Jak włączyć obsługę Chromecasta w Chromium Edge w systemie Windows 10

Nowa przeglądarka Chromium Edge jest oparta na Chromium i wydaje się, że ma wszystkie funkcje, które ma przeglądarka Chrome. To nie do końca prawda. Jeśli korzystasz z wersji beta Chromium Edge, powinieneś wiedzieć, że nie może przesyłać do Chromecasta. Wygląda na to, że funkcja jest wyłączona, ale możesz łatwo włączyć obsługę Chromecasta w Chromium Edge, zmieniając dwie flagi.

Skonfiguruj Chromecasta

Upewnij się, że masz skonfigurowanego Chromecasta. Jeśli masz oczekującą aktualizację, musisz ją najpierw zainstalować. Upewnij się, że Chromecast jest podłączony do tej samej sieci, w której jest włączony komputer z systemem Windows 10.

Włącz obsługę Chromecasta

Otwórz Chromium Edge i wpisz następujące polecenie w pasku adresu;

edge://flags

Strona, która się otworzy, będzie bardzo przypominać stronę z flagami w Chrome, ponieważ w istocie nią jest. Użyj paska wyszukiwania i poszukaj następującej flagi;

#load-media-router-component-extension

Otwórz menu obok niego i wybierz opcję Włączone. Następnie poszukaj następującej flagi;

#views-cast-dialog

Otwórz menu rozwijane obok niego i wybierz z menu opcję Wyłączone. Po zmianie wartości obu flag uruchom ponownie Edge i możesz rozpocząć przesyłanie do Chromecasta.

Przesyłanie z Edge

W Edge kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu iz menu wybierz Więcej narzędzi> Przesyłaj na urządzenie. Zobaczysz ikonę Chromecasta obok paska adresu URL i otworzy się wyskakujące okienko. Wybierz swoje urządzenie z wyskakującego okienka, a będziesz mógł przesłać z niego kartę.

Opcja Przesyłaj na urządzenie zawsze będzie dostępna w menu, ale jeśli nie włączysz i nie wyłączysz wspomnianych wcześniej flag, Edge nie będzie w stanie znaleźć urządzenia.

Starsza wersja Edge była ograniczona do tego, co mógł zrobić Windows 10. Windows 10 ma natywną obsługę Miracast, ale nie obsługuje Chromecasta, dlatego Edge nie mógł na niego przesyłać. Chromium Edge nie ma już tego ograniczenia, więc jeśli masz urządzenie leżące w pobliżu, możesz go używać z wersją beta Edge.

Zmiana flag w Chromium Edge zapewni mniej więcej takie same wrażenia, jak podczas przesyłania z Chrome. Będziesz mógł przesyłać filmy bezpośrednio z YouTube, a także będziesz mógł przesłać kartę z menu kontekstowego. Jeśli chodzi o wrażenia z przesyłania, powinno być mniej więcej takie samo, jak w Chrome.

x