Jak uzyskać nowy obraz wyróżnionego systemu Windows na ekran blokady w systemie Windows 10

Obrazy Windows Spotlight na ekranie blokady są niesamowite. Zmieniają się codziennie, ale nie ma sposobu, aby określić, jak często system Windows 10 będzie otrzymywał nowy obraz Windows Spotlight na ekranie blokady. Możesz utknąć z tym samym obrazem przez wiele dni, jeśli system Windows 10 nie odświeży obrazu. Nie możesz poprosić o nowy obraz; musisz poczekać, aż Windows Spotlight sam pobierze nowy. Jeśli jednak zbyt długo utkniesz z tym samym obrazem na ekranie blokady, istnieje sposób na uzyskanie nowego obrazu Windows Spotlight na ekranie blokady. Oto jak.

Można to zrobić na dwa sposoby; obie są proste, ale jedna ma trwalsze skutki niż druga. Obie metody są obejściem, ponieważ nie ma wbudowanego sposobu na uzyskanie nowego obrazu Windows Spotlight dla ekranu blokady.

Powiedz, że Windows Spotlight Ci się nie podoba

Ta pierwsza metoda ma bardziej długotrwałe efekty. Kiedy Windows Spotlight wyświetla obraz, zapyta, czy ci się to podoba, czy nie. Korzysta z opinii, aby wyświetlać podobne obrazy. Jeśli wystawisz obrazowi ocenę negatywną, od razu otrzymasz nowy obraz.

Na ekranie blokady najedź myszą na widżet „Podoba mi się, co widzisz”.

Rozwija się, pokazując dwie opcje; Lubię to! a nie fanem. Jeśli klikniesz „Nie jestem fanem”, od razu otrzymasz nowy obraz Windows Spotlight na ekranie blokady. Jedynym minusem jest to, że wpłynie to na preferencje dotyczące obrazu. Jeśli naprawdę podoba Ci się obraz, nie będziesz chciał często używać tej metody.

Wyłącz i włącz ponownie

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Wybierz „Zablokuj ekran” i otwórz menu „Tło”. Wybierz „Obraz” zamiast Windows Spotlight i wybierz obraz. Zablokuj system raz, aby upewnić się, że obraz został zaktualizowany.

Następnie odblokuj system i ponownie otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do Personalizacja> Ekran blokady i wybierz „Windows Spotlight” z menu rozwijanego w tle, aby włączyć Windows Spotlight. Otrzyma nowy obraz Windows Spotlight na ekranie blokady.

Ta druga metoda nie będzie kolidować z preferencjami dotyczącymi wyświetlanych obrazów. Wykonanie zajmuje trochę więcej czasu w porównaniu z pierwszą metodą, ale nie ma skutków ubocznych.

x