Jak używać PowerRename w systemie Windows 10 do zmiany nazw plików

PowerToys powrócił na początku tego roku i opisaliśmy, jak je zainstalować. W tym czasie PowerToys miał tylko dwa swoje oryginalne narzędzia, z obietnicą kolejnych. Druga wersja aplikacji właśnie została dostarczona z nowym narzędziem; PowerRename. Oto jak możesz używać PowerRename na Windows 10.

Zmień nazwę plików za pomocą PowerRename

Musisz zainstalować najnowsza wersja PowerToys w celu użycia PowerRename. Interfejs PowerToys nie ma żadnych opcji zarządzania PowerRename, ani nie oferuje żadnych instrukcji, jak go używać.

Otwórz folder z plikami, których nazwę chcesz zmienić. Wybierz pliki, których nazwę chcesz zmienić, i kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny z nich. Wybierz PowerRename z menu kontekstowego.

Otworzy się interfejs PowerRename z wybranymi tam plikami. Zanim zaczniesz z nich korzystać, musisz zrozumieć różne parametry aplikacji. Większość z nich jest oczywista. Jedyną, nieco mylącą częścią są pola „Wyszukaj” i „Zamień na”. Dwa pola sprawiają, że wydaje się, że możesz jedynie zastąpić część nazwy pliku i nie dodawać do niej niczego, ani niczego dodawać.

Jeśli chcesz dołączyć coś do bieżącej nazwy, musisz wpisać „. *” W polu Wyszukaj, a w polu „Zamień na” wpisz dowolną nazwę dodaną do nazwy wybranych plików. Użyj dowolnej innej reguły modyfikacji obsługiwanej przez aplikację i kliknij „Zmień nazwę”, aby zmienić nazwę plików.

Pliki zmieniają nazwę natychmiast.

PowerRename jest dość prosty pod względem obsługiwanych reguł zmiany nazw. Nie znajdziesz szczególnie zaawansowanych funkcji zmiany nazw plików. Istnieją znacznie potężniejsze aplikacje do zmiany nazw plików, ale ta oferuje kilka dodatkowych opcji niż domyślnie system Windows 10.

Jeśli korzystasz z PowerToys, PowerRename będzie z nim związany i warto wiedzieć, jak korzystać z jego funkcji. Jeśli nadal masz problemy z aplikacją, jest dokumentacja, która wszystko wyjaśnia. Przejrzyj go, a będziesz w stanie dowiedzieć się, jak zmieniać nazwy plików i folderów na wiele sposobów. Większość parametrów zmiany nazwy korzysta z wyrażeń regularnych w celu dodania do nazwy pliku lub usunięcia z niej czegoś.

Jedynym prawdziwym minusem tej aplikacji jest to, że nie można dodawać więcej plików do pojedynczego wystąpienia zmiany nazwy PowerRename po pierwszym wybraniu plików.