Udostępnij teraz w social media:

Skrypty mogą uprościć wiele rzeczy, jeśli wiesz, jak je napisać. Nawet jeśli tego nie zrobisz, możesz znaleźć skrypty online, poświęcić trochę czasu i dostosować je do swoich potrzeb. Uruchomienie skryptu jest również łatwe; jest to prosty plik, który można uruchomić po dwukrotnym kliknięciu. Możesz zautomatyzować, gdy są uruchamiane z zaplanowanym zadaniem, ale jeśli chcesz uruchomić je z paska zadań jednym kliknięciem lub z menu Start, będziesz musiał zastosować małe obejście.

Uruchom skrypt wsadowy z paska zadań i menu Start

Upewnij się, że masz już skrypt wsadowy i że działa. Uruchom go raz, aby sprawdzić, czy robi to, co powinien. Następnie potrzebujesz pełnej ścieżki do skryptu. Otwórz Eksplorator plików i przejdź do skryptu, wybierz go i kliknij „Kopiuj ścieżkę” na wstążce.

Sprawdź -   Jak przesyłać strumieniowo Ubuntu do systemu Windows za pomocą Splashtop

Przejdź na pulpit i kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar. Z menu kontekstowego wybierz Nowy> Skrót. W polu lokalizacji wprowadź następujące informacje.

cmd /c "complete-path-to-script"

Przykład

cmd /c "C:UsersfatiwDesktopexit_vlc.bat"

Kliknij Dalej i zmień nazwę skrótu. To wszystko, co musisz zrobić, ale skrót będzie miał ikonę wiersza polecenia, co może być mylące, zwłaszcza jeśli w końcu przypinasz wiele z nich do paska zadań lub menu Start.

Aby zmienić ikonę, kliknij prawym przyciskiem myszy właśnie utworzony skrót i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. Kliknij ikonę Zmień na karcie Skrót i wybierz wybraną ikonę. Jeśli masz obraz PNG, który Ci się podoba, możesz przekształcić go w ikonę dla systemu Windows 10.

Sprawdź -   Dlaczego nie ma GPU w Menedżerze zadań w systemie Windows 10

To wszystko, co musisz zrobić. Kliknij skrót prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Przypnij do początku i / lub Przypnij do paska zadań. Skrót zostanie przypięty do menu Start lub paska zadań, w zależności od tego, co wybierzesz.

Po przypięciu skrótu do jednego lub obu menu Start i paska zadań, możesz go usunąć. Nie usuwaj jednak skryptu i nie przenoś go nigdzie indziej, w przeciwnym razie kafelek / link do niego zostanie uszkodzony.

Warto zacząć od umieszczenia skryptu w miejscu, o którym wiesz, że nie będziesz go przenosić. Posiadanie skryptu na pulpicie nie jest obowiązkowe. Skrót jest potrzebny tylko tymczasowo, aby można go było użyć do przypięcia skryptu. Możesz odpiąć skrypt później, ale jeśli już usunąłeś skrót, nie będziesz mógł go ponownie przypiąć, chyba że ponownie utworzysz skrót.

Sprawdź -   Jak edytować plik VCF w systemie Windows 10