Jak korzystać z Windows 10 Cloud Recovery, aby zresetować komputer

Windows 10 ma opcję resetowania; jest zwykle używany, gdy użytkownicy muszą przywrócić system do ustawień fabrycznych, ale nie chcą ponownie instalować systemu operacyjnego. Jest tak blisko świeżej instalacji, jaką użytkownik może uzyskać bez faktycznej instalacji systemu Windows 10 od zera.

Reset systemu Windows 10

Opcja resetowania wykorzystuje pliki, które są już obecne w systemie, aby zapewnić nową instalację systemu Windows 10, jednak resetowanie może się nie powieść z wielu powodów, z których jeden może być plikami w systemie, które są potrzebne do zresetowania, są uszkodzone.

Do tej pory, jeśli reset systemu Windows 10 nie udawał się ciągle, jedyną opcją było utworzenie nośnika instalacyjnego i użycie go do zresetowania. Jeśli masz system Windows 10 2004, dostępna jest nowa opcja resetowania o nazwie Cloud Recovery.

Odzyskiwanie systemu Windows 10 w chmurze

Windows 10 jest dostępny w wersji Windows 10 2004.

Naciśnij Win + R na klawiaturze, aby otworzyć okno uruchamiania. W polu uruchamiania wpisz „winver”, a następnie naciśnij klawisz Enter. W oknie O systemie Windows, które zostanie otwarte, upewnij się, że korzystasz z wersji 2004. Jeśli wersja jest poprawnie, możesz użyć Cloud Recovery, aby zresetować system. Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. Wybierz kartę Odzyskiwanie i kliknij przycisk Get Stared w sekcji Zresetuj ten komputer. Wybierz, czy chcesz zachować pliki lub jeśli chcesz je usunąć. Na następnym ekranie kliknij Cloud Recovery. Windows 10 pobierze teraz nowe pliki z serwerów Microsoft i użyje ich do zresetowania systemu.

Pobieranie w chmurze a ponowna instalacja lokalna

Resetowanie w chmurze można zainicjować z pulpitu za pomocą aplikacji Ustawienia i można je zainicjować z menu rozwiązywania problemów. Pobieranie w chmurze wymaga aktywnego połączenia z Internetem, aby można było pobrać nowe pliki do systemu. Twój system musi również mieć wolne miejsce na dysku, aby pomieścić nowe pliki, które zostaną pobrane, a także mieć wystarczająco dużo miejsca, aby pliki mogły się rozwinąć podczas resetowania. Wreszcie resetowanie w chmurze zajmie więcej czasu, ponieważ najpierw trzeba pobrać nowe pliki.

Lokalna ponowna instalacja nie musi pobierać plików, więc rozpocznie się znacznie wcześniej niż ponowna instalacja w chmurze. Jeśli system utracił dostęp do Internetu, lokalna ponowna instalacja będzie nadal działać, pod warunkiem, że pliki w systemie nie są uszkodzone.

Jeśli brakuje Ci czasu, skorzystaj z lokalnej ponownej instalacji. Jeśli lokalna ponowna instalacja nie powiedzie się, pobieranie w chmurze jest najszybszą opcją, jeśli nadal chcesz zresetować komputer.

Wniosek

Pobieranie z chmury pobiera świeże pliki i są one znacznie mniej podatne na uszkodzenie, jednak w przypadku problemów w systemie, np. Problemów z dyskiem, opcja odzyskiwania w chmurze może również zawieść. Odzyskiwanie w chmurze nie jest niezawodne, ponieważ zależy od stanu systemu, w którym ma być używane, ale jest to opcja, którą warto wypróbować, gdy lokalna ponowna instalacja się nie powiedzie.

newsblog.pl

BIULETYN

x