Mac

Jak utworzyć listę rzeczy do zrobienia, która uruchamia się przy wyłączaniu w systemie macOS

Lista rzeczy do zrobienia to dobry sposób na zapamiętanie rzeczy, które musisz zrobić. Jedyne, co musisz zrobić, to skonsultować się z nią we właściwym czasie. Inteligentna aplikacja z listą rzeczy do zrobienia może przypomnieć Ci o określonej godzinie lub w określonej lokalizacji, że masz coś do zrobienia. Jeśli masz zestaw zadań, które musisz wykonać tuż przed wyłączeniem komputera Mac, a często zapominasz o ich wykonaniu, potrzebujesz listy rzeczy do zrobienia, która uruchamia się po wyłączeniu. beforeShutdown to aplikacja do pracy.

Zamknij listę rzeczy do zrobienia

Ściągnij i uruchom przed zamknięciem. Wpisz zadanie w polu u dołu i kliknij Dodaj. Kontynuuj dodawanie zadań, a kiedy skończysz, zamknij listę. beforeShutdown przejdzie do paska menu.

Gdy wyłączysz komputer Mac, a dokładniej, gdy wydasz polecenie Zamknij, aplikacja zablokuje zamknięcie. Zobaczysz monit informujący o kilku rzeczach, które musisz zrobić przed zamknięciem. Jeśli już to zrobiłeś, możesz kliknąć przycisk „Zabij aplikację” i kontynuować zamykanie. Jeśli ich nie zrobiłeś lub przegapiłeś kilka rzeczy, możesz kliknąć „Och, czekaj!” przycisk. Pozwoli ci to anulować zamknięcie i przejść do listy rzeczy, które musisz zrobić.

beforeShutdown jest bezpłatne, ale istnieje opcjonalna funkcja poczty e-mail, która wymaga subskrypcji w wysokości 1 USD miesięcznie. Pozwala uzyskać listę rzeczy do zrobienia pocztą elektroniczną po zamknięciu systemu. Nie jest to konieczne, jeśli potrzebujesz tylko przypomnień na pulpicie.

Aplikacja ma całkiem niezłą koncepcję; wiele osób musi przejrzeć listę zadań, zanim zamkną system. Jeśli zapomną, będą musieli ponownie włączyć system, być może otworzyć kilka aplikacji, a może nawet kilka plików, zanim będą mogli przejść do listy rzeczy, które muszą zrobić. beforeShutdown pozwala zaoszczędzić sporo kłopotów i trochę czasu. Może również pomóc w zapamiętaniu rzeczy, o których możesz zapomnieć, ponieważ nie jest to tylko narzędzie, które zapobiega wyłączeniu.

Pozycje na liście można zaznaczyć, jeśli dotyczą bieżącego dnia lub pozostawić je niezaznaczone, jeśli musisz codziennie wykonywać określone zadanie pod koniec dnia, np. Wysłać wiadomość e-mail lub przesłać plik.

Jeśli chodzi o funkcje, zanimShutdown zrobi tę jedną sztuczkę. Obsługuje zarówno jasny, jak i ciemny motyw i jest kompatybilny z Cataliną.

x