Jak usunąć nagrania Alexa głosem

Amazon wprowadza dziś nowe funkcje prywatności dla Alexa. Oprócz edukacyjnego „centrum prywatności” firma umożliwia usuwanie zapisanych nagrań za pomocą głosu. Ale jest domyślnie wyłączony; musisz przestawić przełącznik.

Za każdym razem, gdy używasz słowa budzenia Alexy, wysyła Twój głos do serwerów Amazon. Amazon przechowuje Twoje nagrania przez czas nieokreślony iw przeciwieństwie do Asystenta Google nie możesz temu zapobiec. Do tej pory jedynym rozwiązaniem było skorzystanie z aplikacji Alexa lub zalogowanie się do panelu prywatności Amazon, aby ręcznie usunąć swoje nagrania.

Teraz Amazon pracuje nad lepszym zrozumieniem swojej polityki prywatności i szybszą metodą usuwania nagrań.

Amazon wprowadza Centrum prywatności i usuwanie głosu

Nowe centrum prywatności firmy Amazon, odsłonięty 29 maja 2019 r., to scentralizowane miejsce, w którym można przeczytać o polityce prywatności Alexa oraz o tym, jak działają funkcje takie jak słowo wybudzania i lampki kontrolne. Zapewnia również dostęp do ustawień prywatności Alexy. W przeszłości trzeba było znaleźć wszystkie te informacje porozrzucane na różnych stronach internetowych, więc dobrze jest zobaczyć wszystkie informacje w jednym miejscu.

Ale ważniejszą nową funkcją, którą właśnie wprowadził Amazon, jest możliwość usunięcia niektórych zapisanych nagrań, rozmawiając z Alexą. „Some of” to tutaj kluczowe słowa – nie można usunąć niczego starszego niż dzisiejsze polecenia głosowe.

Podczas gdy Amazon udostępnia tę funkcję wszystkim, jest to proces wyrażania zgody. Firma wyjaśnia, że ​​po włączeniu każdy, kto ma dostęp do urządzeń Echo, może usunąć Twoje nagrania, więc chodzi o to, aby dać Ci kontrolę nad swoimi danymi i zapobiec „niezamierzonemu usunięciu”. To dziwny wybór, ponieważ Alexa potwierdza twój zamiar przed usunięciem nagrań.

Przejrzyj okno dialogowe historii głosu za pomocą

Aby wyrazić zgodę, zaloguj się do Panel prywatności Alexa, kliknij „Przejrzyj historię głosu”, a następnie przestaw przełącznik „Włącz usuwanie głosowe”. Teraz możesz powiedzieć „usuń wszystko, co powiedziałem dzisiaj”. Według Engadget, powinieneś również móc powiedzieć „usuń to, co właśnie powiedziałem”, ale to nie zadziałało w naszych testach, a witryna Amazon nie zawiera żadnego odniesienia do tego polecenia. Być może ta funkcja nadchodzi.

Większa kontrola nad nagraniami głosowymi to zdecydowana wygrana, ale nadal mamy nadzieję, że Alexa pójdzie w ślady Google i pozwoli Ci używać Alexy bez przechowywania nagrań głosowych. Niemniej jednak weźmiemy to, co możemy.

x