Jak używać motywu Arc na pulpicie KDE Plasma

Arc to świetny motyw GTK, który uwielbia wielu ludzi, ale co jeśli jesteś użytkownikiem KDE Plasma? Jak się okazuje, użytkownicy KDE Plasma mogą teraz cieszyć się Arc dzięki projektowi Arc KDE. W tym artykule omówimy, jak zainstalować motyw Arc w KDE i włączyć go do użytku na pulpicie Plazmy.

Uwaga: Aby używać Arc KDE, upewnij się, że masz dość najnowszą wersję KDE Plasma 5 (przynajmniej wersja 5.7).

Ubuntu

Użytkownicy Ubuntu, którzy chcą zainstalować pakiet Arc KDE, mają to łatwe, ponieważ dostępny jest PPA. Otwórz terminal i wprowadź następujące polecenie, aby włączyć Arc KDE PPA.

sudo add-apt-repository ppa:papirus/papirus

Po dodaniu nowego PPA musisz zaktualizować źródła oprogramowania Ubuntu. Używając apt update polecenie, odśwież nowy Papirus PPA.

sudo apt update

Uruchomienie polecenia apt update często ujawnia, że ​​aktualizacje oprogramowania są gotowe do zainstalowania. Nie ignoruj ​​tego kroku. Zamiast tego użyj apt upgrade polecenie, aby upewnić się, że oprogramowanie Ubuntu jest w pełni aktualne.

sudo apt upgrade -y

Po zakończeniu instalacji uaktualnień można bezpiecznie zainstalować elementy motywu Arc KDE.

sudo apt install --install-recommends arc-kde

Arch Linux

Użytkownicy Arch Linux mogą uzyskać szybki dostęp do Arc KDE, pobierając pakiet bezpośrednio z Arch AUR. Pierwszym krokiem w procesie instalacji Arc KDE jest zsynchronizowanie najnowszej wersji programu Git z Pacmanem.

sudo pacman -S git

Następnie użyj narzędzia Git, aby sklonować najnowszą wersję pakietu migawek Arc KDE na komputer z systemem Linux.

git clone https://aur.archlinux.org/packages/arc-kde-git/

W tym momencie nadszedł czas na zbudowanie pakietu. Należy pamiętać, że chociaż makepkg generalnie zbiera wszystkie ważne zależności, nie zawsze działa. W przypadku niepowodzenia instalacji zależności, odwiedź oficjalną stronę AUR i przewiń w dół do sekcji „Zależności”.

makepkg -si

Pakiet Arc KDE Aur jest budowany i instalowany, ale to jeszcze nie koniec. Następnie musisz zainstalować towarzyszący motyw Kvantum dla Arc KDE. Na szczęście ten pakiet nie wymaga żadnej interakcji z AUR. Zamiast tego zsynchronizuj go z Pacmanem.

sudo pacman -S kvantum-theme-arc

OpenSUSE

Dzięki OBS użytkownicy OpenSUSE mogą łatwo zainstalować pakiety Arc KDE. Śledź ten link, znajdź swoją wersję OpenSUSE i kliknij przycisk pobierania obok niej. Wybranie pobierania obok dowolnego wydania spowoduje automatyczne uruchomienie YaST.

Po uruchomieniu YaST postępuj zgodnie z instrukcjami, aby włączyć nowe repozytorium i oprogramowanie.

Instrukcje ogólne

Czy jesteś użytkownikiem Debiana? Fan Fedory? Używasz wersji Linuksa, która nie ma ładnego pakietu natywnego dla Arc KDE? Nie martw się, projekt jako ogólny skrypt Bash, który każdy użytkownik Linuksa może uruchomić, aby szybko zainstalować oprogramowanie. Aby go zainstalować, otwórz terminal i uruchom jedno z poniższych poleceń.

Zainstaluj Arc KDE w całym systemie

Najlepszym sposobem na zainstalowanie Arc KDE jest zrobienie tego w całym systemie. Podążanie tą drogą zapewnia, że ​​Arc KDE jest dostępne dla wielu użytkowników, a nie tylko dla jednego użytkownika.

sudo wget -qO- https://raw.githubusercontent.com/PapirusDevelopmentTeam/arc-kde/master/install-arc-kde-root.sh | sh

Zainstaluj Arc KDE dla jednego użytkownika

Chociaż nie jest to zalecane, jest bardzo możliwe zainstalowanie Arc KDE dla jednego użytkownika. Pamiętaj jednak, że musisz powtórzyć ten proces dla każdego użytkownika, który chce używać Arc KDE.

wget -qO- https://raw.githubusercontent.com/PapirusDevelopmentTeam/arc-kde/master/install-arc-kde-home.sh | sh

Po zainstalowaniu motywu Arc KDE następnym krokiem jest zainstalowanie Kvantum. W terminalu wyszukaj „kvantum” lub „kvantum engine” i zainstaluj oprogramowanie. Następnie uruchom „kvantummanager”. Alternatywnie, skompiluj go ze źródła tutaj.

Odinstalowywanie Arc KDE

Jeśli chcesz pozbyć się Arc KDE i zainstalowałeś go za pomocą ogólnego skryptu, musisz uruchomić osobny skrypt, aby się go pozbyć. W terminalu wykonaj następujące czynności:

Korzeń

sudo wget -qO- https://raw.githubusercontent.com/PapirusDevelopmentTeam/arc-kde/master/remove-arc-kde.sh | sh

Pojedynczy użytkownik

wget -qO- https://raw.githubusercontent.com/PapirusDevelopmentTeam/arc-kde/master/remove-arc-kde.sh | sh

Stosowanie Arc KDE

Stosowanie Arc KDE jest całkiem proste dzięki aplikacji „Look and feel” KDE. Przejdź do menu aplikacji, wyszukaj hasło „wygląd i styl” i kliknij je. W sekcji „Wygląd i styl” na liście motywów do zastosowania powinna znajdować się pozycja „Arc KDE”. Podświetl motyw i kliknij „OK”, aby natychmiast go włączyć.

Po zastosowaniu motywu Arc KDE za pomocą menedżera Look and Feel w Plasmie 5, musisz włączyć motyw w Kvantum. Wszystkie metody instalacji powinny instalować Kvantum. Jeśli jednak z jakiegoś powodu narzędzia Kvantum nie zostały zainstalowane, otwórz menedżera pakietów dystrybucji Linuksa, wyszukaj „kvantumengine” i zainstaluj go.

Naciśnij Alt + F2 na klawiaturze, aby wywołać okno dialogowe uruchamiania polecenia Plazmy, wpisz w nim „kvantummanager” i naciśnij Enter.

W aplikacji Kvantum Manager znajdź motyw „Arc” i zastosuj go, aby włączyć motyw na komputerze z systemem Linux.

Po skonfigurowaniu Kvantum Twój komputer z systemem Linux używa teraz Arc KDE!