Jak usunąć całe formatowanie ze schowka za pomocą skrótu klawiaturowego


Schowki na biurko są dość inteligentne; możesz skopiować zarówno tekst, jak i obrazy do schowka systemu Windows i wkleić do dowolnej aplikacji, która je obsługuje. Schowek może zachować nie tylko skopiowany tekst, ale także wszelkie formatowanie zastosowane do tego tekstu. Na przykład, jeśli skopiujesz tekst zakotwiczenia łącza i wkleisz go do programu Microsoft Word lub Dokumentów Google, tekst zostanie wklejony jako tekst z łączem. Podobnie, kopiując pogrubiony, podkreślony lub wyróżniony tekst, możesz mieć pewność, że formatowanie zostanie zachowane po drugiej stronie. Jeśli jest to dla Ciebie niewygodne i wolisz usunąć tekst z całego formatowania bez konieczności przeskakiwania przez zbyt wiele obręczy, tj. Wklejania najpierw do Notatnika, zwykły schowek tekstowy to darmowe narzędzie systemu Windows, które powinieneś sprawdzić. Usuwa cały tekst formatowania za pomocą prostego skrótu klawiaturowego.

Schowek zwykłego tekstu nie ma interfejsu użytkownika, o którym można by mówić. Wystarczy zainstalować i uruchomić aplikację za pomocą ikony uruchamiania. Aplikacja będzie działać jako program w tle, a Ty możesz kopiować i wklejać tekst i pliki jak zwykle. Schowek zwykłego tekstu nie usunie formatowania z tekstu, chyba że zostanie o to poproszony za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + Alt + T.

zwykły schowek tekstowy

Skopiuj tekst, zaznaczając go i używając zwykłego skrótu Ctrl + C. Zanim go wkleisz, naciśnij Ctrl + Alt + T, a okno wiersza polecenia pojawi się na ułamek sekundy, a następnie zamknie się samo. Wklej tekst w dowolnym miejscu za pomocą zwykłego skrótu Ctrl + V, a zostanie wklejony jako zwykły tekst.

Schowek zwykłego tekstu nie będzie działał podczas uruchamiania systemu, więc będziesz musiał go uruchomić ręcznie lub dodać do folderu Start Up, jeśli chcesz, aby działał przez cały czas. Aplikacja działa tylko wtedy, gdy jest wywoływana, więc nie musisz się martwić, że usunie formatowanie dowolnego tekstu skopiowanego do schowka. Ta aplikacja jest przydatna, gdy wklejasz do aplikacji, która nie ma opcji „Wklej jako zwykły tekst”, tak jak robi to Microsoft Word.

Pobierz schowek zwykłego tekstu