Jak uzyskać gładkie czcionki podobne do MacOS w systemie Windows 10

Windows to system operacyjny, który można pokonać przez głowę workiem cegieł, a on nadal będzie działał, głównie. macOS jest ładny. Oba systemy operacyjne mają swoje mocne strony, ale jeśli chodzi o interfejs użytkownika, macOS jest i zawsze był na szczycie. Nie tylko interfejs użytkownika, ale także gładkość tekstu nie jest czymś, na co Microsoft nigdy nie zwracał uwagi. Jeśli korzystasz z komputera Mac i uwielbiasz renderowanie czcionek, możesz uzyskać gładkie czcionki w systemie Windows 10 za pomocą MacType. Ta aplikacja została opracowana specjalnie dla systemu Windows 10, który ma szczególnie złe renderowanie tekstu, ale będzie działać w systemie Windows 7 i nowszych.

Gładkie czcionki w systemie Windows 10

zainstalować MacType. Aplikacja obsługuje język angielski, ale większość opcji w instalatorze nadal pojawia się w języku chińskim. Wybierz instalację niestandardową i zainstaluj tylko podstawy. Po zainstalowaniu aplikacji musisz wybrać sposób jej uruchomienia.

Aby uzyskać płynne wrażenia, w których nie musisz niczego konfigurować, powinieneś wybrać opcję Rejestr lub jeśli nie chcesz wprowadzać tak głębokich zmian, skorzystaj z opcji Uruchom jako usługę. Inne opcje nie są zbyt trudne w zarządzaniu, ale wymagają czasu na skonfigurowanie, np. Będziesz musiał ręcznie dodać aplikacje, dla których MacType powinien wygładzić czcionkę.

Po wybraniu trybu, w którym chcesz uruchomić aplikację, wybierz profil. Profil określa, jak będzie wyglądał tekst, a domyślny załatwi sprawę. Jeśli chcesz, możesz wybrać profil iOS lub dowolny z innych wymienionych na liście.

Po zainstalowaniu dobrze jest zrestartować system, aby aplikacja zaczęła działać. Twoje czcionki będą wyglądać znacznie lepiej.

Odinstaluj MacType

MacType nie jest aplikacją UWP, ale nie można jej odinstalować za pomocą Panelu sterowania. Próbowaliśmy i po prostu ponownie zainstalowaliśmy aplikację, dlatego dołączamy instrukcje, jak usunąć tę aplikację, jeśli jej się nie podoba.

Aplikacja dodaje opcję odinstalowania do menu Start. Możesz nie być w stanie go przeczytać, ponieważ wszystko jest w języku chińskim, a na końcu jest tylko nazwa aplikacji. Aby dowiedzieć się, który element jest elementem Odinstaluj, spójrz na ikonę. Ten z ikoną Kosza to ten, który musisz kliknąć, aby odinstalować MacType. Po odinstalowaniu aplikacji uruchom ponownie system, aby wyglądał tak samo, jak wcześniej.

Jeśli martwisz się charakterem tej aplikacji, tj. Czy jest ona złośliwa, czy nie, jest to aplikacja typu open source i możesz zbadać kod na Githubie jeśli wiesz, czego szukać.