Jak wyłączyć automatyczną pętlę naprawy w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 sam się leczy. czasami. Jeśli wystąpią problemy, zainicjuje automatyczną naprawę, która zwykle nie kończy się niepowodzeniem. Może naprawić wszelkiego rodzaju problemy, ale czasami się nie udaje. Możesz go rozwiązać i dokończyć naprawę, ale jeśli utkniesz w pętli naprawczej, w której system uruchamia się ponownie i za każdym razem, gdy dostajesz narzędzie naprawcze, rozwiązywanie problemów może być nieco trudne.

Aby rozwiązać problem, najpierw musisz dostać się na pulpit. W tym celu należy najpierw wyłączyć automatyczną pętlę naprawczą.

Wyłącz automatyczną pętlę naprawy

Aby wyłączyć automatyczną pętlę naprawczą, musisz uruchomić polecenie w wierszu polecenia. Dotarcie do okna wiersza polecenia może być trudne, jeśli utkniesz w pętli naprawczej.

  1. Przytrzymaj przycisk zasilania i wymusić zamknięcie systemu.
  2. Naciśnij przycisk zasilania ponownie, aby uruchomić system i dotknij Klawisz F11.
  3. Uruchomisz do Menu rozwiązywania problemów.
  4. Iść do Opcje zaawansowane> Wiersz polecenia.
  5. Teraz, gdy masz otwarte okno wiersza polecenia, uruchom następujące polecenie aby wyłączyć pętlę naprawczą.
bcdedit /set {current} recoveryenabled no
  1. Zamknąć i zrestartuj system. Jeśli twój system jest wystarczająco stabilny, uruchomisz komputer.
  Jak wyłączyć obrazy w sugestiach wyszukiwania paska adresu Chrome

Włącz pętlę naprawy

Pętla naprawcza nie jest wcale taka zła. W rzeczywistości pokazuje, że naprawa nie powiodła się, a system Windows 10 nadal próbuje ją naprawić. Jeśli nic więcej, oznacza to, że coś jest nie tak z twoim systemem. Jeśli pozostawisz ją wyłączoną, możesz pomyśleć, że naprawa zakończyła się powodzeniem, jeśli nie była. Po rozwiązaniu problemów z automatyczną naprawą należy ponownie włączyć pętlę.

  1. otwarty Wiersz polecenia z uprawnieniami administratora.
  2. Uruchom następujące polecenie aby włączyć pętlę naprawczą.
bcdedit /set {current} recoveryenabled yes
  1. Uruchom ponownie system i pozwól, aby uruchomił się normalnie na pulpicie.

Wniosek

Kiedy zobaczysz ekran automatycznej naprawy, powinieneś pozwolić mu na chwilę działać. Naprawa może zakończyć się w ciągu kilku sekund, a czasem może potrwać kilka godzin. To, że patrzysz na ekran od dziesięciu lub dwudziestu minut, nie oznacza, że ​​Twój system został złapany w pętlę. Niektóre naprawy zajmują dużo czasu. Jeśli nie masz czasu na zakończenie naprawy, możesz wymusić zamknięcie systemu, a następnie spróbować uruchomić komputer na pulpicie. Nie obyło się bez ryzyka; możesz stracić naprawy wykonane do tej pory i możesz nie być w stanie dostać się na pulpit. Najlepiej dać Windows 10 wystarczająco dużo czasu na dokończenie naprawy.

x