Jak uzyskać gładkie czcionki podobne do MacOS w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows to system operacyjny, który można pokonać przez głowę workiem cegieł, a on nadal będzie działał, głównie. macOS jest ładny. Oba systemy operacyjne mają swoje mocne strony, ale jeśli chodzi o interfejs użytkownika, macOS jest i zawsze był na szczycie. Nie tylko interfejs użytkownika, ale także gładkość tekstu nie jest czymś, na co Microsoft nigdy nie zwracał uwagi. Jeśli korzystasz z komputera Mac i uwielbiasz renderowanie czcionek, możesz uzyskać gładkie czcionki w systemie Windows 10 za pomocą MacType. Ta aplikacja została opracowana specjalnie dla systemu Windows 10, który ma szczególnie złe renderowanie tekstu, ale będzie działać w systemie Windows 7 i nowszych.

Gładkie czcionki w systemie Windows 10

zainstalować MacType. Aplikacja obsługuje język angielski, ale większość opcji w instalatorze nadal pojawia się w języku chińskim. Wybierz instalację niestandardową i zainstaluj tylko podstawy. Po zainstalowaniu aplikacji musisz wybrać sposób jej uruchomienia.

  Jakie są najlepsze sieci VPN dla Mac OS El Capitan i High Sierra?

Aby uzyskać płynne wrażenia, w których nie musisz niczego konfigurować, powinieneś wybrać opcję Rejestr lub jeśli nie chcesz wprowadzać tak głębokich zmian, skorzystaj z opcji Uruchom jako usługę. Inne opcje nie są zbyt trudne w zarządzaniu, ale wymagają czasu na skonfigurowanie, np. Będziesz musiał ręcznie dodać aplikacje, dla których MacType powinien wygładzić czcionkę.

Po wybraniu trybu, w którym chcesz uruchomić aplikację, wybierz profil. Profil określa, jak będzie wyglądał tekst, a domyślny załatwi sprawę. Jeśli chcesz, możesz wybrać profil iOS lub dowolny z innych wymienionych na liście.

Po zainstalowaniu dobrze jest zrestartować system, aby aplikacja zaczęła działać. Twoje czcionki będą wyglądać znacznie lepiej.

  Jak zmienić nazwę plików napisów na nazwę wideo w systemie Windows 10

Odinstaluj MacType

MacType nie jest aplikacją UWP, ale nie można jej odinstalować za pomocą Panelu sterowania. Próbowaliśmy i po prostu ponownie zainstalowaliśmy aplikację, dlatego dołączamy instrukcje, jak usunąć tę aplikację, jeśli jej się nie podoba.

Aplikacja dodaje opcję odinstalowania do menu Start. Możesz nie być w stanie go przeczytać, ponieważ wszystko jest w języku chińskim, a na końcu jest tylko nazwa aplikacji. Aby dowiedzieć się, który element jest elementem Odinstaluj, spójrz na ikonę. Ten z ikoną Kosza to ten, który musisz kliknąć, aby odinstalować MacType. Po odinstalowaniu aplikacji uruchom ponownie system, aby wyglądał tak samo, jak wcześniej.

  Jak znaleźć odpowiedni komputer z systemem Windows 10 za pomocą narzędzia Microsoft Wybierz komputer

Jeśli martwisz się charakterem tej aplikacji, tj. Czy jest ona złośliwa, czy nie, jest to aplikacja typu open source i możesz zbadać kod na Githubie jeśli wiesz, czego szukać.

x