Jak wyłączyć śledzenie aktywności na Facebooku poza witryną przez aplikacje i strony internetowe

Udostępnij teraz w social media:

Facebook ma na nasz temat absurdalną ilość informacji. Nie jest to do końca tajemnica i to również nasza wina, że ​​używamy Facebooka do logowania się do wszystkiego. Facebook ma nowe narzędzie, które jest teraz dostępne dla wszystkich o nazwie Aktywność poza Facebookiem. To koszmary, w których Facebook szczegółowo opisuje, w jaki sposób Twoja aktywność online jest udostępniana sieci społecznościowej za pośrednictwem partnerów reklamowych, którzy następnie pomagają Facebookowi wyświetlać odpowiednie treści, gdy jesteś na Facebooku. Aby więc wyłączyć śledzenie i udostępnianie aktywności na Facebooku poza witryną przez te aplikacje i strony internetowe, należy je odłączyć od Facebooka. Spowoduje to wylogowanie Cię z tych aplikacji, co jest wadą, ale to albo to, albo powiadomienie Facebooka o wszystkim, co robisz.

  Jak skonfigurować połączenie wideo na Facebooku Messenger Rooms

Wyłącz śledzenie aktywności na Facebooku poza witryną

Odwiedź ten link. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany na Facebooku, zrób to. Pokaże Ci, które aplikacje i strony internetowe ostatnio udostępniły Twoją aktywność na Facebooku. Kliknij opcję „Zarządzaj swoją aktywnością poza Facebookiem” w kolumnie po prawej stronie pod „Co możesz zrobić”.

Na następnym ekranie kliknij „Zarządzaj swoją aktywnością” w kolumnie po prawej stronie. Pojawi się wyskakujące okienko z informacją, w jaki sposób dana aktywność „pomaga”. Kliknij przycisk „Zarządzaj przyszłą aktywnością” w tym wyskakującym okienku.

W końcu otrzymasz ekran, na którym możesz wyłączyć całą przyszłą aktywność, co nie oznacza, że ​​Twoja aktywność online zostanie ukryta przed Facebookiem. Dzięki temu informacje, które otrzymuje na papierze, nie będą powiązane z Twoim kontem. Kliknij „ Wyłącz ”, a dodasz nieco małą warstwę prywatności do swojej aktywności online. Następnym krokiem jest rozpoczęcie korzystania z VPN.

  Facebook uruchamia aplikację Grupy, pozwala dodać grupę do ekranu głównego

Za każdym razem, gdy zdecydujesz się użyć swojego konta na Facebooku do zalogowania się do usługi lub aplikacji, zacznie ono udostępniać Twoją aktywność (jeśli to zrobi, na początek), a informacje zostaną powiązane z Twoim kontem.

Jeśli zastanawiasz się, co to znaczy mieć informacje powiązane z Twoim kontem, oznacza to, że jeśli na przykład grasz w Candy Crush przez kilka minut i być może obejrzysz reklamę w grze lub dokonasz zakupu w grze, te informacje zostaną przesłane do Facebooka, a Facebook będzie wiedział, że to właśnie Ty to zrobiłeś. Informacje nie będą częścią zbioru danych, w przypadku których osoba określonej płci, wieku iz określonej lokalizacji dokonała zakupu lub obejrzała wideo. Będzie powiązany z Twoim imieniem i nazwiskiem.

  Jak przesłać film na Facebooka

Tego rodzaju informacje pomagają Facebookowi w tworzeniu profilu na temat nawyków użytkowników i dostosowywaniu treści. Ma to zapewnić, że widzisz tylko trafne posty, ale służy do kierowania reklam.

x