Jak włączyć program Windows Defender w systemie Windows 10

Windows Defender to podstawowy program antywirusowy w systemie Windows 10. Jest instalowany domyślnie, nie można go usunąć i ogólnie działa dobrze, aby zapewnić bezpieczeństwo systemu. Ma również przyjemną funkcję anty-ransomware, której nie mają wszystkie programy antywirusowe.

Włącz Windows Defender

Windows Defender nie jest łatwy do wyłączenia; użytkownicy potrzebują uprawnień administratora, aby go wyłączyć, i zwykle będzie to przeszkadzało użytkownikowi, aby włączyć go ponownie. Nie jest to najłatwiejsza funkcja do wyłączenia, ale nadal można ją wyłączyć. Jeśli masz zainstalowaną aplikację antywirusową innej firmy lub odzyskujesz ją po złej infekcji, możliwe, że program Windows Defender jest nadal wyłączony i musisz go włączyć.

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do Aktualizacja i zabezpieczenia> Zabezpieczenia systemu Windows. Kliknij Otwórz Zabezpieczenia systemu Windows. Spowoduje to otwarcie programu Windows Defender. Przejdź do karty Ochrona przed wirusami i zagrożeniami. Przewiń w dół do sekcji Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami, a następnie kliknij Zarządzaj ustawieniami. Na następnym ekranie włącz Ochrona w czasie rzeczywistym, ochrona dostarczana w chmurze, próbka automatyczna przesyłanie i ochrona przed sabotażem. Przejdź do karty Zapora i ochrona sieci. Kliknij kolejno kolejno: Sieć domenowa, Sieć publiczna i Sieć prywatna i włącz zaporę ogniową dla każdego typu sieci. Przejdź do zakładki Kontrola aplikacji i przeglądarki. Kliknij Ustawienia ochrony oparte na reputacji. Włącz następujące przełączniki; Sprawdź aplikacje i pliki. SmartScreen dla Microsoft Edge. Potencjalnie niechciane blokowanie aplikacji. SmartScreen dla aplikacji Microsoft Store. Istnieją inne funkcje, które możesz włączyć, aby zwiększyć bezpieczeństwo systemu, ale powyżej są potrzebne, aby włączyć podstawowe funkcje ochrony dostępne w programie Windows Defender.

Rozwiązywanie problemów

Jeśli nie możesz włączyć programu Windows Defender, spróbuj wykonać następujące czynności;

Usuń wszelkie aplikacje antywirusowe innych firm, które są obecne w systemie. Upewnij się, że system jest podłączony do Internetu po włączeniu różnych funkcji ochrony. Zaloguj się na koncie administratora, a następnie włącz program Windows Defender.

Wniosek

Nie wszyscy są fanami Windows Defender. Dla niektórych aplikacja generuje jeden zbyt wiele fałszywych trafień, podczas gdy dla innych nie jest tak solidna, jak powinna, i pomija pliki, które narzędzia takie jak Malwarebytes mogą łatwo przechwycić. Inni uważają, że aplikacja stanowi naruszenie ich prywatności, ponieważ jest to aplikacja Microsoft, która zbiera informacje z systemu. Wszystko to oznacza, że ​​użytkownicy szukają rozwiązań wyłączających aplikację. Jeśli użyłeś narzędzia innej firmy do wyłączenia Windows Defender, powinieneś go odinstalować, a następnie spróbować włączyć.

newsblog.pl

BIULETYN

x