Jak włączyć napisy na żywo na swoim Chromebooku

Udostępnij teraz w social media:

Napisy na żywo to jedna z najlepszych funkcji ułatwień dostępu na Chromebookach i regularnie jej używam, gdy napisy w YouTube wariują dzięki rozpoznawaniu mowy. Ponadto funkcja napisów na żywo przydaje się, gdy jesteś leniwy, aby założyć słuchawki i nie chcesz przeszkadzać innym. Jest dokładny, szybki, tłumaczy mowę na tekst w czasie rzeczywistym i działa nawet wtedy, gdy jesteś offline. Jeśli brzmi to pożytecznie i chcesz włączyć napisy na żywo na swoim Chromebooku, skorzystaj z naszego krótkiego przewodnika poniżej. Wspomnieliśmy również o kilku poprawkach na wypadek, gdyby funkcja przestała działać na Twoim Chromebooku. Powiedziawszy to, przejdźmy dalej i dowiedzmy się, jak włączyć napisy na żywo na swoim Chromebooku.

Włącz napisy na żywo na swoim Chromebooku (2022)

W tym artykule wyjaśniliśmy prostą metodę włączania napisów na żywo na Chromebookach. Jeśli napisy na żywo nie działają na Twoim urządzeniu z systemem operacyjnym Chrome, możesz również znaleźć poprawkę tutaj. Więc bez zbędnych ceregieli zanurkujmy w:

Włącz napisy na żywo na swoim Chromebooku

Obecnie napisy na żywo na Chromebookach obsługują tylko język angielski. Od angielskiego (USA) do angielskiego (Wielka Brytania) i angielskiego (Indie), obsługiwane są wszystkie warianty języka angielskiego z różnych regionów. Google powiedział, że napisy na żywo w języku francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim i hiszpańskim wkrótce pojawią się na Chromebookach.

  Jak usunąć wszystkie tweety z Twittera

Poza tym Google twierdzi, że dźwięk i napisy są przetwarzane lokalnie na Chromebookach, więc dane nigdy nie opuszczają urządzenia. Z punktu widzenia prywatności to dobre podejście. Powiedziawszy to wszystko, przejdźmy do kroków.

1. Najpierw otwórz panel Szybkie ustawienia w prawym dolnym rogu. Następnie kliknij ikonę koła zębatego, aby otworzyć Ustawienia.

2. Na stronie Ustawienia kliknij „Zaawansowane” na lewym pasku bocznym, aby rozwinąć menu, a następnie otwórz „Dostępność„.

3. Tutaj kliknij „Zarządzaj funkcjami ułatwień dostępu” w prawym okienku.

4. Teraz przewiń w dół i przejdź do sekcji „Dźwięk i napisy”. Tutaj kliknij „Podpisy„.

5. Na koniec włącz przełącznik „Napis na żywo” na swoim Chromebooku. Następnie Google rozpocznie pobieranie niektórych plików rozpoznawania mowy ze swojego serwera, aby móc oferować napisy na żywo, nawet gdy urządzenie jest offline.

6. Teraz śmiało odtwarzaj dowolne multimedia w Chrome. Na dole pojawi się wyskakujące okienko z napisami na żywo, które zacznie generować napisy w czasie rzeczywistym. Pamiętaj, że funkcja Napisy na żywo działa tylko w przeglądarce Chrome na Chromebookach. Jeśli odtworzysz plik multimedialny z pamięci lokalnej, nie zadziała.

7. Testowałem też napisy na żywo w trybie offline i działało to doskonale. Musisz odtworzyć plik multimedialny za pośrednictwem przeglądarki Chrome, a pojawią się napisy na żywo. Aby odtworzyć dowolny plik multimedialny w przeglądarce Chrome, po prostu przeciągnij i upuść wideo w przeglądarce Chrome.

8. Jeśli chcesz dostosować rozmiar napisów, czcionkę, kolor, kolor tła, krycie itp., możesz to zrobić w aplikacji Ustawienia na swoim Chromebooku.

  Jak skonfigurować Androida, aby czytał Twoje teksty na głos

Napisy na żywo nie działają na Twoim Chromebooku? Napraw tutaj

1. Jeśli napisy na żywo nie działają na Twoim Chromebooku lub nie widzisz opcji w Ustawieniach, nie martw się. Po prostu otwórz stronę chrome://flags w przeglądarce Chrome. Tutaj wyszukaj „napis na żywo”. Możesz przeczytać wszystko o flagach Chrome i sprawdzić kilka przydatnych najlepszych flag Chrome za pomocą załączonych linków.

2. Możesz również bezpośrednio otworzyć poniższy adres w Chrome, a przeniesie Cię to do flagi „Napis na żywo”.

chrome://flags/#enable-accessibility-live-caption

3. Teraz włącz flagę Napisy na żywo z menu rozwijanego i uruchom ponownie Chromebooka. Od teraz Napisy na żywo powinny działać poprawnie na Twoim Chromebooku.

4. Na koniec sugeruję przejście na język angielski, jeśli chcesz korzystać z napisów na żywo na swoim Chromebooku, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Możesz zmienić język w Ustawienia -> Zaawansowane -> Języki i metody wprowadzania -> Języki -> Zmień (obok Język urządzenia).

Napisy na żywo w systemie operacyjnym Chrome: często zadawane pytania

W jakich językach są obsługiwane napisy na żywo na Chromebookach?

Obecnie na Chromebookach obsługiwany jest tylko język angielski z różnych regionów. Google powiedział, że napisy na żywo pojawią się wkrótce w języku francuskim, niemieckim, włoskim itp.

Jak włączyć napisy na żywo w Chrome?

Po prostu otwórz chrome://flags/#enable-accessibility-live-caption w przeglądarce Chrome i włącz flagę. Włączy funkcję napisów na żywo w Chrome. Możesz dalej przejść do Ustawienia -> Zaawansowane -> Ułatwienia dostępu -> Napisy, aby skonfigurować Napisy na żywo.

  Jak zmienić hasło hotspotu iPhone'a

Czy napisy na żywo działają offline na Chromebookach?

Tak, napisy na żywo działają offline na Chromebookach, a dane nigdy nie opuszczają Twojego urządzenia. Całe przetwarzanie danych odbywa się lokalnie.

Jak dostosować napisy na żywo na Chromebookach?

Otwórz Ustawienia i przejdź do Zaawansowane -> Ułatwienia dostępu -> Zarządzaj funkcjami ułatwień dostępu -> Napisy. Tutaj, w sekcji „Preferencje napisów”, możesz wybrać rozmiar napisów, czcionkę, kolor tła itp.

Generuj dokładne napisy w czasie rzeczywistym na Chromebookach

W ten sposób możesz uzyskać funkcję napisów na żywo na Chromebookach. Uważam, że ta funkcja jest niezwykle przydatna, zwłaszcza gdy słyszysz przemówienie z innym akcentem niż twój. Potrafi dokładnie transkrybować mowę i działa również w trybie offline. W każdym razie to wszystko od nas. Jeśli chcesz włączyć napisy na żywo w systemie Windows 11, mamy również przydatny przewodnik. Aby znaleźć więcej takich porad i wskazówek dotyczących Chromebooków, zapoznaj się z naszym powiązanym artykułem. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x