Jak ustawić inteligentną sypialnię

Możesz spędzać większość czasu w sypialni śpiąc, ale nadal możesz czerpać korzyści z technologii smarthome. Bardziej inteligentna sypialnia pomoże Ci zasnąć i obudzić się rano.

Dlaczego inteligentna sypialnia?

Sypialnie są wyjątkowym pomieszczeniem w Twojej przestrzeni życiowej, spędzasz w niej dużo czasu, ale większość z tego spędzasz zwykle śpiąc. Dodanie technologii smarthome może ulepszyć sypialnię, o ile przemyślisz swoje wybory. Za pomocą kilku urządzeń możesz uczynić swoją sypialnię wygodniejszą do spania i relaksu. Inteligentny wyświetlacz, światła, inteligentne rolety i inteligentne wtyczki mogą pomóc Ci położyć się do łóżka i obudzić się wypoczętym.

Dodaj inteligentne światła, aby rozpocząć i zakończyć dzień

Czasami lubisz zrelaksować się w sypialni, zanim zechcesz spać. Możesz więc czytać lub oglądać telewizję w łóżku. Problem polega na tym, że gdy jesteś gotowy do pójścia spać, włączniki światła mogą być poza zasięgiem. Albo światła mogą być zbyt jasne dla twojego współmałżonka lub partnera.

Inteligentne światła świetnie nadają się do sterowania z wygodnego łóżka. Możesz tworzyć timery, włączać je i wyłączać za pomocą głosu lub telefonu, a jeśli używasz inteligentnych żarówek, możesz przyciemnić lub zmienić kolory na mniej surowe na wieczór. Dzięki kilku procedurom możesz stworzyć efekt wschodu słońca bez konieczności kupowania drogiego zegara.

A jeśli masz duży zagłówek, możesz dodać światło otoczenia, przeciągając paski LED z tyłu. To samo możesz zrobić z telewizorem w sypialni.

Do inteligentnych żarówek i taśm LED polecamy Philips Hue z kilku powodów. Uciekają z Zigbee, więc rzadziej będą zakłócać działanie urządzeń Wi-Fi. Philips Hue jest kompatybilny zarówno z Alexą, jak i Asystentem Google. Aplikacja Hue ma wbudowaną procedurę budzenia, która zajmuje się funkcją wschodu słońca bez konieczności konfigurowania wielu procedur. Możesz też sparować światła Hue z rozszerzeniem Lutron Aurora włącznik światła, który nasuwa się na standardowe włączniki światła.

Głównym problemem związanym z Philips Hue jest koszt. Zestaw startowy z dwiema białymi żarówkami i piastą zapewni Ci zwrot 70 USD. Za taką cenę dostajesz lepszą klasę żarówek, zwykle jaśniejszych i bardziej wyrazistych, jeśli kupisz żarówki kolorowe. Żarówki Hue również wykorzystują Zigbee, co oznacza, że ​​działają nawet wtedy, gdy Internet jest wyłączony. Inne inteligentne żarówki mogą polegać na Bluetooth lub Wi-Fi, a więc mogą powodować problemy z zasięgiem lub tracić inteligencję, gdy Internet przestaje działać. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, zebraliśmy również tańsze alternatywy warto rozważyć.

Inteligentne rolety mogą przyciemnić światło

Inteligentne odcienie IKEA FYRTUR

Gdy już zadbasz o oświetlenie, możesz rozważyć zabranie innego źródła światła w sypialni: okien. Inteligentne rolety są podobne do inteligentnych świateł: można bez nich żyć i nie spełniają one kluczowej funkcji. Ale kiedy już je masz, możesz już nie chcieć bez nich żyć.

Możesz nie tylko podnosić i opuszczać cienie za pomocą głosu lub telefonu, ale możesz tworzyć timery i procedury, które zajmą się nimi za Ciebie. Twoja rutyna może podnieść zasłony, gdy nadejdzie pora, aby wstać lub obniżyć je w ramach protokołu „dobranoc”. To jest moc smarthomów; jedno polecenie może załatwić wiele rzeczy.

Lutron’s Serena Shades działają dobrze i są kompatybilne z Alexą, Google Assistant, a nawet Apple Watches. Ale są drogie, często kosztują setki dolarów.

Jeśli chcesz wydać mniej, możesz mieć oko na mnieodcienie Kea Fyrtur . Chociaż firma wyda je dopiero w październiku, cena będzie wahać się od 129 do 179 USD w zależności od rozmiaru, znacznie taniej niż w przypadku większości konkurencyjnych produktów. Będą kompatybilne zarówno z Alexą, jak i Asystentem Google.

Rozważmy asystenta głosowego z wyświetlaczem

Nest Hub, Kindle i iPhone na podstawce.

W sypialniach zwykle jest budzik, ale można go ulepszyć do czegoś lepszego. Inteligentny wyświetlacz może sterować innymi inteligentnymi produktami w całym domu i dostarczać informacji, takich jak pogoda i terminy w kalendarzu.

Możesz używać asystenta głosowego bez wyświetlacza, ale przegapisz zegar, który możesz odczytać, i inne informacje wizualne. Czasami po prostu szybciej jest czytać terminy z kalendarza, niż na przykład słuchać ich pojedynczo.

Amazon oferuje zarówno Echo Show i MiejsceZ tych dwóch Spot lepiej nadaje się do sypialni. Jest mniejszy i zaprojektowany tak, aby naśladować budzik, dzięki czemu pasuje do sypialni.

Ale wolimy Google Nest Hub. W przeciwieństwie do urządzeń Echo, rozszerzenie Nest Hub brakuje kamery, co dodaje poczucia prywatności w sypialni. I podwaja się jako cyfrowa ramka na zdjęcia, funkcja, którą kochamy. Home Hub radzi sobie również lepiej z przyciemnianiem ekranu niż Spot, funkcja, którą możesz docenić, jeśli wolisz czarny pokój podczas snu.

Jeśli wolisz mieć Asystenta Google, ale w formacie podobnym do zegara, jak Amazon’s Spot, nasza siostrzana strona Review Geek nazywa zegar Lenovo prawie doskonały. Koszt 80 USD to prawie połowa ceny hubu Nest, mniejsza i znowu rezygnuje z aparatu, aby uzyskać więcej prywatności w sypialni.

Jeśli jesteś w jednym lub drugim ekosystemie, to ostatecznie powinno wpłynąć na decyzję, które urządzenie kupić.

Używaj inteligentnych wtyczek do wszystkich głupich rzeczy

Wewnętrzna inteligentna wtyczka GE, zewnętrzna inteligentna wtyczka iClever oraz wewnętrzna inteligentna wtyczka iClever

Twoja sypialnia prawdopodobnie ma niezliczoną ilość elektroniki, czy to ładowarki, wentylatory, grzejniki, nawilżacze czy telewizory. Inteligentne wtyczki to świetny sposób na nadanie tym urządzeniom inteligencji bez konieczności kupowania nowego telewizora lub ponownego podłączania gniazdka.

Inteligentne wtyczki są również łatwe w konfiguracji; po prostu podłącz jeden do gniazdka elektrycznego, a następnie podłącz coś do niego. Musisz skonfigurować ją za pomocą aplikacji, a następnie podłączyć ją do Asystenta Google lub Alexy, ale kiedy to zrobisz, będziesz mieć sterowanie telefonem i głosem.

Są również świetną opcją, jeśli lubisz spać z uruchomionym wentylatorem lub grzejnikiem, ale nie chcesz, aby działały przez całą noc. I prawidłowo używane, inteligentne wtyczki mogą potencjalnie zaoszczędzić pieniądze. Jeśli masz zwyczaj pozostawiania nawilżacza działającego przez cały dzień, prosty zegar może rozwiązać ten problem.

Dzięki inteligentnym wtyczkom nie zawsze musisz kupować zupełnie nowe urządzenie, aby zapewnić to, co masz, inteligencję i sterowanie głosowe. Omówiliśmy kilka niedrogich opcji w przeszłości może to być tańsze niż na przykład zakup nowego grzejnika. Zanim kupisz inteligentną wtyczkę, włącz urządzenia, odłącz je, a następnie podłącz z powrotem. Jeśli nie włączą się i nie zaczną działać automatycznie, nie nadają się do inteligentnej wtyczki.

Zaokrąglenie sypialni

Stolik nocny z wbudowaną bezprzewodową ładowarką, podpałką i Google Home HubPosiadanie bezprzewodowej ładowarki, która jest równo ze stolikiem nocnym, jest niezwykle wygodne.

Niektóre technologie smarthome mogą nie być fizycznie obecne w sypialni. Podczas gdy inteligentny termostat może nie zaoszczędzić pieniędzy, wygodę zmiany ustawionej temperatury w zaciszu łóżka docenisz o trzeciej nad ranem. Obie Gniazdo i Ecobee oferują czujniki temperatury i może pomóc umieszczenie jednego w sypialni. W zależności od wybranego modelu termostatu i liczby potrzebnych czujników wydasz od 180 do 350 USD na wyposażenie domu.

Możesz też rozważyć dodanie udogodnień do swojej sypialni, które nie należą dokładnie do kategorii smarthome. Ładowarki bezprzewodowe są świetne, gdy światła są słabe, a znalezienie portu ładowania w telefonie jest trudne. Lubimy podkładki ładujące, które zapadają się w szafkę nocną, co zmniejsza plątaninę przewodów i powierzchni. Potrzebujesz tylko otwornicy i wiertarki oraz szafki nocnej, która pozwoli poprowadzić przewód do gniazdka spod górnej powierzchni. Ładowarki bezprzewodowe są również stosunkowo niedrogie, zwykle około 20 USD. Konieczne może być jednak zapewnienie własnego adaptera ściennego.

Jedynym inteligentnym urządzeniem z jedną sypialnią, którego nie sugerujemy, są wentylatory Zigbee. Obecnie najbardziej znani fani zostały zaprojektowane do współpracy z Wink, inteligentnym hubem, którego już nie polecamy. Nawet jeśli czujesz się komfortowo, podejmując to ryzyko, integracja Alexa zapewnia tylko kontrolę głosową wbudowanego światła. Musisz kontrolować wszystkie operacje wentylatora z dołączonego pilota lub aplikacji Wink. Równie dobrze możesz zaoszczędzić pieniądze i kupić wentylator z pilotem.

Nie wszystkie propozycje są idealne do każdej sypialni. Oceń swoją sytuację i trzymaj się tylko technologii smarthome, która dobrze sprawdza się w Twojej sypialni. Pamiętaj, że celem jest dodanie wygody, a nie problemów i frustracji.

x