Jak używać SpiderOak One w systemie Linux

Udostępnij teraz w social media:

SpiderOak jest prawdopodobnie jednym z bardziej niezawodnych klientów synchronizacji plików, porównywalnym do takich jak Seafile. Nie tylko pozwala użytkownikom na szybkie przesyłanie plików do usługi, ale także umożliwia użytkownikom tworzenie „gałęzi” ich komputerów i synchronizowanie ich razem. To imponująca technologia i możesz zainstalować SpiderOak One na Linuksie, jeśli używasz Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora lub OpenSUSE.

Uwaga: nie ma żadnej z wymienionych dystrybucji Linuksa? Zamiast tego pobierz kod źródłowy!

Ubuntu

Instalacja synchronizacji SpiderOak na Ubuntu rozpoczyna się od włączenia zewnętrznego źródła oprogramowania. W przeciwieństwie do wielu innych programów dla Ubuntu, obecnie nie ma PPA SpiderOak. Zamiast tego użytkownicy będą musieli edytować plik źródłowy.

Edycja pliku źródłowego nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje. W rzeczywistości jest to dość łatwe. Otwórz terminal i edytuj plik za pomocą poniższego polecenia:

sudo nano /etc/apt/sources.list

Używając klawisza strzałki w dół, przewiń plik do samego końca. Następnie wklej w nim ten wiersz kodu. Nie zmieniaj „wydania” na swoją nazwę kodową Ubuntu, jak powiedział SpiderOak.

Dodając to źródło oprogramowania, musisz zrozumieć, że nie każda wersja Ubuntu ma oficjalne wsparcie. Jeśli chodzi o absolutnie najnowszą wersję, mogą wystąpić problemy. Proszę zrozumieć, że ponieważ Ubuntu 18.04 jest bardzo nowy, może jeszcze nie być pliku wersji w repozytorium oprogramowania Spideroak.

  Jak zainstalować sterowniki graficzne Nvidia w Manjaro Linux

Nie ma wątpliwości, że zespół SpiderOak otrzyma wsparcie na 18.04 jak najszybciej.

# SpiderOak Repo
deb https://apt.spideroak.com/ubuntu-spideroak-hardy/ wydanie ograniczone

Po dodaniu nowych wierszy do repozytorium źródłowego musisz dodać klucz GPG. Dodanie klucza GPG w ten sposób jest konieczne, ponieważ źródło oprogramowania nie jest zarządzane automatycznie przez PPA. Aby dodać klucz GPG, przejdź do terminala i użyj polecenia apt-key.

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 573E3D1C51AE1B3D

Teraz, gdy źródło oprogramowania SpiderOak ma poprawny podpisany klucz GPG, czas zaktualizować Ubuntu i zainstalować oprogramowanie. Zacznij od odświeżenia źródeł oprogramowania Ubuntu.

sudo apt update

Następnie w procesie instalacji musisz użyć narzędzia do aktualizacji. Zainstaluj wszystkie nowe aktualizacje oprogramowania, które mogły pojawić się podczas wykonywania polecenia aktualizacji.

sudo apt upgrade -y

Na koniec zainstaluj klienta SpiderOak z:

sudo apt install spideroakone

Debian

Instalacja oprogramowania SpiderOak na Debianie jest bardzo podobna do tego, jak to działa na użytkowników Ubuntu. Zaczyna się od dodania zewnętrznego źródła oprogramowania do /etc/apt/sources.list. Na oficjalnej stronie FAQ programiści pokazują Debian Stable jako przykład. W tym samouczku skupimy się na stabilnej. Jednak SpiderOak prawdopodobnie obsługuje wszystkie bieżące wydania Debiana. Aby się na nie przełączyć, zmień wersję stabilną na dowolną wersję, której używasz, podczas śledzenia.

sudo nano /etc/apt/sources.list

Użyj klawiszy strzałek na klawiaturze, aby przejść do samego końca pliku źródłowego. Tam dodaj nowe źródło oprogramowania SpiderOak.

  Jak zamienić Raspberry Pi w Linux NAS

# SpiderOak Repo

deb https://apt.spideroak.com/debian/ stabilny non-free

Następnie użyj narzędzia apt-key, aby zsynchronizować oficjalny klucz GPG z nowym dodanym źródłem oprogramowania. Dodanie tego klucza jest krytyczne, ponieważ bez niego Debian nie będzie instalował z niego oprogramowania.

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 573E3D1C51AE1B3D

Korzystając z narzędzia do aktualizacji, odśwież źródła oprogramowania Debiana.

sudo apt-get update

Po odświeżeniu źródeł oprogramowania zainstaluj aktualizacje za pomocą narzędzia do aktualizacji.

sudo apt-get upgrade -y

Na koniec zainstaluj oprogramowanie Spideroak.

sudo apt-get install spideroakone

Arch Linux

SpiderOak ma jak zwykle nieoficjalny pakiet Arch AUR. Rozpocznij instalację od zainstalowania pakietu Git z Pacmanem.

sudo pacman -S git

Używając Git, sklonuj najnowszą migawkę pakietu SpiderOak AUR na swój komputer.

git clone https://aur.archlinux.org/spideroak-one.git

Teraz, gdy SpiderOak jest na twoim Arch PC, czas użyć kreatora pakietów, aby zainstalować program. Uruchom makepkg, aby rozpocząć kompilację. Należy pamiętać, że makepkg zwykle zbiera i instaluje prawidłowe zależności. Jednak czasami zdarzają się problemy (jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zależność jest dostępna tylko za pośrednictwem AUR). Jeśli coś się pojawi, przejdź na stronę SpiderOak AUR, przewiń w dół do „Zależności” i zainstaluj je ręcznie.

makepkg -si

Fedora

Chcesz zdobyć SpiderOak dla Fedory? Na szczęście w tym systemie operacyjnym nie ma żadnych przeszkód, ponieważ Fedora jest oficjalnie obsługiwana. Aby zainstalować oprogramowanie, skorzystaj z tego łącza. Pobierz najnowsze 64-bitowy lub 32-bitowy RPM. Następnie otwórz okno terminala i użyj DNF, aby zainstalować wszystko.

cd ~/Downloads

sudo dnf install SpiderOakONE*.rpm

OpenSUSE

SpiderOak oficjalnie nie obsługuje OpenSUSE i nic na to nie wskazuje na stronie internetowej. Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ są dostępne pliki RPM, a SUSE może ich używać. Pobierz plik 64-bitowy lub 32-bitowy RPM. Następnie otwórz terminal i użyj Zyppera, aby zainstalować SpiderOak.

cd ~/Downloads

sudo zypper in SpiderOakONE*.rpm

Korzystanie ze SpiderOak

Po uruchomieniu oprogramowania do synchronizacji SpiderOak otwórz menu aplikacji na komputerze, wyszukaj „SpiderOak One” i uruchom go. Po uruchomieniu oprogramowania zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się w usłudze. Utwórz konto i odbierz darmowe 2 GB.

  Co nowego w Chrome 73, pojawi się 12 marca

Po skonfigurowaniu wszystkiego spójrz na aplikację SpiderOak. Aby rozpocząć przesyłanie, kliknij kartę „Kopia zapasowa”. W zarządzaniu pokaże komputer z systemem Linux, na którym aktualnie działa oprogramowanie. Kliknij klawisz strzałki obok komputera i zaznacz pola obok różnych folderów i plików, które chcesz zsynchronizować. Stamtąd powinien natychmiast przesłać do usługi SpiderOak.

Alternatywnie, umieść pliki, które chcesz zsynchronizować z usługą w ~ / SpiderOak Hive /.

x