Co to jest GIFV i co to oznacza dla Ciebie

Internet, a zwłaszcza blogger, mówi o Imgur i projekcie GIFV. Dla zwykłego człowieka, który lubi przeglądać r / gify lub galerię Imgur, oznacza to lepszą jakość GIF-ów, ale dla osób, które tworzą i przesyłają te GIF-y, jest to znacznie większa sprawa. Jeśli chcesz przeczytać o wszystkich zaletach GIFV, zalecamy przeczytanie oryginalny Imgur post na ten temat. Z naszej strony uprościliśmy poniżej, jakie GIFV jest dla Ciebie.

imgur-gifv

Co to jest GIFV?

Jak wszyscy wiemy, GIF-y to obrazy odtwarzane w pętli. Są niskiej jakości, ich ładowanie zajmuje dużo czasu i jest najlepszym sposobem na wyrażenie siebie w Internecie. GIF jest również formatem pliku i podobnie jak formaty PNG i JPEG, format GIF ma swój własny, określony cel. GIFV to nowy format opracowany przez Imgur. Teraz używa tego formatu, aby zapewnić lepsze pliki GIF, które odtwarzają się płynniej, mają lepszą jakość i większy rozmiar pliku.

Jak przekonwertować plik GIF na plik GIFV

Krótka odpowiedź jest taka, że ​​nie. Nie musisz. Życie każdego, kto chce przesyłać duże GIF-y HD do Imgur, uległo drastycznej poprawie, bez konieczności podejmowania dodatkowych działań z ich strony. Będziesz nadal przesyłać swoje GIF-y w taki sam sposób, jak zawsze, a Imgur zajmie się resztą. Usługa będzie teraz konwertować wszystkie pliki GIF na pliki GIFV, co widać na podstawie udostępnionych adresów URL, które otrzymujesz po przesłaniu pliku. Jedynym minusem jest to, że „optymalizacja” GIF-a wymaga czasu. Czasami trwa to dość długo.

optymalizacja gif imgur

Dlaczego potrzebujemy GIFV?

Być może bez wątpienia słyszałeś zdanie: „Jeśli nie jest zepsute, nie naprawiaj tego”. Tak jest w przypadku GIF-ów. Nasze bardzo wydajne przeglądarki, które mogą odtwarzać muzykę i filmy z naszych komputerów stacjonarnych, wolno odtwarzają plik GIF z naszego lokalnego dysku. Oznacza to, że coś jest rzeczywiście zepsute i pracowaliśmy nad tym, zmniejszając rozmiar pliku (w ten sposób obniżając jakość), tworząc pliki o mniejszym rozmiarze lub po prostu naciskając następny przycisk, ponieważ nie możemy czekać na załadowanie GIF-a. GIFV nie tylko tworzy mniejszy plik, ale wynikowy plik jest odtwarzany płynniej w lepszej jakości. Poniższy obraz był plikiem GIF o rozmiarze 44 MB przesłanym do Imgur.

Co to wszystko mówi o wideo?

GIFV jest określany jako wideo GIF. Plik jest konwertowany do nowego formatu wideo. Na początku jest to mylące, ale wystarczy przekonwertować plik, aby zrozumieć, jak to działa. To bardzo przypomina konwersję GIF-a do MP4, z wyjątkiem formatu GIFV stworzonego specjalnie dla GIF-ów przez Imgur. Jeśli grasz w Chrome, kliknij prawym przyciskiem myszy obraz i wybierz „Pokaż elementy sterujące”, aby wyświetlić pełny ekran, przyciski głośności i odtwarzania / wstrzymania, a także pasek wyszukiwania. Dla każdego, kto przesyła animowany obraz do Imgur, wystarczy GIF.

gif wideo

Niewielką rzeczą, którą zauważyliśmy, jest to, że po otwarciu pliku GIFV za pomocą bezpośredniego linku przeglądarka najpierw odczytuje go jako plik MP4, ale adres URL szybko zmienia się na GIFV.

Wniosek

To nie tylko świetna rzecz dla ludzi, którzy tworzą i udostępniają wysokiej jakości GIF-y, ale także dla każdego, kto lubi GIF-y niezależnie od ich rozmiaru. Format rzeczywiście zmniejsza rozmiar pliku, ale zapewnia również lepsze wrażenia podczas odtwarzania, więc niezależnie od tego, jak duży lub mały jest twój GIF, będzie teraz odtwarzany znacznie lepiej.