Jak używać kodów Google Meet, aby dołączyć do spotkania

Spotkania w Google Meet można łatwo tworzyć i dołączać. Możesz korzystać z Google Meet z kontem Google lub bez niego. Podobnie każda osoba zaproszona na spotkanie może do niego dołączyć, niezależnie od tego, czy jest zalogowana na konto Google, czy nie.

Linki do Google Meet są również stosunkowo łatwe do udostępniania. W przeciwieństwie do linku do spotkania Zoom link do spotkania w Google Meet jest znacznie mniejszy i podzielony na sekcje, dzięki czemu można go łatwiej udostępniać lub pisać.

Kody Google Meet

Kod Google Meet ma dziesięć znaków. Jest zgodny ze wzorem 3-4-3, a każda sekcja jest oddzielona myślnikiem, co ułatwia czytanie i wprowadzanie.

Zidentyfikuj kod Google Meet

Kod Google Meet można wpisać w aplikacji internetowej Google Meet lub w aplikacjach mobilnych. Link niekoniecznie musi być wpisany w całości.

Jeśli nie masz pewności, jaki jest kod spotkania w Google Meet, postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Jeśli wygenerowałeś nowy link do spotkania, część następująca po .com/ to kod spotkania. W poniższym przykładzie kod spotkania to: yfz-aivq-qrg

https://meet.google.com/yfz-aivq-qrg

Użyj kodu Google Meet

Gdy już masz kod, możesz go użyć, aby dołączyć do spotkania.

w aplikacji internetowej Google Meet;

Wizyta Spotkanie Google.
Kliknij wewnątrz pola Wprowadź kod lub pseudonim.
Wpisz kod.
Dotknij Enter, a będziesz mógł dołączyć do spotkania.

Aby użyć kodu w aplikacji Google Meet na iOS lub Androida, wykonaj te czynności.

Otwórz Google Meet.
Stuknij Dołącz do spotkania.
Wpisz kod w polu.
Stuknij Dołącz.

Podczas wpisywania kodu upewnij się, że wpisujesz również myślniki. Kod jest zasadniczo częścią adresu URL spotkania. To sprawia, że ​​kod jest łatwiejszy do odczytania, ale nie oznacza to, że myślnik jest bezużyteczny.

Jeśli martwisz się, że łącze lub spotkanie nie jest bezpieczne, ponieważ nie jest szyfrowane, niewiele można zrobić. Google Meet nie ma opcji hasła, ale gospodarz spotkania może zezwolić lub odmówić dostępu osobie próbującej dołączyć do spotkania.

Wniosek

Kod Google Meet jest bardzo podobny do identyfikatora spotkania, który Zoom daje użytkownikom. W przeciwieństwie do Zoom, Google Meet robi to za pomocą linku. Link do Google Meet nie jest zaszyfrowany tak jak link Zoom, ponieważ nie wymaga hasła. Dlatego łącze działa jako łącze i zawiera łatwy do wprowadzenia kod.

x