Jak zresetować komputer w systemie Windows 10, gdy automatyczne resetowanie kończy się niepowodzeniem

Windows 10 pozwala użytkownikom modyfikować wiele domyślnych zachowań systemu operacyjnego. Istnieje wiele aplikacji, które mogą zmienić wygląd systemu operacyjnego, a użytkownicy mogą dostosować rejestr, aby zmienić wygląd i zachowanie systemu Windows 10. Dostosowywanie jest świetne, ale zasadniczo wprowadzasz zmiany w systemie operacyjnym, które mogą powodować niestabilność. Podobnie aplikacje wprowadzają zmiany w rejestrze. Złośliwa aplikacja na pewno ją zmodyfikuje, a cofnięcie zmiany może być niemożliwe.

Zresetuj ten komputer, który nie działa w systemie Windows 10

Jeśli system operacyjny stanie się zbyt niestabilny, dostaniesz jeden za dużo BSOD lub zostanie on zainfekowany do punktu, w którym nie będzie można go zapisać, opcją jądrową jest zresetowanie systemu. System Windows 10 ma wbudowaną opcję resetowania komputera, ale ta opcja może się nie powieść. Jeśli masz problemy z resetowaniem systemu, wypróbuj poniższe poprawki.

1. Uruchom moduł sprawdzania plików systemowych

Korzystając z opcji resetowania systemu Windows 10, polegasz w zasadzie na plikach, które są już obecne w systemie. Jeśli masz problemy z resetowaniem systemu, spróbuj wykonać skanowanie SFC.

Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Wprowadź następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter.

sfc/scannow

Poczekaj, aż skanowanie się zakończy, a następnie spróbuj ponownie.

2. Zresetuj po czystym rozruchu

Czysty rozruch wyłącza usługi, które nie są integralne z systemem Windows 10. Możliwe, że usługi te w jakiś sposób powodują problemy z resetowaniem, więc spróbuj zresetować z czystego rozruchu.

Stuknij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć pole Uruchom. W polu Uruchom wpisz „msconfig” i naciśnij Enter. Spowoduje to otwarcie okna konfiguracji systemu. Na karcie Ogólne włącz Uruchamianie selektywne. Wyłącz / odznacz opcję Załaduj elementy startowe w obszarze Uruchamianie selektywne. Przejdź na kartę Usługi. Wybierz Ukryj wszystkie usługi Microsoft u dołu. Kliknij przycisk „Wyłącz wszystko”. . Kliknij Zastosuj i zamknij okno. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz Menedżera zadań z menu kontekstowego. Przejdź do zakładki Uruchamianie. Wyłącz wszystkie elementy. Uruchom ponownie system i spróbuj go zresetować.

3. Napraw i zresetuj

Problemy z resetowaniem systemu zwykle oznaczają, że został on dość poważnie uszkodzony. Będziesz musiał go naprawić do pewnego stopnia, zanim będziesz mógł go zresetować. Spróbuj uruchomić naprawę uruchamiania, a następnie zresetuj system.

Otwórz menu Start i kliknij Zasilanie. Przytrzymaj klawisz Shift i kliknij Uruchom ponownie. Uruchomisz menu Rozwiązywanie problemów. Przejdź do opcji zaawansowanych> Naprawa przy uruchamianiu. Pozwól, aby naprawa zakończyła się i uruchom ponownie komputer. Spróbuj zresetować ponownie.

4. Napraw główny rekord rozruchowy (MBR)

Główny rekord rozruchowy (MBR) to miejsce, w którym system operacyjny ładuje się po uruchomieniu. To także tam, gdzie przechowywane są informacje o partycjach dysku twardego lub SSD. W szczególności informuje system operacyjny, gdzie szukać określonych plików. Jeśli jest uszkodzony lub uszkodzony, możesz napotkać różnego rodzaju problemy.

Otwórz menu Start i wybierz przycisk Zasilanie. Przytrzymaj klawisz Shift na klawiaturze i kliknij Uruchom ponownie w menu zasilania. Na ekranie Rozwiązywanie problemów przejdź do Opcje zaawansowane> Wiersz polecenia.W wierszu polecenia uruchom następujące polecenia, pojedynczo -jeden.

bootrec /FixMbr bootrec /FixBoot bootrec /ScanOs bootrec /RebuildBcd

Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie.

5. Zresetuj za pomocą nośnika instalacyjnego

Jeśli resetowanie nadal nie powiedzie się, musisz utworzyć nośnik instalacyjny i użyć go do zresetowania systemu.

Pobierz Narzędzie do tworzenia multimediów w systemie Windows 10i użyj go, aby utworzyć dysk instalacyjny dla systemu Windows 10.Po utworzeniu dysku usuń go i włóż ponownie. Otwórz Eksploratora plików i przejdź do tego komputera. Otwórz utworzony dysk USB i uruchom plik setup.exe. przez pierwsze kroki, tj. sprawdź dostępność aktualizacji i zaakceptuj licencję. Po wyświetleniu monitu wybierz opcję usunięcia wszystkiego, tj. Aplikacji i plików. Kontynuuj instalację. Po ponownym uruchomieniu systemu będziesz mieć prawie nową instalację systemu Windows 10. Jedyną pozostałością po poprzedniej instalacji będzie folder Windows.old na dysku C.

6. Format i nowa instalacja

Instalacja w miejscu, taka jak w poprzedniej metodzie, prawie zawsze gwarantuje doskonały system operacyjny, jednak nie formatuje dysku C, a pewne problemy mogą pozostać po fakcie. Jeśli nowy system operacyjny wciąż sprawia ci problemy, sformatuj dysk i spróbuj ponownie zainstalować.

Utwórz nośnik instalacyjny systemu Windows 10 za pomocą Narzędzie do tworzenia multimediów.Zamknij system. Podłącz dysk USB / nośnik instalacyjny do systemu i ustaw go jako pierwsze urządzenie rozruchowe z systemu BIOS. Uruchom dysk i kontynuuj instalację. Gdy pojawi się monit o wybranie dysku, na którym chcesz zainstalować system Windows 10 włącz, sformatuj najpierw, a następnie kontynuuj instalację. Windows 10 zainstaluje się i nie będzie miał problemów z poprzednią instalacją.

Wniosek

Resetowanie systemu może się nie powieść z wielu powodów. To nie jest niezniszczalne narzędzie, a problemy na dysku mogą uniemożliwić jego działanie. W takim przypadku niezawodną metodą jest użycie nośnika instalacyjnego.

newsblog.pl

BIULETYN

x