Jak włączyć / wyłączyć tryb ciemny w Google Chrome

Wdrożenie go zajęło dużym firmom technologicznym trochę czasu. Ale teraz jest tutaj. Zobaczmy więc najłatwiejszy sposób włączania / wyłączania trybu ciemnego w Google Chrome.

Nasze czasy ekranowe rosną. Chociaż możesz do pewnego stopnia ograniczyć rekreację cyfrową, praca jest nieunikniona.

A pandemia COVID-19 zepchnęła część globalnej siły roboczej na stałe do ich domów przed komputerem do końca życia.

I wielu naprawdę to lubi. Komfort pracy w piżamie bez dbania nawet o wannę jest co najmniej niezrównany.

Ale oczy narzekają. I z Google Chrome jest najczęściej używaną przeglądarkątryb ciemny może zdziałać cuda, aby zmniejszyć zmęczenie oczu u wielu osób.

Warto jednak wiedzieć, że Google Chrome używa domyślnego motywu systemowego (jasnego lub ciemnego) na komputerach Mac, iOS i Windows. Potrzebujesz więc ogólnosystemowego trybu ciemnego, aby zobaczyć ciemny Chrome, i nie ma opcji oddzielnego używania trybu ciemnego w Google Chrome, chyba że korzystasz z Androida.

Tak więc ten artykuł dotyczy zasadniczo włączania trybu ciemnego w systemach Windows, Mac, iOS i Google Chrome na Androida.

Począwszy od najpopularniejszego systemu operacyjnego na komputery stacjonarne…

Tryb ciemny Google Chrome w systemie Windows 10/11

Użytkownicy systemu Windows 10 muszą przejść do Ustawienia> Personalizacja> Kolor> Wybierz domyślny tryb aplikacji i wybierz Ciemny.

Podobnie możesz powtórzyć kroki, aby włączyć / wyłączyć tryb ciemny w Google Chrome w systemie Windows 11.

Ale to nie zadziała, jeśli korzystasz z nielicencjonowanego systemu Windows. Możesz jednak użyć Ultimate Windows Tweaker i zrobić to niezależnie od tego.

Tryb ciemny Google Chrome na Macu

Podobnie, przejdź do menu Apple > Preferencje systemowe > Ogólne i wybierz Ciemny w wyglądzie, jeśli korzystasz z komputera Mac.

Tryb automatyczny służy do wybierania motywów ciemnych i jasnych w oparciu o porę dnia. Warto zauważyć, że jest to dostępne tylko w systemie Mac OS 10.14 i nowszych.

Tryb ciemny Google Chrome na iOS

Podobnie jak w poprzednich dwóch, iOS jest zasilany, aby włączyć tryb ciemny dla wszystkich aplikacji jednocześnie. Stuknij w Ustawienia> Wyświetlacz i jasność i zaznacz Ciemny.

Alternatywnie można również przełączyć na Automatyczny, aby korzystać z trybów Jasny/Ciemny w oparciu o czasy wschodu/zachodu słońca.

Użytkownicy iPhone’a/iPada mogą również skorzystać z Centrum sterowania, aby przełączyć się w tryb ciemny (

).

Musisz jednak dodać to do swojego centrum sterowania, jeśli go tam nie ma. W tym celu dotknij Ustawienia> Centrum sterowania i wyszukaj Tryb ciemny, aby dodać tę funkcję.

Tryb ciemny Google Chrome

Android – własny system operacyjny Google – zapewnia większą elastyczność w wyborze trybu ciemnego, niezależnie od tego, co dzieje się z estetyką systemu jako całości.

Wybierz numer zakładki w prawym górnym rogu, a następnie dotknij menu Kebab (⋮). Następnie dotknij Ustawienia, przewiń w dół, aby wybrać Motyw, i przełączaj się między jasnym i ciemnym zgodnie z własnymi preferencjami.

Z funkcją eksperymentalną

Były to więc „oficjalne” sposoby robienia rzeczy. Przejdźmy do eksperymentów.

Ta sekcja pomoże Ci cieszyć się trybem ciemnym tylko w przeglądarce Google Chrome, nawet jeśli reszta komputera pozostaje jasna.

Otwórz Google Chrome i wpisz chrome://flags/ w pasku adresu URL. Następnie wyszukaj tryb ciemny i użyj trybu automatycznego ciemnego dla treści internetowych.

Jednak nie jest to jeszcze w pełni stabilne i może spowodować uszkodzenie niektórych stron internetowych. Więc spróbuj na własne ryzyko!

Wniosek

Domyślamy się, że tryb ciemny ucieszy Twoje oczy, zwłaszcza jeśli przeglądasz internet przez długie godziny.

Jednak Google Chrome jest nie tylko ulubioną przeglądarką internetową, ale również słynie z tego, że jest świnią zasobów. Możesz więc spróbować zmniejszyć zużycie pamięci Chrome za pomocą niektórych rozszerzeń.

Podobał Ci się artykuł? Co powiesz na dzielenie się ze światem?

x