Jak włączyć oszczędzanie danych w aplikacjach na Twitterze

Twitter był kiedyś platformą mediów społecznościowych opartą wyłącznie na krótkich wiadomościach, które miały tylko 140 znaków. W tamtym czasie korzystanie z Twittera w podróży nie stanowiło przeszkody dla planu danych, ale platforma mediów społecznościowych zmieniła się na przestrzeni lat. Teraz Twój tweet może mieć 240 znaków, możesz udostępniać obrazy, GIF-y, filmy, a nawet nadawać na żywo ze swojego konta na Twitterze. Oznacza to, że aplikacja zużywa sporo danych. Jest to coś, o czym Twitter jest świadomy i aby pomóc użytkownikom zachować kontrolę nad swoimi danymi, w aplikacjach Twittera jest dostępna nowa funkcja oszczędzania danych, którą możesz włączyć.

Oszczędzanie danych to tryb dla aplikacji Twittera, w którym obrazy są ładowane w niższej jakości, a filmy nie są już odtwarzane automatycznie.

Oszczędzanie danych w aplikacjach na Twitterze

Zaktualizuj aplikację Twitter do najnowszej wersji. Oszczędzanie danych jest dostępne zarówno na iOS, jak i na Androida.

Po zaktualizowaniu aplikacji otwórz ją i dotknij miniatury swojego zdjęcia profilowego, aby otworzyć szufladę nawigacji. Z szuflady nawigacji wybierz Ustawienia i prywatność. Na ekranie Ustawienia i prywatność dotknij Użycie danych.

Ekran Użycie danych ma przełącznik Oszczędzanie danych. Włącz go, a ustawienia obrazu i wideo dla aplikacji zmienią się tak, że nigdy nie ładuje ich w jakości HD. Jednocześnie autoodtwarzanie filmów również zostanie wyłączone.

Możesz włączyć oszczędzanie danych, kiedy tylko chcesz. Nie jest to związane z Twoim planem komórkowym. Zasadniczo jest to szybki przełącznik do zmiany ustawień wideo i obrazu. To nie jest dodanie specjalnego trybu do aplikacji. Jeśli chcesz, możesz zmienić te ustawienia ręcznie, ale jest to czasochłonne, więc przełączanie jest najłatwiejszym sposobem ich przełączania.

Twitter bardzo się zmienił przez lata, ale nawet jeśli przeglądasz go z obrazami o niskiej jakości i bez odtwarzania wideo, nie brakuje ci tak bardzo. Twitter nie porzucił swojej platformy tekstowej na rzecz bardziej wizualnej. Oprócz zwiększenia liczby znaków, które możesz tweetować, dodano również wątki na Twitterze. Nawet jeśli nie korzystasz z abonamentu, przeglądanie Twittera z włączoną funkcją Oszczędzania danych nie jest złym pomysłem. Wszystko ładuje się szybciej i możesz uniknąć wielu zakłóceń.

Oszczędzanie danych jest włączone dla całej aplikacji, co oznacza, że ​​jeśli masz wiele kont skonfigurowanych w aplikacji, oszczędzanie danych zostanie włączone dla nich wszystkich.

x