Jeśli jesteś handlowcem lub inwestorem i chcesz ograniczyć swoje straty, możesz użyć mnóstwa zleceń, aby automatycznie wejść i wyjść z giełdy. W tym celu możesz użyć strategii stop-loss i zleceń z limitem. Jednak ważne jest, aby znać różnice między tymi licznymi opcjami i wiedzieć, jak je poprawnie skonfigurować.
A nawet jeśli chodzi tylko o stop-loss, istnieją dwa rodzaje zleceń. Na szczęście w tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne wskazówki, jak sprawnie ustawić zlecenie stop-loss.
Jak ustawić zlecenie Stop-Loss w Robinhood na komputerze?
Zlecenia stop-limit zapewniają dodatkową kontrolę nad realizacją transakcji poprzez dodanie wyzwalacza. Zlecenie z limitem jest uruchamiane, gdy kontrakt opcji osiągnie wyznaczoną przez Ciebie cenę stop. Zlecenie z limitem zostanie zrealizowane, jeśli kontrakty będą oferowane po cenie określonej w zleceniu z limitem lub lepszej. W przypadku straty lub zysku inwestorzy mogą zastosować zlecenia stop-limit.
Nie ma prowizji ani kosztów za kontrakt, gdy handlujesz opcjami na Robinhood. Jednak inne platformy mogą Cię obciążyć.
Jak więc ustawić ten limit, aby uruchomić funkcję stop-loss? Oto, jak możesz to zrobić za pomocą komputera:
Jak ustawić zlecenie Stop-Loss w Robinhood na iPhonie?
Dla użytkowników, którzy lubią handlować i inwestować w podróży, dostępna jest wygodna aplikacja Robinhood na iOS i Androida. Oto jak skonfigurować zlecenie stop-loss za pomocą aplikacji na iPhone’a:









Poniższa strona pokaże Ci pełną specyfikację Twojego zamówienia. Zlecenia Stop-Loss można wysyłać, przesuwając palcem w górę.
Jak ustawić zlecenie Stop-Loss w Robinhood na urządzeniu z Androidem?
Dla użytkowników Androida aplikacja Robinhood umożliwia również ustawianie zleceń stop-loss. Oto jak:










Szczegóły Twojego zamówienia zostaną wyświetlone na następnej stronie. Przesuwanie w górę może być używane do wysyłania zleceń stop-loss.
Dodatkowe często zadawane pytania
Czy można ustalić stop-loss Robinhood po godzinach pracy?
Sesja wydłużona nie pozwoli na realizację zleceń stop. Zlecenia złożone w dłuższych godzinach będą ustawione w kolejce do otwarcia rynku następnego dnia handlowego.
Czy po dokonaniu zakupu można ustawić stop-loss?
TAk. Przykładem tego jest użycie zlecenia stop-loss, aby ograniczyć stratę do, powiedzmy, 10% ceny, po której kupiłeś akcje. Możesz natychmiast złożyć zlecenie stop-loss w wysokości 17 USD, na przykład po zakupie akcji. Twoje akcje zostaną sprzedane po aktualnej cenie rynkowej, gdy cena akcji spadnie poniżej 18 USD.
Kiedy ustalam poziomy stop-loss, skąd mam wiedzieć, na jakim poziomie je umieścić?
Przy ustalaniu poziomów stop-loss bardzo pomocna może być analiza techniczna. Na przykład w przypadku pozycji długiej określenie krytycznych poziomów wsparcia akcji może być konieczne do oceny ryzyka spadków akcji. Innymi słowy, możliwe jest, że akcje poniosą dalsze straty w przypadku przebicia znacznego poziomu wsparcia. Jednak uważaj na fałszywe epidemie przed wejściem na poziom stop-loss na swojej platformie transakcyjnej, przeprowadzaj dokładne badania z wykorzystaniem analizy technicznej i innych narzędzi.
Czy mogę używać zleceń stop-loss do zabezpieczania długich i krótkich pozycji?
Zdecydowanie w tym kontekście nazwa „zlecenie stop-loss” jest nieco myląca. Zlecenia stop-loss mają głównie na celu ochronę przed znacznymi stratami zarówno na długich, jak i krótkich pozycjach. Ponieważ jednak są one uruchamiane, gdy cena papieru wartościowego przekracza określony poziom, można je wykorzystać również do dużych zysków z bieżących zasobów. Mimo to, ponieważ zlecenia stop-loss i stop-loss są przekształcane w zlecenia rynkowe po ich zerwaniu, ich rzeczywista realizacja po cenie może być znacznie niższa lub wyższa od ceny stop-loss.
Uzyskaj większą kontrolę nad swoimi akcjami
Aby zapewnić inwestorom i traderom większą kontrolę, zlecenia stop-loss pozwalają im ustawić ograniczenie ceny dla każdej transakcji. Gdy cena akcji osiągnie cenę stop, aktywowane jest zlecenie z limitem, które instruuje animatora rynku, aby kupił lub sprzedał je po cenie limitu. Opcja ogranicza straty poprzez ustalenie momentu, w którym inwestor nie jest w stanie tolerować strat.
Chociaż zlecenia stop-loss mogą pomóc zminimalizować straty, żadna z tych strategii nie jest nieomylna. Zlecenie stop-loss może zostać wykonane po cenie znacznie innej niż cena stop-loss po przekroczeniu progu stop-loss. Upewnij się, że przeprowadzasz własne badania i rozumiesz zalety i wady tego typu zamówienia przed jego złożeniem.
Czy kiedykolwiek wcześniej ustawiłeś zlecenie stop-loss? Czy kiedykolwiek handlowałeś akcjami na Robinhood? Co lubisz w tej platformie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!