Jak usunąć konta z aplikacji Osoby w systemie Windows 10

Windows 10 niedawno dodał nową aplikację o nazwie People, która służy do zarządzania kontaktami. To niezbyt wydajna aplikacja. Może łączyć się z różnymi kontami online i importować z nich kontakty. Nie jest źle, ale interfejs ma ograniczenia, a raczej nie jest to zbyt dobrze przemyślana aplikacja. Jeśli dodasz konto Gmail, Yahoo lub iCloud do aplikacji Osoby, możesz je usunąć tylko wtedy, gdy kontakty z kont zostały zsynchronizowane prawidłowo. Jeśli wystąpił błąd na koncie, nie możesz go usunąć. To powiedziawszy, nie jest niemożliwe usunięcie problematycznego konta. Ten proces jest po prostu śmieszny. Oto, jak możesz usunąć konta z aplikacji Osoby w systemie Windows 10.

Zsynchronizowane konta

Zakładając, że masz konto, które jest idealnie zsynchronizowane z aplikacją Osoby, możesz je usunąć z samej aplikacji. Otwórz aplikację Osoby i przejdź do jej Ustawień. Kliknij konto, które chcesz usunąć z aplikacji.

Otworzy się nowe okno z opcją Usuń konto z tego urządzenia. Kliknij go, a konto zostanie usunięte z aplikacji Osoby.

Konta problemowe

Jeśli masz konto, które nie zostało poprawnie zsynchronizowane z aplikacją, kliknięcie go w aplikacji Ustawienia nie otworzy tego samego okna z opcją usuwania. Zamiast tego zostaniesz poproszony o podanie hasła i naprawienie problemów z synchronizacją. Aby usunąć aplikację, otwórz domyślną aplikację Mail w systemie Windows 10.

Kliknij przycisk koła zębatego, aby otworzyć panel ustawień aplikacji. Kliknij opcję Zarządzaj kontami, aby wyświetlić wszystkie konta, które zostały połączone z aplikacją Osoby, w tym to, które nie zostało poprawnie zsynchronizowane. Kliknij go i wybierz z menu opcję „Zmień ustawienia”.

Otworzy się nowa strona ustawień konta, na której będzie można usunąć. Kliknij go, a konto zostanie usunięte z aplikacji Poczta i Osoby.

Aplikacja People ma nie więcej niż rok, a jej ograniczenia są boleśnie oczywiste. Oprócz tego, że nie ma łatwego sposobu na usunięcie konta, które nie zostało zsynchronizowane, nie można również importować kontaktów indywidualnie z plików VCF. W przypadku aplikacji komputerowej, która ma zarządzać kontaktami, jest to straszne ograniczenie. To prawie czyni go bezużytecznym. W rzeczywistości, jeśli nie połączysz konta internetowego z aplikacją Ludzie, po prostu nie możesz z niego korzystać.

Dzwonienie do aplikacji Osoby z menedżerem kontaktów nie jest właściwe. To bardziej scentralizowane centrum kontaktów z różnych kont internetowych.

x