Jak tworzyć inteligentne listy odtwarzania podobne do iTunes w Muzyce Google [Chrome]

Tak jak ludzie kochają swoje iPhone’y, tak samo nienawidzą iTunes. Jest to aplikacja, która jest narzucana każdemu użytkownikowi iPhone’a i iPada bezkrytycznie, ale nie jest wcale zła. Po pierwsze, iTunes ma całkiem zgrabną funkcję inteligentnych list odtwarzania, która pozwala ustawić reguły dołączania utworów do listy odtwarzania. Zasady sprawiają, że nie musisz ręcznie skanować i dodawać elementów z biblioteki muzycznej, kiedy chcesz utworzyć listę odtwarzania. Jest to funkcja, której brakuje w Muzyce Google. Google Music automatycznie generuje inteligentne listy odtwarzania, ale jeśli chcesz utworzyć taką według własnych zasad, nie możesz tego zrobić bez pomocy naprawdę niesamowitego rozszerzenia Chrome o nazwie Autoplaylists for Google Music. Rozszerzenie ma płatną wersję opartą na subskrypcji, a także wersję bezpłatną. Dzięki bezpłatnej wersji możesz utworzyć jedną inteligentną listę odtwarzania, a płatna wersja umożliwia tworzenie wielu inteligentnych list odtwarzania. Abonament kosztuje 1,99 USD / miesiąc.

Zainstaluj autoplaylisty dla Muzyki Google. Otwórz Muzykę Google i kliknij przycisk rozszerzenia obok paska adresu URL. Otworzy się strona opcji aplikacji, na której możesz ustawić zasady włączania utworów do inteligentnej listy odtwarzania.

Możesz dołączyć utwory określonego wykonawcy, z albumu, ostatnio odtwarzane, gatunek, identyfikator, czas trwania i wiele więcej. Możesz dodać wiele warunków i warunków podrzędnych, a także wygenerować listę odtwarzania, która będzie pasować do wszystkich lub jednego z ustawionych warunków. Możesz także ograniczyć liczbę utworów, które powinny znajdować się na liście odtwarzania, i ustawić priorytet, dla którego reguły powinny być przestrzegane w pierwszej kolejności. Po zakończeniu kliknij przycisk „Zapisz” u dołu.

Autoplaylist

Ten komunikat oznacza, że ​​lista odtwarzania została dodana. Przejdź do Muzyki Google i poszukaj listy odtwarzania w sekcji „Listy odtwarzania” w lewej szufladzie nawigacji.

Dodano autoplaylisty

Listy odtwarzania są tworzone natychmiast i automatycznie synchronizowane. Rozszerzenie jest bez wątpienia jednym z bardziej przydatnych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, stworzone dla Google Music, chociaż cena miesięczna może zniechęcić wiele osób do długotrwałego korzystania z niego. Chociaż abonament nie kosztuje dużo, może się sumować i być może tylko audiofile będą skłonni za niego zapłacić. Nie można jednak zaprzeczyć przydatności rozszerzenia ani geniuszu stojącego za koncepcją.

Zainstaluj autoplaylisty dla Muzyki Google z Chrome Web Store