Jak usunąć wszystkie swoje bezpośrednie wiadomości na Instagramie?

Jedną z najpopularniejszych funkcji Instagrama jest funkcja Direct Message (DM). Dzięki czatom użytkownicy mogą prywatnie czatować jeden na jednego ze swoimi przyjaciółmi lub tworzyć czaty grupowe. Chociaż istnieje wiele aplikacji do przesyłania wiadomości, wiele osób korzysta z Instagrama jako wiodącej usługi wiadomości błyskawicznych.

Jednocześnie Instagram nie został zaprojektowany do organizowania całego dziennika czatów DM, co pokazuje względny brak narzędzi do zarządzania skrzynką odbiorczą DM. Twoja skrzynka odbiorcza może szybko stać się zaśmiecona wiadomościami od znajomych, spamem i podejrzanymi linkami wysyłanymi przez oszustów.

Czy jest więc sposób, aby? usuń wszystkie swoje wiadomości od razu i zacząć wszystko od nowa? W tym artykule wyjaśniono kilka opcji czyszczenia wiadomości DM na Instagramie.

Jak usunąć konwersacje na Androidzie i iPhonie/iOS

Aby usunąć rozmowę, wykonaj następujące czynności:

 • Stuknij ikonę wiadomości (samolot papierowy) w prawym górnym rogu ekranu głównego.
 • Stuknij rozmowę, którą chcesz usunąć, i przeciągnij ją w lewo lub naciśnij i przytrzymaj, aby wyświetlić opcje wiadomości.
 • Wybierz „Usuń”.
 • Gdy wykonasz powyższe kroki, wątek nie będzie już wyświetlany w Twojej skrzynce odbiorczej. Pamiętaj, że druga osoba nadal ma dostęp do pełnej rozmowy.

  Jeśli próbujesz po prostu pozbyć się niektórych rozmów, możesz również użyć funkcji „Szukaj”, aby znaleźć te wiadomości, zamiast przewijać całą skrzynkę odbiorczą wiadomości. Możesz wpisać imię i nazwisko osoby w pasku wyszukiwania u góry ekranu, aby znaleźć i usunąć z nią rozmowę.

  Usuń pojedyncze wiadomości na Androida i iPhone’a/iOS

  Kilka lat temu Instagram po cichu wprowadził funkcję Unsend. Pozwala na anulowanie wysyłania wiadomości, które nie zostały przeczytane.

  Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z funkcji Unsend na Instagramie, oto, co musisz zrobić:

 • Otwórz rozmowę DM
 • Dotknij i przytrzymaj niechcianą wiadomość
 • Wybierz „Cofnij wiadomość”.
 • Powyższe kroki usuwają wiadomość zarówno dla Ciebie, jak i dla odbiorcy, więc wygląda to tak, jakbyś w ogóle jej nie wysyłał. Jeśli wyślesz wiadomość, której później żałujesz, możesz ją usunąć, zanim dana osoba ją zobaczy. W przeciwnym razie nie masz szczęścia.

  Niestety, nie ma możliwości masowego usuwania pojedynczych wiadomości na Instagramie, więc będziesz musiał powtórzyć powyższe kroki dla każdej wiadomości. Oczywiście zawsze możesz spróbować użyć aplikacji innej firmy.

  Usuń wszystkie swoje bezpośrednie wiadomości z Instagrama za pomocą AutoClicker na Androida/iPhone/iOS

  AutoClicker dla Androida oraz AutoClicker dla iOS to narzędzia, które pozwalają zautomatyzować powtarzające się stuknięcia i przeciągnięcia w dowolnej aplikacji lub ekranie urządzenia. Kiedy już się z nim pobawisz, będziesz bardzo podekscytowany możliwościami, jakie oferuje ten potężny darmowy program. Jednak na razie skupimy się tylko na usuwaniu Twoich wiadomości na Instagramie.

 • Uruchom aplikację Instagram.
 • Uruchom aplikację Auto Clicker.
 • W sekcji „Tryb wielu celów” dotknij „Włącz”. Dzięki temu będziesz mieć wiele punktów stukania z opóźnieniem między stuknięciami.
 • Na Instagramie przejdź do ekranu „Wiadomości bezpośrednie”.
 • Dotknij i przytrzymaj „zielony symbol plusa”, aby utworzyć punkt przesunięcia – okrąg z cyfrą „1” w środku. Przeciągnij „punkt przesuwania” do pierwszej rozmowy w Twoich czatach.
 • Przesuń „drugie koło” do „pierwszego koła”. Ten proces nakazuje AutoClickerowi dotknięcie i przytrzymanie.
 • Stuknij „kółko”, aby wyświetlić okno dialogowe „ustawienia” dla tego przesunięcia. Ustaw opóźnienie na 1000 milisekund, a czas przesuwania na 1000 milisekund.
 • Na Instagramie długo dotknij „pierwszej rozmowy”, aby faktycznie przenieść proces, aby zobaczyć, gdzie wykonać kolejne dotknięcia.
 • Pojawi się menu kontekstowe. Stuknij ikonę „+”, aby dodać punkt kranu, i przeciągnij „punkt kranu” do wiersza menu kontekstowego z napisem „Usuń”. Ten punkt zaczepienia stanie się numerem 2 i będzie miał „2” w okręgu.
 • Na Instagramie dotknij „usuń linię”, aby ponownie przenieść proces.
 • Stuknij ikonę „+”, aby utworzyć punkt zaczepienia 3, i przeciągnij „punkt zaczepienia” w odpowiednie miejsce.
 • Kliknij „Anuluj”, aby nie usuwać tej rozmowy w tym momencie.
 • Dotknij „ikony koła zębatego” i nadaj temu skryptowi kranu (nazywają to konfiguracją) nazwę. Zapisz skrypt, a teraz możesz wielokrotnie uruchamiać to polecenie dla setek lub tysięcy iteracji, automatycznie i bez ludzkiego nadzoru.
 • Naciśnij „niebieską strzałkę Uruchom”, aby wykonać swój skrypt.
 • Możesz wyłączyć interfejs aplikacji AutoClicker, wyłączając go na ekranie głównym aplikacji AutoClicker.

  AutoClicker to bez wątpienia niezwykle potężne narzędzie, którego możesz używać na wiele sposobów, nie tylko w celu przyspieszenia procesu usuwania Instagram DM!

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące usuwania wiadomości bezpośrednich z Instagrama

  Czy zablokowanie kogoś na Instagramie powoduje usunięcie wszystkich wiadomości?

  Nie, blokowanie użytkowników Instagrama nie ma nic wspólnego z wysyłanymi wiadomościami. Jeśli zdecydujesz się zablokować kogoś na Instagramie i wrócisz do wątku wiadomości, pojawi się opcja „Usuń”. Jeśli zdecydujesz się usunąć wiadomości, zostaną one usunięte tylko po Twojej stronie. Drugi użytkownik nadal może zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez Ciebie przed zablokowaniem jego konta.

  Jedynym sposobem na usunięcie wiadomości z konta innej osoby jest cofnięcie ich wysłania, ale osoba ta nie może jeszcze przeczytać wiadomości. Otwórz wiadomości DM na Instagramie, dotknij ich wątku wiadomości i naciśnij i przytrzymaj każdą wysłaną wiadomość, a następnie dotknij „Cofnij wiadomość”. W zależności od Twojego poziomu determinacji, aby usunąć każdą wiadomość wysłaną do użytkownika, może to zająć niewiarygodnie dużo czasu, ale z pewnością jest to przydatna funkcja.

  Czy możesz usunąć wszystkie wiadomości DM na Instagramie jednocześnie?

  Niestety, Instagram nie obsługuje usuwania wszystkich wiadomości naraz, nawet w przypadku aplikacji do usuwania wiadomości DM innych firm. Musisz ręcznie usunąć każdą rozmowę, pojedynczo, chyba że używasz aplikacji, takiej jak AutoClicker, która ustawia automatyczne kliknięcia.

  Niezależnie od niepowodzeń, możesz usunąć całe rozmowy za jednym razem. Oznacza to, że będziesz musiał powtórzyć proces usuwania tylko raz na wątek, a nie raz na wiadomość. To nadal jest uciążliwe, ale to o wiele lepsze niż robienie tego po jednej wiadomości na raz.

  x