Skrypt testowy powłoki

Aby to przetestować, potrzebujesz skryptu powłoki, który możesz uruchomić. Możesz użyć takiego, który masz pod ręką, lub możesz skorzystać z przykładowego skryptu poniżej. Otwórz edytor tekstu, np. TextEdit i wklej w nim następujące elementy. Zapisz plik z rozszerzeniem .sh.

#!/bin/bash
echo "Stay Home"

Uruchom skrypt powłoki w systemie macOS

Otwórz terminal na macOS. Użyj polecenia cd, aby przejść do folderu, w którym znajduje się skrypt. Lokalizacja w poniższym poleceniu to tylko przykład. Upewnij się, że zmienisz go na dowolny folder, w którym faktycznie znajduje się skrypt.

cd ~/Downloads

Gdy znajdziesz się w folderze, musisz zezwolić skryptowi na uruchomienie. Użyj poniższego polecenia, ale zastąp nazwę przykładu rzeczywistą nazwą skryptu, któremu chcesz zezwolić na uruchomienie.

chmod +x test_script.sh

Po przyznaniu uprawnienia do uruchamiania skryptu, użyj poniższego polecenia, aby go uruchomić. Pamiętaj, aby zmienić nazwę skryptu przed uruchomieniem polecenia.

sh test_script.sh

Dlaczego skrypty powłoki są łatwiejsze do uruchamiania w systemie macOS

Skrypty powłoki są łatwiejsze do uruchomienia w systemie macOS w porównaniu z systemem Windows 10, ponieważ system macOS jest oparty na systemie UNIX. To coś, co system ma wspólnego z systemem Linux. Polecenia powłoki będą działać bez problemów, a będziesz mógł korzystać z kilku wybranych aplikacji Aplikacje dla systemu Linux, chociaż bardziej skorzystasz z ich wersji macOS, jeśli są one dostępne.

Przykładowy skrypt, który daliśmy do przetestowania tego procesu, po prostu wyświetli tekst w terminalu, ale skrypt, który chcesz uruchomić, zrobi coś innego i może wymagać zainstalowania innych aplikacji / narzędzi na komputerze Mac, zanim będzie można go uruchomić. Jeśli jesteś biegły w pisaniu skryptów powłoki, zawsze możesz zmodyfikować posiadany skrypt i poinstruować go, aby używał aplikacji lub narzędzi, które są już zainstalowane na Twoim Macu.