Jak włączyć bezpieczny folder w telefonach Samsung

Bezpieczny folder to przydatna funkcja na urządzeniach Samsung, która umożliwia ukrywanie aplikacji i plików. Oto jak go włączyć i używać.

Jak działa bezpieczny folder

Samsung Secure Folder to aplikacja, która umożliwia ukrycie części telefonu. Wykorzystuje platformę bezpieczeństwa Knox firmy Samsung do tworzenia nowego ekranu głównego chronionego hasłem lub danymi biometrycznymi urządzenia. Aplikacje i pliki, które umieścisz w folderze, nie będą dostępne, dopóki nie odblokujesz Bezpiecznego folderu.

Możesz dodać istniejącą aplikację w telefonie do Bezpiecznego folderu, aby utworzyć kopię aplikacji. Ta aplikacja nie będzie miała żadnych istniejących plików, pamięci podręcznej ani danych logowania, więc jest to zasadniczo nowa instalacja aplikacji. Możesz także dodawać nowe aplikacje ze sklepu Galaxy Store lub Play Store, aby instalować je tylko w Bezpiecznym folderze.

Pliki w bezpiecznym folderze nie mogą być również otwierane bez uwierzytelnienia. Te pliki nie pojawią się w zwykłych eksploratorach plików ani w aplikacji Galeria. Tylko aplikacje, które są już w folderze bezpiecznym, mogą uzyskać dostęp do twoich ukrytych plików.

Włączanie bezpiecznego folderu w urządzeniu

Zanim spróbujesz włączyć Bezpieczny folder na swoim urządzeniu, najpierw sprawdź, czy Twoje urządzenie jest kompatybilne. Ta funkcja działa z telefonami obsługującymi Samsung Galaxy Knox z systemem Android 7.0 Nougat lub nowszym. Te telefony są zgodne z funkcją:

Seria Galaxy S, od S6 do S10
Seria Galaxy Note, począwszy od Note 8 do Note 10
Galaxy Fold
Seria Galaxy A, w tym A20, A50, A70 i A90
Seria Galaxy Tab S, począwszy od S3

Przed skonfigurowaniem bezpiecznego folderu należy najpierw mieć konto Samsung. Podążać Instrukcje firmy Samsung za utworzenie konta przed kontynuowaniem.

W nowszych telefonach Galaxy, takich jak S10 i Note 10, aplikacja będzie wstępnie zainstalowana. Sprawdź szufladę aplikacji urządzenia, aby upewnić się, że jest zainstalowana. Jeśli Twój telefon nie ma aplikacji Bezpieczny folder, możesz ją pobrać z Sklep Play lub Galaxy Store.

W telefonie przejdź do aplikacji Ustawienia, a następnie wybierz Biometria i zabezpieczenia> Bezpieczny folder. W niektórych telefonach pierwszym menu może być „Blokada ekranu i zabezpieczenia” lub po prostu „Zabezpieczenia”.

Sasmung Biometrics and Security Screen

Wyświetli monit o zalogowanie się na konto Samsung. Jeśli jeszcze go nie zrobiłeś, zrób to teraz. W przeciwnym razie zaloguj się na swoje konto.

Poczekaj, aż urządzenie utworzy bezpieczny folder. Ten proces może zająć do minuty. Następnie wybierz typ ekranu blokady dla Bezpiecznego folderu. W zależności od urządzenia możesz wybrać wzór, kod PIN lub hasło, a także włączyć wbudowaną biometrię odcisku palca.

Sasmung Secure Folder Lock Type

Twój Bezpieczny folder będzie dostępny do użytku tak jak każda inna aplikacja na Androida na Twoim urządzeniu. Poszukaj skrótu do aplikacji Bezpieczny folder na ekranie głównym telefonu lub w szufladzie aplikacji.

Ekran główny Samsung Secure Folder

Po aktywowaniu Bezpiecznego folderu warto przejrzeć ustawienia. Dostęp do ustawień można uzyskać, naciskając przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu Bezpieczny folder. Tutaj możesz zarządzać zabezpieczonymi aplikacjami i edytować typ blokady, ustawienia automatycznej blokady, ustawienia konta i powiadomienia. Możesz także dostosować wygląd i nazwę ikony Bezpiecznego folderu w szufladzie aplikacji.

Ekran ustawień bezpiecznego folderu Sasmung

Dodawanie aplikacji do bezpiecznego folderu

Możesz dodawać aplikacje do Bezpiecznego folderu, zapewniając, że zabezpieczonej wersji aplikacji nie można uruchomić bez odblokowania folderu. Aby to zrobić, przejdź do Bezpiecznego folderu i naciśnij przycisk „Dodaj aplikacje”. Tutaj możesz dodać aplikację już zainstalowaną w telefonie lub zainstalować nową aplikację ze sklepu Google Play lub Samsung Galaxy Store.

Sasmung Secure Folder Dodaj aplikacje

Dodanie aplikacji, która jest już zainstalowana w telefonie, zasadniczo tworzy kolejną kopię aplikacji na urządzeniu z własną pamięcią podręczną i zapisanymi plikami. Jeśli zduplikujesz aplikację do przesyłania wiadomości, taką jak WhatsApp lub Telegram, możesz zalogować się na inne konto w swoim bezpiecznym folderze. Te aplikacje zachowują swoją historię i pamięć podręczną nawet po wyjściu z bezpiecznego folderu.

Dotyczy to również przeglądania stron internetowych. Na przykład, jeśli zainstalujesz Chrome w Bezpiecznym folderze, nadal możesz zachować historię, loginy i zakładki zapisane w zabezpieczonej aplikacji, w przeciwieństwie do trybu incognito.

Jeśli dodasz aplikację ze sklepu Galaxy Store lub Play Store, stanie się ona dostępna tylko w Twoim Bezpiecznym folderze. Nie utworzy kopii na podstawowej liście aplikacji. Jest to przydatne w przypadku aplikacji, które nie mają być widoczne na stronie głównej lub podczas przewijania szuflady.

Przenoszenie plików do folderu zabezpieczonego

Oprócz aplikacji możesz także przenosić określone pliki z telefonu do bezpiecznego folderu. Można to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszym sposobem jest przejście do aplikacji Moje pliki lub aplikacji Galeria w szufladzie aplikacji. Wybierz żądane pliki i foldery, naciskając i przytrzymując. Następnie naciśnij przycisk menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz „Przenieś do folderu zabezpieczonego”. Zostaniesz poproszony o ponowne zweryfikowanie swojej tożsamości za pomocą ekranu blokady, a następnie zostaną przeniesione. Aby uzyskać dostęp do tych plików, użyj aplikacji Moje pliki lub Galeria w bezpiecznym folderze.

Sasmung Bezpieczny folder Dodaj pliki

Możesz także przejść do Bezpiecznego folderu i nacisnąć przycisk „Dodaj pliki”. W tym miejscu możesz wybrać Moje pliki lub eksplorator obrazów, wideo, audio lub dokumentów. Następnie możesz wybrać jeden lub więcej plików i nacisnąć „Gotowe” u dołu ekranu, aby przenieść je do Bezpiecznego folderu.

Sasmung Bezpieczny folder Dodaj pliki

Należy pamiętać, że pliki pobrane w folderze zabezpieczonym, takie jak te z komunikatorów lub przeglądarek, są dostępne tylko za pośrednictwem aplikacji w folderze.

W ten sam sposób możesz przenosić pliki poza Bezpieczny folder. Przejdź do folderu Moje pliki lub Galeria w folderze zabezpieczonym, wybierz pliki i naciśnij „Przenieś z folderu zabezpieczonego”.

x