Jak włączyć tryb nocny w aplikacji Twitter


Tryb nocny to funkcja systemu iOS, która przyciemnia ekran do cieplejszego koloru, dzięki czemu w nocy nie męczy oczu. Celem tej funkcji jest zapobieganie utrzymywaniu się przez oślepiający niebiesko-biały ekran telefonu. Cieplejsze kolory ułatwiają zasypianie. Chociaż jest świetny, może nie być taki, jakiego chcą użytkownicy trybu nocnego. Tryb nocny dla niektórych użytkowników oznacza dedykowany motyw kolorystyczny, który ułatwi przeglądanie aplikacji w ciemności. Motyw kolorystyczny ma ułatwiać przeglądanie, a nie pomagać ci lepiej spać. Krążą plotki, że do iOS 10 zostanie dodany „ tryb ciemny ”, ale Twitter nie będzie czekał, aż to się stanie, jeśli tak się stanie. Jako ostatnia aktualizacja, Twitter dodał tryb nocny do swojej aplikacji na iOS, który zabarwia biały interfejs użytkownika na ładny ciemnoniebiesko-szary, co ułatwia przewijanie twojego kanału we wczesnych godzinach nocnych. Oto jak to włączyć.

Upewnij się, że zaktualizowałeś aplikację Twitter do wersji 6.60 i przejdź do zakładki swojego profilu. Stuknij małą ikonę koła zębatego obok swojego zdjęcia profilowego, podświetloną w czerwonym polu poniżej. W wyświetlonym menu dotknij „Włącz tryb nocny”.

ustawienia Twittera tryb nocny na Twitterze

Interfejs użytkownika będzie się zmieniać w locie. Poniższe zrzuty ekranu pokazują, jak będzie wyglądać Twoja oś czasu i pojedynczy tweet przy włączonym trybie nocnym. Motyw trybu nocnego jest całkiem niezły; kolor tweeta zmienia się na biały, aby łatwiej było czytać na nowym niebiesko-szarym tle. Linki pozostają jasnoniebieskie, podobnie jak przyciski interfejsu użytkownika do tworzenia tweeta, dodawania nowego konta do obserwowania i wyszukiwania na Twitterze.

oś czasu w trybie ciemnym w serwisie Twittertweet w trybie nocnym w serwisie Twitter

Konta będą musiały uważać, jakich obrazów profilowych używają. Ciemniejszy obraz profilu może ułatwić przeoczenie tweeta, jeśli użytkownik przełączył się na tryb nocny. Tryb nocny nie został jeszcze wdrożony na Androida.