Jak wyłączyć autokorektę w rozszerzeniu przeglądarki Grammarly i klawiaturze mobilnej

Bez względu na to, jakiego urządzenia używasz do pisania, Grammarly pomoże Ci zachować ostrość pisania. Mimo to wbudowana funkcja autokorekty może czasami nieprawidłowo edytować twoje pismo. Oto, jak możesz dezaktywować autokorektę Grammarly w różnych aplikacjach i rozszerzeniach.

Zamierzamy wyłączyć funkcję autokorekty znajdującą się w rozszerzeniach przeglądarki firmy i aplikacjach klawiatury mobilnej. W chwili pisania tego tekstu edytor tekstu wbudowany w Aplikacja komputerowa Grammarly nie dokonuje autokorekty Twojego tekstu.

Wyłącz autokorektę w rozszerzeniu przeglądarki Grammarly

Rozszerzenie przeglądarki Grammarly działa dobrze z większością nowoczesnych przeglądarek, w tym Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, i Apple Safari. Rozszerzenie pomoże ci w pisaniu na prawie każdej stronie internetowej, w tym w e-mailu, mediach społecznościowych itp.

Gdy rozszerzenie Grammarly zostanie uruchomione i uruchomione, ikona Grammarly pojawi się na górnym pasku przeglądarki lub wszędzie tam, gdzie są przechowywane rozszerzenia. Kliknij ikonę apletu, aby otworzyć ustawienia rozszerzenia Grammarly.

Aby dezaktywować autokorektę w tej przeglądarce, wyłącz opcję „Popraw pisownię automatycznie” znajdującą się w dolnej części rozszerzenia.

Menu rozszerzenia Grammarly

Wyłącz autokorektę na klawiaturze smartfona Grammarly

Aplikacje Grammarly dla iPhone, iPad, i Android urządzenia zapewniają podobną funkcję autokorekty, którą można podobnie dezaktywować. Otwórz aplikację na swoim urządzeniu i wybierz opcję „Grammarly Settings”.

Grammarly App

Następnie u góry menu Ustawienia wyłącz przełącznik „Automatyczna korekta”.

Ustawienie gramatyki autokorekty w aplikacji

Aplikacja Grammarly przestanie teraz automatycznie zmieniać wpisywane słowa. Możesz ponownie włączyć to ustawienie w dowolnym momencie, przechodząc do menu ustawień aplikacji.

Programom, które kierują naszą pisownią i gramatyką, należy zawsze ufać jako sugestie, a nie twarde zasady. Podobnie jak ludzie, najlepsze aplikacje gramatyczne wiedzą, że nie zawsze mają rację.