Jak ustawić program WinRAR, aby automatycznie usuwał archiwum po wyodrębnieniu go

Aplikacje do kompresji i ekstrakcji plików są niezbędne na każdym komputerze PC lub Mac. WinRAR jest jedną z bardziej popularnych aplikacji na komputery PC. macOS zwykle automatycznie wyodrębnia spakowany plik podczas pobierania, więc użytkownicy komputerów Mac są mniej skłonni do konieczności korzystania z aplikacji do ekstrakcji, ale WinRAR robi o wiele więcej. Oprócz tego, że umożliwia tworzenie i wyodrębnianie archiwów, pozwala zabezpieczyć je hasłem i obsługuje dość dużą listę formatów archiwów. Gdy wyodrębniasz archiwum, domyślnie pozostawia ono zarchiwizowane bez zmian. Jeśli okaże się, że powoduje to bałagan spakowanych plików w folderze Pobrane lub na pulpicie, możesz ustawić WinRAR tak, aby automatycznie usuwał archiwum po jego rozpakowaniu. Oto jak.

Kliknij archiwum prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Wypakuj tutaj…”. Otworzy się okno Ścieżka wyodrębniania i opcje. Domyślnie okno otwiera się z wybraną zakładką „Ogólne”. Wybierz kartę „Zaawansowane” i znajdź sekcję „Usuń archiwum”.

Sekcja Usuń archiwum ma trzy ustawienia; Nigdy, pytaj o potwierdzenie i zawsze. Domyślnie wybrana jest opcja „Nigdy”; za każdym razem, gdy wypakowujesz archiwum, samo archiwum nigdy nie jest usuwane.

Jeśli wybierzesz „Zapytaj o potwierdzenie”, pojawi się pytanie, czy chcesz usunąć archiwum po jego rozpakowaniu. Jeśli wybierzesz „Zawsze”, archiwum zostanie automatycznie usunięte po rozpakowaniu. Nie zostaniesz poproszony o potwierdzenie. Po wybraniu żądanego ustawienia wróć do karty „Ogólne” i kliknij przycisk „Zapisz”.

Ścieżka i opcje wydobycia

Podczas następnego wyodrębniania pliku, niezależnie od tego, którą opcję ekstrakcji wybierzesz z menu kontekstowego prawego przycisku myszy, zapyta Cię, czy chcesz usunąć archiwum, czy po prostu je usunąć.

ekstrakt z winrar

Używaj tych opcji z rozwagą. Posiadanie oryginalnego archiwum, nienaruszonego, oznacza, że ​​zawsze będziesz mieć w nim oryginalne wersje plików. Oczywiście, jeśli zwykle wysyłasz i odbierasz te archiwa pocztą e-mail, nie musisz przechowywać archiwum na dysku twardym. Kopia zapasowa zawsze będzie znajdować się w Twojej wiadomości e-mail i możesz zapomnieć o bałaganie.